21:59
26/6/2011

* Ujawniono nazwiska LulzSec

Sporo osób przez ostatnich parę tygodni próbowało namierzyć prawdziwe tożsamości ludzi kryjących się pod speudonimem LulzSec. Oto wyniki ich dochodzenia — na razie brak jakiegokolwiek potwierdzenia, ale ciężko oprzeć się wrażeniu, że tych kilka puzelków pasuje do LulzSecowej układanki jak ulał:

 1. Samozwańczy, patriotyczny th3j35t3r spróbował swoich sił w identyfikacji LulzSecowców i został ośmieszony — LulzSec poprawili jego kiepski skrypt, ale nie skomentowali tego, czy osoba, którą wskazał th3j35ter jest członkiem LulzSec…
 2. Powstała strona LulzSec Exposed, na której kilka osób publikowało informacje dotyczące tożsamości członków LulzSec, wśród których umieszczono: Topiary, Barret Brown, Joepie, Nakomis, Sabu i Power2All.
 3. Grupa “A-Team” wydała oświadczenie, w którym wylistowano wszystkich członków LulzSec i opisano genezę grupy. LulzSec miało wyodrębnić się z Anonimowych i wcześniej, jako gn0sis być odpowiedzialnym za ataki na HBGary oraz Gawkera.
  Według A-Team, członkowie LulzSec poza atakami na Sony nie mieli niczego innego i kolejne releasy to posiłkowanie się pracą innych osób. W braku wielkich hacków upatruje się również stworzenie przez LulzSec operacji AntiSec — żeby zmobilizować innych i odwrócić uwagę od malejącej aktywności LulzSecowców.
LulzSec padło

LulzSec padło

A-Team wymienił też członków LulzSec z imienia, nazwiska oraz nicka, często podając dodatkowe dane, jak datę urodzenia, kierunek studiów oraz adresy IP:

 • Richard Fontaine (Uncommon)
 • EE lub EEKDACAT
 • Laurelai Bailey lub Wesley Bailey
 • NIGG
 • madclown lub BERRI
 • Daniel Ackerman Sandberg (Atopiary, Gardenslayer, whirlpool)
 • Christopher Ellison (avunit)
 • Hector Xavier Montsegur (sabu)
 • Solomon Saleh (tflow, timeflow, bottle_of_rum)
 • Sven Slootweg (joepie91) — to jego prywatną stronę, a nie stronę LulzSec ostatnio zdeface’owano.

A-Team wymienia 10 członków LulzSec, podczas gdy grupa w swoim ostatnim oświadczeniu wspomina, że jest ich 6. Komu wierzyć? Jedno jest pewne, niektórzy chyba nie są tak anonimowi, jak im się wydaje… Ciekawe czy za kilka dni usłyszymy o kolejnych sukcesach policji w walce z Anonimowymi?

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. […] powodem zamknięcia grupy była coraz większa determinacja różnych grup i osób w poszukiwaniu prawdziwych tożsamości członków LulzSec? […]

 2. Wesole to zwlaszcza to ze wszedzie nicki sa takie same, kazdy ma milion facebookow twitterow i wszystkie z tymi samymi nickami

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: