19:08
8/4/2021

Żyjemy w cudownych czasach. Możemy błyskawicznie komunikować się ze sobą na dziesiątki sposobów. Jedne są mniej, a drugie bardziej poufne. Tej technologii, z której dziś tak ochoczo korzystamy, nie mieli szpiedzy, którzy w czasach Zimnej Wojny, próbowali pozyskiwać tajne informacje z polskich instytucji i którym nasz konktrwywiad skutecznie utrudniał życie. Jak wyglądały metody łączności wywiadowczej szpiegów? Gdzie się spotykali? Jak przekazywali sobie pozyskane sekrety i co robili, aby uniknąć wpadek? Posłuchajcie Tomka Awłasewicza!

Pierwszy webinar o szpiegach – zapłać ile chcesz

Tomka poznaliśmy kilka lat temu. I nie ma naszym zdaniem drugiej osoby w Polsce, która tyle wie na temat polskich szpiegów. Serio. Tomek jest autorem dwóch książek o kontrwywiadzie PRL, do których materiały zdobył samodzielnie, u źródeł, czyli spędzając setki godzin w państwowych archiwach i rozmawiając z wciąż żyjącymi bohaterami minionej epoki. Fascynujących (a czasami mrocznych) historii ma bez liku. Tak, jak nieprezentowanych nigdzie wcześniej materiałów i ciekawostek na temat pracy polskiego wywiadu i kontrwywiadu.

Tomek dał się namówić na podzielenie się tą wiedzą. Wybór pierwszego tematu nie był łatwy, ale doszliśmy do wniosku, że cykl szpiegowskich webinarów zaczniemy od metod łączności wywiadowczej.

Start 15 kwietnia, w czwartek o godz. 20:00.
Spotkanie potrwa godzinę (plus sesja pytań i odpowiedzi).

W trakcie wykładu dowiesz się na czym polegał szpiegowski fach od kuchni. Poznasz m.in.:
– zasady odbywania i zabezpieczania tajnych spotkań,
– ryzyka komunikacji radiowej i techniki ochrony przekazu
– zasady działania fascynujących urządzeń i substancji, które wspomagały oficerów i agentów podczas niejawnych operacji.

👉 Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.

 

Zarejestruj się!

Ponieważ wierzymy, że jakość niebezpiecznikowych webinarów broni się sama, to za udział w tym wykładzie ❤️ możesz zapłacić ile chcesz ❤️. Możesz też kupić bilet w standardowej cenie i wspomóc nas w realizacji kolejnych szpiegowskich webinarów (dzięki!). Nie zwlekajcie z rejestracją, bo nie wiadomo czy rezydentura nie cofnie nam zgody na samodzielny wybór ceny po północy…

Ten termin Ci nie pasuje? Nie martw się! Spotkanie jest nagrywane. Zapisz się na webinar to otrzymasz dostęp do nagrania, które będziesz mógł obejrzeć przez 24 godziny od jego zakończenia.

Agenda

Oto niektóre z zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładu Tomka:

 • Jednostrona i dwustronna łączność radiowa
 • Tajemniczy kamień CIA, który przechwycili Polacy
 • Pismo utajone (“magiczny” atrament i inne chemiczne czary-mary)
 • Historia polskiego oficera, który szpiegował dla CIA
 • Ryzykowne spotkania osobiste, czyli dlaczego technologia jeszcze długo nie zastąpi człowieka, a szpiedzy dalej będą spotykać się twarzą w twarz, ryzykując złapanie.
 • Sesja Q&A — odpowiedzi na pytania uczestników spotkania

Z tym webinarem związana jest pewna “ukryta” wiadomość i całkiem jawne nagrody. Rozglądajcie się. Bądźcie czujni ;)

Jeśli lubisz szpiegowskie klimaty, to szykuj popcorn. Ten webinar dostarczy Ci emocji większych, niż serial The Americans, filmy z Jamesem Bondem i zabawki Inspektora Gadżeta razem wzięte! Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zarejestruj się już teraz!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Niebezpieczniku, nieustający respekt za formułę zapłać ile chcesz. Mało kto ma na to odwagę! Brawo! Mam nadzieję, że każdy dorzuci się ile może i nie dołożycie do interesu.

  Pozdrowienia dla Pana Tomasza. Drugiej książki jeszcze nie czytałem i szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem, że już wyszła, ale poprzednia to petarda! Polecam każdemu. Solidnie zebrane informacje i relacje. Dziś mało komu chce się tak rzetelnie przygotowywać publikację. Widać, że Pan Tomasz to fascynat :-] Świetnie, że zaczęliście współpracować.

  Mam nadzieję, że ten szpiegowski cykl to na przynajmniej dwa sezony. Trzymam kciuki!

  • Jaką książkę masz na myśli?

 2. Panowie jak odniesiecie się do serialu: “ARSENAŁ SZPIEGA” z netflixa? Miłego:)

  • Oglądałem, zdecydowana wiekszość informacji tam zawartych jest już znana dla osób, które interesują się tematem służb na tyle żeby np. czytać książki Severskiego albo Chrisa Hadnagy. Zbiór fajnych ciekawostek historycznych dla pospolitego ludu i statystycznego widza Netflixa. Z punktu widzenia kinomana – bardzo dobry warsztat dokumentalny.

 3. Chciałem zapłacić symboliczną złotówkę, ale się nie da, to wezmę za darmo. Jak za darmo to w sumie wezmę jeszcze dla brata z wojska.

 4. Świetna sprawa z tym “zapłać ile chcesz”,dzięki :)

 5. Da radę, ale w Polsce to nie przy tej skali. Też to przerabiam już od 2013 i z kolejnymi latami jest generalnie coraz gorzej (pętla na przedsiębiorcach się coraz bardziej zaciska, aby tylko któryś z nas gdzieś nie zdołał przemycić jakiejś kasy bez opodatkowania). Także nie ma co mieć pretensji do Piotrka.

 6. Czy stopka niebezpiecznik.pl to jeden z sekretów porozumieania się szpiegów, czy pomyłka?

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009- echo date(“Y”);

  • Dokładnie Już kiedyś zwracałem im na to uwagę. Zrobili to i zostawili specjalnie

 7. Cryptomuseum com super źródło ciekawostek.

 8. To jest test na to, jak długo ktoś czytuje Niebezpiecznika. ;)

 9. zapisałem się, ale niesety nie dostałem linka

  • Przeczytaj dokładnie treść maila z potwierdzeniem zapisu :)

 10. Co wy tam wiecie o szpiegostwie i służbach, to wszystko stare dzieje są. Zapraszam do pobierania i analizowania ciekawej wersji WINDOWSA 10 … a właściwie WINDOWSA PEGASUS RC17 https://drive.google.com/file/d/1642ls7Wd8p2qTyOWpI9fzeAuP6Ohm1yK/view?usp=sharing

  • Co to jest dokładnie? Czy są to najnowsze wersje szpiega Pegasus?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: