19:49
15/1/2010

Telefon możesz go zgubić, albo mogą ci go ukraść. Ale jeśli zainstalowałeś na nim aplikację WaveSecure, masz szansę zlokalizować skradziony telefon i odzyskać z niego swoje dane.

WaveSecure

Kilka dni temu opisywaliśmy funckje bezpieczeństwa nowego telefonu od Google. Skarżylismy się przy tym, ze telefon nie wspiera ani szyfrowania danych, ani możliwości wyczyszczenia pamięci urządzenia po ewentualnej kradzieży. Program WaveSecure rozwiązuje ten problem. Można zainstalować go na systemach Windows Mobile, Symbian i Android. Aplikacja pozwala na:

 • namierzenie lokalizacji smartphona
 • ściągnięcie danych z telefonu używanego przez złodzieja
 • zablokowanie i “wyczyszczenie” telefonu, aby nikt z niego nie skorzystał

Aplikacja działając w tle, zapisuje w pamięci każdą zmianę karty SIM, a następnie przesyła do prawowitego właściciela (przez serwis internetowy) informacje na temat numeru telefonu nowej (złodziejskiej) karty SIM oraz dane pozwalające zlokalizować telefon.

Dawid z pda.pl informuje, że jeśli do końca stycznia zarejestruje się w serwisie WaveSecure konto w wersji dla Androida, z aplikacji na ten system będzie można korzystać za darmo do końca życia ;)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A soft będzie głównie stosowany do śledzenia “drugiej połowy” przez męża/żonę ;]

 2. “WaveSecure has detected that you are using Opera as your web browser. For best results, please use IE, Firefox or Safari.”
  :/

 3. pozmu,

  Opera po prostu jest do kitu. Javascript ma bardzo odbiegający od standardów ;)

 4. @pozmu: ustaw maskowanie jako firefox w preferencjach witryny.

 5. @pozmu: tak… miałem ten sam problem ;)

 6. Ale czy nie jest tak, że jak złodziej kradnie telefon to pierwsze co robi to wyrzuca z niego kartę SIM. Drugie co robi to czyści telefon (w tym system na nim).

  Wtedy chyba ta aplikacja do niczego się nie przyda…

 7. @Mariusz Kędziora: tylko niektórzy, ci bardziej “wykwalifikowani”. Należałoby się dowiedzieć, jaką częstotliwość odświeżania ma ten backdoor tfu WaveSecure ;) Może zanim złodziej zdąży dotrzeć do komputera/kolegi który wyczyści telefon, to ileśtam punktów zostanie zapisanych do pamięci, a o ile przetrwa to czyszczenie, to zgodnie z instrukcją na stronie WaveSecure, zostanie wysłane do właściciela zaraz po włożeniu nowego SIM-a.

 8. Świetne! Właśnie zdalnie zablokowałem sobie telefon (G1) korzystając ze strony WaveSecure. Potem okazało się, że bodajże trzykrotne szybkie wciśnięcie klawisza ‘home’ wyrzuciło mnie na pulpit, gdzie byłem może sekundę, po czym WaveSecure wróciło z komunikatem o zablokowaniu.

  To następnym razem wykorzystałem tę sekundę do wciśnięcia ikony widżetu zabijającego wszystkie procesy działające w tle i voila! Brak blokady. Smutne to… A i strona twierdzi, ze telefon jest dalej zablokowany, zaś próby odblokowania kończą się FAILem :)

  Oczywiście, prawdopodobnie dodanie WS do whitelist taskmanagera powinno pomóc, ale jakoś ciężko mi się przekonać do tego oprogramowania, skoro beta ma taki oczywisty bug… oczywiście zgłosiłem, zobaczymy czy będzie odzew.

 9. Aplikacja jest bardzo ciekawa, zajęła wysokie miejsce w ADC, ale to nadal work in progress.

 10. w sumie to jest już trochę tego tupu softu. Niewątpliwie największym atutem powyższego jest wieloplatformowość. Na WM do szyfrowania jest open source-owy FreeOTFE4PDA, do zdalnego usuwania i śledzenia też jest trochę softu.

 11. A czy nie ma niebezpieczenstwa, ze samemu sobie zablokujemy telefon bawiąc się tym programem? :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: