13:25
18/9/2013

Podszywa się pod obrazek, ale jest aplikacją. Po uruchomieniu łączy się z C&C na porcie 7777. Wyświetla też logo Syryjskiej Armii Elektronicznej, ale ona wypiera się tego trojana. Sprawdźcie czy macie na swoim komputerze plik /Users/Shared/UserEvent.app

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Tu czyściutko.

 2. Hehe, gdyby tak każdy trojan na Windows zasługiwał na własny wpis na Niebezpieczniku… ;]

 3. ufff… czysta firmówka :)

 4. Nie mamy, a gdzie możemy pobrać? ;)

 5. Melduje że tu też panuje czystość. :)

 6. Ja tam pytam kiedy zobaczymy wpis “Trojan na Linuksa”.

  Mówicie że nigdy nie będzie takiego wpisu bo Linuks is tak dobrze zabezpeiczony na poziomie jądra i userspace a różne dystrybucje mają configi w różnych folderach więc taki trojan miałby problemy z wykradzeniem np. haseł? Szkoda.

  • A po co okradać biednego? ;)

  • Już są tylko musisz go ręcznie zainstalować, a potem i tak nie będzie działał.

 7. Ataki sa targetowane, wiec niech boja sie paranoicy ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: