22:41
5/1/2012

Historia pewnego sprzedawcy, który wysłał kupcowi skrzypce, kupiec zakwestionował zakup i zażądał zwrotu gotówki, PayPal przed zwrotem kazał kupcowi zniszczyć skrzypce. Efekt: zniszczone skrzypce (zdjęcie), cofnięty przekaz pieniędzy, sprzedawca bez pieniędzy i skrzypiec, kupiec ze zniszczonymi skrzypcami i pieniędzmy. Good troll is good.

Warto się zastanowić zanim sprzeda się coś przez PayPala (tak, mają prawo zażądać zniszczenia sprzętu; nie, nikt wam nie udowodni, że faktycznie zniszczyliście oryginał, a nie tańszą podróbkę ;>)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. “Violin” z angielskiego to skrzypce, a nie wiolonczela ;)

 2. Ostatnio pewna szemrana firma telekomunikacyjna z UK wyłudza 20 euro na poczet abonamentu telefonicznego (a czy ja chcę gdzieś dzwonić?). Po zgłoszeniu sprawy do PAYPAL, miła pani odpisała, że muszę zmienić hasło do konta… Witki mi opadły. Transakcja na szczęście została anulowana bo profilaktycznie nie chomikuję kasy tam gdzie nie powinienem :)

 3. Pracując w jednym z większych sklepów internetowych, umożliwialiśmy płatności przez paypal. Kilku klientów skorzystało z tej możliwości. Towar wysyłane od razu, bo przecież pieniądze są po chwili na naszym koncie paypal. Zdziwiliśmy się bardzo, jak po miesiącu, ot tak sobie, paypal cofnął jedną płatność. Klient miesiąc posiadał towar, a paypal uszczęśliwił go zwrotem kasy, super. Klient podczas rozmowy telefonicznej zapewniał, że zapłaci przelewem, tylko prosi o nr konta. Ok. Mijają 3 lata. Kasy jak nie było, tak nie ma. Od tamtej pory, nie korzystamy z paypala.

 4. krejzole w tym usa

 5. to raczej nie komentarz, a raczej cicha prośba do Niebezpiecznika:
  “sprzedawca bez pieniędzy i skrzypiec” (kogo? czego?)

 6. @Piotr,

  Dopełniacz, odmienianie przez przypadki. Do szkoły się nie chodzi, a samemu się uczy na szkoleniach, co? ; )

  • I gdzie w zacytowanym zdaniu nie ma dopełniacza?

 7. Co do paypala i ebay: znany i wykorzystywany bug:
  kup przedmiot /gre z mozliwoscia dostarczenia elektronicznie, po paru dniach zrob claim na paypalu ze nie otrzymales gry, automatycznie u sprzedawcy zablokowane pieniadze i nie bedzie mogl nic zrobic bo paypal akceptuje tylko fizyczne dowony (approved w dodatku tylko ) nadania przesylek. Kasa wraca na konto kupujacego.
  Nadzialem sie na takiego pana Niemca niedawno.

 8. znany juz od dawna numer. klienta w paypalu zawsze jest na wygranej pozycji. wniosek: nie umozliwiac tego typu platnosci

  • nie da rady to jest teraz wymog na ebay…

  • nie da rady to jest teraz wymog na ebay… przy tego typu sprzedazy

 9. Cóż, już kiedyś pisałem, że PayPal to jeden wielki przekręt żerujący na lenistwie i niewiedzy, szczególnie amerykanów. Brak poważnego nadzoru np. bankowego w krajach nadawcy i odbiorcy uniemożliwia jakiekolwiek dochodzenie swoich praw i w zasadzie niczym się nie różni od podmiotów piorących brudną kasę.

 10. Zasada prosta: przyjąć kasę na PayPal i od razu wypłacić ją na konto (co trwa około 3 dni). Gdy pieniążki znajdą się w banku, są już bezpieczne i dopiero wtedy można wysyłać towar. A kupujący może sobie reklamować…

  • A wcale ze nia sa :) Paypal moze miec ujemny balanc ktory sami sobie wypelnia srodkami z twojego konta ! W Uk np trzeba miec DD na kacie zeby uzywac paypala.

  • Aby ktokolwiek mógł ściągać z konta przez DD, bank musi mieć pisemne upowaznienie a ponadto DD można odwołać w ciągu 30 dni! :)

  • Zasada dzialania Paypala jest prosta. Jesli masz srodki na paypal pobiera z paypal, jesli nie masz paypal automatycznie pobiera srodki z konta, ktore jest przypisane do paypal’a (w ciagu 2 dni). Mozna usunac konto i miec ujemny bilans na paypal, ale na dluzsza mete to rozwiazanie nie ma senu.

 11. Co z tego ze DD odwolasz ? Do zalozenia DD wcale nie potrzeba “pisemnego upowaznienia”, wystarczy online zgoda.
  Musialbys zablokowac karte, zdjac DD, i jeszcze zrobic “cos” zeby nie popsuli Credit Ratingu za niesplacenie dlugu :/

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: