11:59
31/8/2016

Czyli do czego zdolne jest HSTS super cookie.

In short, an attacker could set HSTS on or off for an arbitrary number of subdomains for a domain they own. Then, if they embed requests to these subdomains in a page and observe whether or not your browsers makes the requests using HTTP or HTTPS they can effectively fingerprint your browser.

Ciekawe jest zwłaszcza połączenie powyższego z dyrektywą CSP wymagającą ładowania obrazków po HTTP, co pozwoli na ustalenie na jakich stronach bywała ofiara. Konflikt pomiędzy HSTS a CSP i zbadanie czasu odpowiedzi pozwoli przewidzieć czy ktoś był na danej stronie wcześniej i otrzymał HSTS, czy go nie było.

Do powyższego dochodzi złośliwe dodawanie domen na HSTS Preload lists, lub ustawienie zbyt długiego czasu wygaśnięcia tokenu. Urocze są także terminy HPKP Suicide i HPKP Ransom.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: