10:12
2/10/2011

Dobre wystąpienie Mikko Hypponena z F-Secure na TED. Poświęcone walce z wirusami. Warto obejrzeć w ramach weekendowego rozluźnienia:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

33 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. dzięki. swietna prezentacja.

 2. dla słabo widzących – napisy polskie można włączyć z rozwijanego menu w lewym dolnym rogu ;)

  • Zwłaszcza w Operze… ;)

 3. Super prezentacja, miło się oglądało. Polecam

 4. Miło było pooglądać,a i po-czytac po polskiemu :)
  dzięki Piotrze, i proszę o następne wstawki

 5. Tak się złożyło, że oglądałem to jakieś 2-3 tygodnie temu. Bardzo fajna prezentacja którą powinno się pokazywać każdemu użytkownikowi komputera. Zwłaszcza tym klikającym na wszystko bez opamiętania… :)

 6. Fajnie, podobają mi się takie przemówienia. W ogóle osobowość tego człowieka jest imponująca. Byle więcej takich ludzi do zwalczania gangów internetowych..

  Piotrze, jeżeli miałbyś chęć wrzucaj jakieś ciekawe filmy, z udziałem tego człowieka. Ja bym osobiście obejrzał sobie od czasu do czasu takie relacje ze świata.

  Pozdrawiam.

 7. “Połączę się z nasza siecią… ” a w pasku adresu file:\\\c:\ :D

 8. Dałbym sobie rękę uciąć, że już to widziałem na niebezpieczniku.

  • ++

 9. Świetne :)

 10. polecam rowniez to http://www.ted.com/talks/lang/pol/misha_glenny_hire_the_hackers.html

 11. bo on ma całą siec na C: nie wiedziałeś :)

 12. A mnie się nie podobało. Oglądałem wcześniejszy wyjazd do źródła pierwszego wirusa, wtedy Mikko aż tak narcystycznie nie mówił chyba, bo jakoś teraz mi to wali prosto po uszach. 2. No nie sądzę by przestępczość internetowa była aż tak groźna jak niektóre działania rządów na naszym globie, trochę głupie wpajanie że jest to najgorsza, najstraszniejsza rzecz.. i ogólnie największe zło. 3. już myślałem, że w pewnym momencie zacznie mi wciskać tą globalizację każdy musi mieć tożsamość w internecie, musimy zwalczać terroryzm i do wszystkiego mieć dostęp, ocieka nieco rządową propagandą USA.. 4. Imho trochę mało konkretów i ciekawych przykładów.

  • Co, za długie do czytania czy nie chcecie złych opinii?

  • Bez nerwów, kolejkę moderacji przeglądamy raz na 24h :)

  • Nerwy stąd, bo posty pode mną pojawiły się wcześniej ;)

  • Niektorzy nie wskakuja do moderacji — o tym kto leci do moderacji decyduje tajemniczy algorytm (TM). Ty masz skrzynkę mailową na podejrzanym serwerze i za to dostales punkty karne, ktore wrzucily Cie w moderacje :)

  • weryfikacja po kolekcji znakow oznaczajacych email? ROTFL :)

  • Popieram. Miałem wrażenie że na koniec wyskoczy z hasłem, Internet II – da nam bezpieczną przyszłość.

 13. Zarówno Mikko Hypponen jak i Misha Glenny twierdzą że należy się skupić na młodych ludziach, którzy posiadają talent odnośnie bezpieczeństwa komputerowego.

  Coś w tym jest…

 14. @Piotr Konieczny dziękuję ślicznie za umieszczenie filmu. Ostatnio oglądałem o zabezpieczeniach xboxsa i jakoś przez przypadek wpadłem właśnie na ten film. Potem zapomniałem słów kluczowych i szukając usilnie dopadła mnie frustracja… Mimo, że to nie były moje czasy to słuchając o tym wszystkich łezka zakręciła się. Stare dobre czasy.

 15. Ciekawy materiał, odnośnie global police – nie popieram, bo to się zaraz będzie wiązało z global controll i z global content block. Chętnie bym widział więcej takich materiałów na niebezpieczniku.

 16. ted.com/talks/ben_goldacre_battling_bad_science.html

 17. super prezentacja. dzieki :D

 18. Mimo iż nawet ktoś namierzy sprawcę nikt mu nic nie zrobi bo dowody zbyt słabe…
  Zabiorą się natomiast za nas , leszczy taszczących torrenty :P

 19. Polecam obejrzec tworcow viruska ;) http://www.youtube.com/watch?v=lnedOWfPKT0

 20. niby nic odkrywczego, ale prezentacja bardzo fajna! Bravo dla nb!

 21. internet potrzebuje wirusów …. ba :-) złośliwe oprogramowanie wykorzystywane jest także do walki ze złymi siatkami , firmami i wszelkiego rodzaju układami i układzikami …

  • powiedzial niceuser, po czym uruchomil aktualizacje antywirusa, firewalla i przeskanował dysk

  • i wpadla packa na sale :)

 22. Tylko czekać aż Ruska mafia wyznaczy za niego nagrode, już tak było

 23. btw… czy sekretne zrodla szepca cos wiecej o potencjalnym trojanie w chrome niz reszta swiata rzecze?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: