10:22
24/3/2022

W ostatnich tygodniach zrealizowaliśmy dla naszych klientów, w tym również znajomych dziennikarzy, kilka mini-szkoleń i wykładów poświęconych tematowi wykrywania dezinformacji, namierzania troli, analizy fake-newsów i weryfikacji źródeł. Opinie po tych mini-szkoleniach są tak dobre, a zapotrzebowanie na tę wiedzę tak rośnie, że od dziś materiał ten na stałe wprowadzamy do naszej oferty wykładów dla firm.

Ale mamy też niespodziankę dla osób prywatnych — zapraszamy na LIVE z tego tematu. Rozszerzymy na nim to, co dwa tygodnie temu poruszyliśmy w naszym filmie o dezinformacji na YouTube.

Nasze wykłady dla firm

Nie wszyscy wiedzą, ale każdego miesiąca realizujemy ~50 wykładów, zarówno otwartych konferencjach jak i podczas zamkniętych spotkań integracyjnych dla firm. Wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa przekazujemy przystępnym, zrozumiałym dla każdego językiem, a nasze wykłady przeplatamy humorem i praktycznymi demonstracjami ataków na żywo. Kilka przykładów tego, jak to wygląda znajdziecie tutaj.

Od lat w ofercie mamy 10 bestsellerowych, idealnych na każdą okazję tematów, trwających od 45 minut nawet do 3 godzin:

  1. ABC Cyberbezpieczeństwa dla każdego
  2. Jak ukradliśmy 13 milionów polskim firmom – case study ataków
  3. Przegląd aktualnych ataków na polskich internautów
  4. Wszystko można zhackować, czyli jak podglądać kogoś przez telewizor i podsłuchiwać przez lodówkę?
  5. Smartfon to szatan – o bezpieczeństwie urządzeń mobilnych 
  6. Prywatność nie istnieje – o kradzieży, sprzedaży i ochronie danych, nie tylko osobowych
  7. Bezpieczna bankowość internetowa
  8. Mordercze AI – czy sztuczna inteligencja nam pomoże, czy nas zabije?
  9. Bezpieczeństwo pracy zdalnej
  10. Bezpieczeństwo dla managerów i zarządów
Jeśli chciałbyś zaprosić nas do swojej firmy na wykład lub zorganizować event z naszym udziałem dla Twoich klientów, napisz lub zadzwoń do Michała (projekty@niebezpiecznik.pl lub 579-519-010).

A jeśli chcesz dostawać informacje o nowych wykładach, które regularnie wprowadzamy do naszej oferty dla firm, to wpisz swój adres e-mail tutaj:Bez obaw, na podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji o naszych wydarzeniach. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.


 
A teraz dwa zdania o nowym temacie, który dochodzi do listy powyżej:

Jak wykrywać dezinformację i weryfikować treści — nowy cyberwykład Niebezpiecznika

Internet jest pełny niezbyt wiarygodnych źródeł i celowo zmanipulowanych treści. Po wybuchu wojny temat dezinformacji, a raczej jej wykrywania, nabrał jeszcze większego znaczenia. Niestety, silne emocje i spolaryzowane społeczeństwo wpływają niekorzystanie nie tylko na nieoficjalne dyskusje w mediach społecznościowych, ale również na tzw. mainstream i oficjalną komunikację. W ostatnich tygodniach nawet bardzo znane media dały się zmanipulować i opublikowały wiadomości, które nie były prawdziwe.

Weryfikacja treści i źródeł nie jest szybkim do wykonania zadaniem, ale z pomocą kilku narzędzi jest procesem, który opanować może każdy. To coraz częściej niezbędna u każdego pracownika umiejętność, bo z dezinformacją powinniśmy i musimy walczyć. W przeciwnym razie nie tylko będziemy mieli fałszywy obraz tego, co aktualnie jest przedmiotem publicznej dyskusji, ale co gorsza, sami możemy zacząć przekazywać treści nieprawdziwe — fakenewsy, z których potem ze wstydem trzeba będzie się tłumaczyć. Brak umiejętności wykrywania dezinformacji powoduje, że wzrasta też ryzyko, iż prędzej czy później, podejmiemy złe decyzje biznesowe opierając je na zmanipulowanych, fałszywych przekazach.

Dlatego warto nauczyć się jak rozpoznawać dezinformacje i jak sprawnie podejść do weryfikować treści. Temu właśnie poświęcony jest nasz wykład, w ramach którego pokazujemy:

  1. Na czym polega dezinformacja, nie tylko ta internetowa?
  2. Co dokładnie oznaczają terminy takie jak troll, bot, fake-news, astroturfing, PSYOPS, urban myth i inne?
  3. Jakie techniki manipulacji są najskuteczniejsze? Zasada 60/40 i inne
  4. Sposoby dystrybucji fałszywych treści i mechanizmy społeczne, które w tym pomagają
  5. Jak krok po kroku zweryfikować (nie)prawdziwość informacji?
  6. Odróżnianie faktów od opinii
  7. Metody docierania do źródła pierwotnego
  8. Zaawansowana analiza treści w oparciu o techniki OSINT-owe
  9. Deepfake – jak wytworzyć i jak rozpoznać?
  10. Gdzie zgłaszać fakenewsy? Fackt-checking oraz debunking
  11. Gdzie szukać rzetelnych źródeł informacji i pomocy?
  12. Co zrobić, zanim coś opublikujesz w internecie lub powołasz się na jakiś artykuł w komunikacji z klientem?
  13. Jak rozmawiać z innymi o dezinformacji (i delikatnie wyprowadzać ich z błędu)?
  14. Sesja pytań i odpowiedzi z uczestnikami lub opis dodatkowego zagadnienia wybranego przez Klienta
Całość szkolenia podparta jest konkretnymi, prawdziwymi przykładami zmanipulowanych treści i wprost fake-newsów, jakie pojawiły się w mediach.

Jeśli chcesz przeszkolić swoich pracowników z tego obszaru, skontaktuj się z nami e-mailem projekty@niebezpiecznik.pl lub zadzwoń: +48.579519010.

Nie jestem firmą, a też chciałbym o tym posłuchać

To świetnie się składa, bo już w środę, 30 marca o godzinie 20:00 planujemy LIVE o dezinformacji. Całość zajmie ok. 2 godzin, chociaż wiele zależy od tego, ile Wy będziecie mieli pytań, bo jak zwykle planujemy sesję Q&A.

W trakcie tego spotkania poruszymy sporą część z zagadnień z agendy opisanego powyżej wykładu, pokazując realne przykłady dezinformacji, jaka ostatnio krążyła po internecie wraz z technikami i narzędziami, przy pomocy których można było ustalić, że mamy do czynienia z manipulacją.

LIVE o dezinformacji – zapisz się!

Aby wziąć udział w spotkaniu w środę, 30 marca o 20:00, musisz się zapisać przez poniższy formularz. Jak zwykle, sam możesz wybrać ile zapłacisz za dostęp:

INFO DLA FIRM: jeśli chcecie wziąć udział w tym webinarze i chcecie zapisać więcej osób lub potrzebujecie faktury lub pro-formy, to napiszcie na szkolenia@niebezpiecznik.pl.

PS. Masz jakiegoś znajomego, który ostatnio dał się zmanipulować lub rozsiewał dezinformację? Daj mu znać o tym wydarzeniu :)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. tak tylko informacyjnie, 30 marca to nie czwartek z tego co widzę a środa

 2. Ja wolę o fake newsach się uczyć z tego filmu:

  https://www.youtube.com/watch?v=NWG0hI7Me3U

  Wyjaśnia problem o wiele lepiej, niż najlepsi współcześni spece od informatyki.
  :P

  Pozdro

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: