14:28
15/3/2016

Jak informuje nas jeden z czytelników, pod starym linkiem umożliwiającym logowanie się do systemu bankowości internetowej T-mobilebankowe.pl, tj. https://online.sync.pl/ przeterminował się certyfikat SSL.

Insecure_Connection

Bank oczywiście udostępnił nowy URL służący do logowania: https://online.t-mobilebankowe.pl/ ale jak zauważa czytelnik, wielu starych klientów pewnie wciąż korzysta z poprzedniego, krótszego adresu. Ciekawe ilu z nich akceptuje i ignoruje ostrzeżenie o “złym certyfikacie”? Chyba lepszą praktyką byłoby, aby stare URL-e albo zostały wygaszone albo — jeśli są przekierowywane na nową usługę — korzystały z poprawnych certyfikatów. Uczenie klientów akceptacji błędów certyfikatu, zwłaszcza w kontekście bankowości internetowej, nie jest najlepszym pomysłem…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ja korzystam z tmub.pl

  • Odradzałbym:

   “NAZWA DOMENY: tmub.pl
   typ abonenta: osoba fizyczna
   serwery nazw: dns10.ovh.net
   ABONENT: dane niedostępne”

   Nie jest to oficjalny adres, osoba która go utrzymuje potencjalnie w każdej chwili może zmienić przekierowanie…

 2. mnie juz przekierowuje na glowna t-mobile uslugi…

 3. PGNiG 3 dni nie odświeżyło… Ale jak posłałem maila w kilka godzin był ;)

 4. Odpowiedź na pytanie ilu z nich akceptuje i ignoruje ostrzeżenia będę mógł udzielić po skończeniu aktualnego projektu :)

  Krótki opis ocb na blogu:
  http://donpiekarz.pl/2016/02/17/bocianie-gniazdo-cel/

 5. A ja słyszałem ze tam same spece…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: