10:34
14/5/2020

Otrzymujemy sporo zgłoszeń w sprawie SMS-ów, które otrzymujecie od Pogodynki. To kolejne wcielenie oszustwa, jakie opisywaliśmy ponad rok temu.

Nadciągają czarne kumulusy

Oto wiadomość SMS:

Usługa POGODA zostala aktywowana ! Dziennie otrzymasz 1 SMS z pogoda na kolejny dzien. Koszt 30,77PLN/SMS. Aby zrezygnowac przejdz tu www.pogodameteo.net?r=Y9N

Spośród SMS-ów które widzieliśmy, różnica następuje w ostatnich trzech znakach w linku i w kwocie.

Po przejściu na link, ofiara widzi:

Serwis udaje faktyczna usługę alertów pogodowych i straszy, że każdy kosztuje 30 PLN i jest wysyłany codziennie. Na szczęście możliwe jest “natychmiastowe zrezygnowanie z usługi“. Ale tylko w ciągu 30 minut ;)

Oto co widać przy próbie wypisania się z subskrybcji:

Tylko 50 groszy za święty spokój? Niedużo, prawda? Ale zgadnijcie gdzie w celu dokonania wpłaty zostanie przekierowana ofiara. Tak jest do fałszywej strony pośrednika płatności.

Scam wyglada znajomo?

I słusznie! Bo po raz pierwszy był grany w 2019 roku. Opisywaliśmy go w artykule pt. Bardzo nieudany SMS-owy atak na Polaków. Jak widać, grupa stojąca za tym fraudami nie próżnuje i rozwija swoje przynęty. Ale mechanika dalej ta sama.

To nie jedyny sposób w jaki możesz stracić pieniądze przez internet…

Ten atak to jeden z dziesiątek ataków, którymi regularnie (choć w różnych wariantach) cyberprzestępcy atakują Polaków. Jeśli chcesz poznać wszystkie ataki i dowiedzieć się co robić, aby skutecznie się przed nimi zabezpieczyć, zajrzyj do naszego kursu cyberbezpieczeństwa online.

Kurs trwa 3 godziny i prowadzony jest przystępnym językiem. Bazuje na prawdziwych przykładach ataków i kierowany jest pracownikom firm, ale kończymy też wersję dla osób prywatnych, takich jak Ty.

Jeśli chciałbyś wziąć w nim udział, wpisz swojego e-maila poniżej. Jak wystartujemy, damy Ci znać i dorzucimy kod zniżkowy za przedpremierowy zapis.Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w sprawie naszych przyszłych wydarzeń. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.

Na zachętę, zobacz fragment lekcji wprowadzającej w temat phishingu.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. 30,77 zł za sms? Czy mniejsza kwota nie byłaby bardziej realistyczna? :)

 2. Dlatego należy wyłączyć usługi SMS premium u operatora.

 3. “Wprowadź numer telefonu aby aktywować subskrypcje”

  Jak tu wpisuje nr i klikam Wyślij to nic się nie dzieje, ciekawe dlaczego xD

 4. A gdzie jakikolwiek własciciel strony? regulamin? to juz powinno być zastanawiające :P

 5. Czy już słyszysz łoskot fal? Czy cię nie razi słońca blask? Nadciągają czarne kumulusy, chyba rozumiesz, co to znaczy

 6. Może można za 30 zł dziennie walczyć z ostrym cieniem mgły?
  Kupowałbym.

 7. Ja dostałem jako Meteo24 zamiast Pogodynka ale reszta identyczna.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: