15:34
26/10/2017

Antyspam wykrył spam (bo dużo adresów e-mail w To:?) i spam zatrzymał, ostrzegając o tym wszystkich adresatów. W tej samej wiadomości… ;)

Dziękujemy studentom PW, którzy podesłali nam tę wiadomość.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Mam nadzieję, że ktoś kliknął w ostatni link w wiadomości.

    • Po co, skoro jak sama nazwa programu Spam_Ass_ass_in mówi, że system antyspamowy dał dwie do.opy w… obsłudze spamu.

  2. wut

  3. A myślałem że e-mail od PWr o pojawieniu się komunikatu w ich systemie odnośnie doktorantów z niepełnosprawnością jest dziwne. Dla wyjaśnienia nie jestem doktorantem, ani studentem PWr.

    • A masz chociaż niepełnosprawność?

    • Jeśli nie masz nic wspólnego z PWr, to może ktoś zrobił błąd w adresie, na jaki przekierował sobie maile ze skrzynki studenckiej (albo pracowniczej itp.)? Na pewno to tam przychodzą informacje o nowej wiadomości na Edukacji CL. Z drugiej strony jeśli to było pojedyncze powiadomienie, to rzeczywiście trochę dziwne… Albo moja teoria jest słuszna, tylko ktoś szybko zorientował się w pomyłce :)

    • Byłem związany z PWr, ale to już przeszłość. Od czasu do czasu nadal dostaje podobne powiadomienia, które nigdy nie powinny mnie dotyczyć tak jakby mój e-mail nadal widniał gdzieś w błędnej bazie

  4. Faktycznie troszku nie poszło ale przy okazji mogę polecić EFA – https://efa-project.org/

    Genialność tego rozwiązania polega też na tym, że nie trzeba nic kompletnie zmieniać w konfiguracji działającego serwera pocztowego.
    Instaluje się EFA na vps, serwerze fizycznym itp., i w DNS dodaje się MXa z wyższym priorytetem wskazującym na instancję EFA – to wszystko.

  5. Co ciekawe ten email został wysłany przez Biuro Karier, więc:
    1. Filtr antyspamowy powinien mieć wyjątek dla adresu BK
    2. Filtr antyspamowy prawie uratował BK przed wysłaniem maila z długą listą adresatów w polu “To:” zamiast “CC:”.
    Anyway, something went no yes.

    • Widać fragmenty maili na końcu. Są to maile spoza *pw.edu.pl, więc możliwe, że filtr działał na wyjście na świat żeby nie było, że maile z PW rozsyłają spam.

      Do tego to jest jakiś newsletter, do którego ludzie sami musieli się zapisywać. Ja przynajmniej nic od BK bezpośrednio nie dostawałam… w tym też nie dostawałam maili, że mail zablokowany. :)

    • Chyba UDW :) DW jest jawne, tak samo jak “adresat” :P

    • Nie UDW, a BCC, nie powtarzajmy chorych tłumaczeń MS.

    • Jeżeli piszemy w języku polskim, to piszmy w języku polskim. Jestem zdecydowanie przeciwny sankcjonowaniu nieprzetłumaczonych anglicyzmów.

    • @Lukasz032

      Międzymordzie pozdrawia.

    • Tak więc @Łukasz dla ciebie “Do:”, “KD:” (Kopia Do) i “NKD:” (Niewidoczna Kopia Do). Dla pozostałych “To:”, “CC:” (Carbon Copy) i “BCC:” (Blind Carbon Copy).

  6. Widać antySpam robi karierę.

  7. Podobne historie zdarzają się notorycznie w Onecie
    Wielokrotnie uwagi aby sobie dobrze skonfigurowali swoje cudo lub kupili komercyjne rozwiązanie nie pomaga – lepiej wycinać klienta co dwa tygodnie na parę dni :)
    full profeska :)

  8. To “wut” w stopce świetnie opisuje zaistniałą sytuację.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: