15:23
5/11/2012

O wycieku kodu źródłowego VMWare ESX Server pisaliśmy już jakiś czas temu. Teraz po internecie znów zaczęła krążyć paczka z rzekomymi źródłami VMware. Firma jednak dementuje, iż jest to kod źródłowy najnowszych produktów. I rzeczywiście, po ściągnięciu plików z torrenta można dostrzec datę 1998 w nagłówku — wszystko więc wskazuje, że jest to ten sam kod, który udostępniono w kwietniu tego roku.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. VMWare to (komercyjny) szajs, są znacznie lepsze (otwarte) alternatywy.

  • Bez przesady.
   VBox jest fajny i imo wygodniejszy, ale na windowym hoście pracuje wolniej niż VMW, a to może niektórych zniechęcić.
   AQEMU w jeszcze nie testowałem, więc może ono będzie znacznie lepsze.

  • nawet jeśli działa o 2-3% wolniej to i tak jest lepiej bo nie jesteś na smyczy korporacji która wymusza kupywanie co rok nowej licencji.

  • alternatywa dla VMWare to nie tylko VBox, np. XenServer, Hyper-V czy nawet darmowy ESXi (VMware vSphere Hypervisor)

 2. Na Phoronixie był kiedyś test-zestawienie wirtualnych maszyn i Xen nieźle dostawał po dupie. Trzeba jednak zaznaczyć, że były to testy z punktu widzenia użytkownika, a nie zastosowania serwerowego, ale czy internautę interesuje punkt widzenia serwera? Jeśli tak, to sobie dotrze do odpowiedniej literatury.

 3. vmware najlepsze jesli za darmo

 4. W codziennym użytkowaniu VMware i Virtualboksa zauważyłem, że pod VM maszyny działają mi trochę wolniej niż pod VB. Za to pod VB zdarzają mi się pewne błędy działania systemu gościa w zależności od typu procesora hosta. Na Pentium i7 w Windows 7 jako gość, włączenie opcji EAF w EMET 3.0 mocno spowalnia chronioną aplikację. W obu rozwiązaniach ciągle wychodzą jakieś drobiazgi ;)

 5. @h
  Chyba nie pracowałeś na vSphere z pełnymi ESX’sami w jakimś większym środowisku.
  Takie pi….nie usera co korzysta z virtualizacji na desktopie a nie wersji serwerowej.
  Znając życie jeszcze pewnie na zpiraconej wersji Workstation.
  VMware to nie tylko soft, a także wsparcie i baza wiedzy. Ciekaw jestem jak w środowisku produkcyjnym spisał by ci się produkt “open” do którego nie masz wsparcia a musisz mieć działające środowisko. W wszystkich produktach komercyjnych czy open i tak płaci się za wsparcie (np RedHat).

  • “Ciekaw jestem jak w środowisku produkcyjnym spisał by ci się produkt “open” do którego nie masz wsparcia a musisz mieć działające środowisko.”

   Ekmh… – normalnie?

 6. jak sie nic nie dzieje to ok, a jak zaczynają sie problemy ze jakaś app nie działa prawidłowo i trzeba na szybko cos uruchomić bo stoją nad toba i wymagają “ma działać i dlaczego jeszcze nie działa” (standardowe pytana z sektora szeryfowego co maciupkie ma pojecie o informatyce w dowolnym kontekście)
  Miałem juz różne zdarzenia i odbijanie piłeczki pomiędzy producentami sprzętu, app, bazy itd.. (mam na myśli środowisko: dell, ibm, oracle, microsoft, redhat, vmware, esri, cisco, emc + plus producent oprogramowania którego z litości nie wymienię)

  Dopóki wszystko dziala to open source nie jest zly, ale jak trafisz na problem to zaczynają sie schody, społeczność nie zawsze pomoże, a jednostkowe podejście do problemu kosztuje więcej niz support.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: