14:54
11/1/2024

Czy wiesz, że najprawdopodobniej kwalifikujesz się do darmowego udziału we wszystkich naszych, silnie praktycznych, bestsellerowych szkoleniach, czyli:

a także szkoleniach z: Bezpieczeństwa Windows, Bezpieczeństwa Aplikacji Mobilnych oraz Informatyki Śledczej i pozostałych naszych szkoleniach (pełna lista tutaj).

Aby skorzystać ze 100% dofinansowania do naszych szkoleń musisz PRZED REJESTRACJĄ NA NASZEJ STRONIE zaaplikować do Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Poniżej wyjaśniamy jak to zrobić i nie wydając złotówki spotkać się na szkoleniu z naszymi trenerami, którzy pomogą podnieść Twoje kompetencje w obszarze technicznego cyberbezpieczeństwa.

W ubiegłych latach z dofinansowania KFS-u skorzystało kilkuset uczestników naszych szkoleń otwartych oraz kilkanaście firm, dla których zrealizowaliśmy szkolenia grupowe lub dedykowane, w siedzibach ich firm. Tak, to też jest możliwe!

Czym jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest częścią Funduszu Pracy, udzielającą dofinansować na kształcenie pracowników. Finansowanie pozyskiwane jest z obowiązkowych składek odprowadzanych m.in. przez pracodawców i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Ale część z tej obowiązkowej daniny, która w skakali roku może wynieść nawet kilka tysięcy złotych, można odzyskać :) Właśnie dzięki zapisowi na dofinansowane z KFS szkolenia w Niebezpieczniku.

W 2024 roku budżet Krajowego Funduszu Szkoleniowego z którego możecie skorzystać to aż 290 milionów złotych! A maksymalna kwota dofinansowania na jednego pracownika to aż 300% przeciętnego wynagrodzenia z poprzedniego roku, co oznacza, że z powodzeniem możesz złożyć wniosek na prawie wszystkie nasze szkolenia!

Kto może skorzystać z dofinansowania i darmowego udziału w szkoleniach Niebezpiecznika?

Pracownicy wszystkich firm, fundacji i urzędów, które prowadzą działalność na terenie Polski. Dofinansowanie jest ogólnodostępne dla wszystkich firm, które zatrudniają przynajmniej jednego pracownika na umowie o pracę. Jak duże jest dofinansowanie, które możesz uzyskać?

 • mikroprzedsiębiorstwa (do 10 pracowników): 100% kosztów kształcenia (czyli nic nie płacisz za udział w naszym szkoleniu)

 • pozostałe firmy: 80% kosztów kształcenia płaci KFS pozostałe 20% ceny szkolenia pokrywa Twój pracodawca

O ile szkoleń możesz zawnioskować?

Składając jeden wniosek, możesz otrzymać dofinansowanie na kilka naszych szkoleń! Poszczególne urzędy mogą jednak wprowadzić ograniczenie na liczbę szkoleń — ale z tego ograniczenia wyłączone są tzw. ścieżki szkoleniowe, gdzie kilka szkoleń składa się na jeden “cykl” szkoleniowy. Jeśli Twój Urząd nakłada na Ciebie ograniczenia co do liczby szkoleń, a chciałbyś skorzystać z kilku szkoleń z naszej oferty, skontaktuj się z nami e-mailowo, a podpowiemy, czy istnieje cykl, który możemy Ci zaproponować.

Każdy urząd pracy może stosować własne wzory formularzy i wprowadzić jakieś obostrzenia. Niektóre urzędy stosują też “priorytetyzację“, dzięki czemu w pierwszej kolejności dofinansowania przyznawać może np.:

 • reprezentującym zawód deficytowy w danym powiecie (programiści, informatycy i specjaliści ds. bezpieczeństwa są w tej grupie!)
 • na szkolenia dotyczące “umiejętności cyfrowych” i “nowych technologii”
 • firmom zatrudniającym cudzoziemnców
 • osobom po 45 roku życia,
 • osobom powracającym na rynek pracy, np. po opiece nad dzieckiem

Od czego zacząć, jak zaaplikować?

Ponieważ w różnych częściach Polski warunki przyjmowania wniosków trochę się od siebie różnią to musisz telefonicznie skontaktować się z odpowiednim dla Twojej lokalizacji urzędem pracy (miejskim lub powiatowym) i sprawdzić jak to u Ciebie wygląda.

Listę wszystkich urzędów, z podziałem na województwa i danymi kontaktowymi znajdziesz na tej stronie lub — jeśli nie chcesz się przedzierać przez nie zawsze czytelne strony urzędów — pobierz przygotowany przez nas plik Excel, w którym zebraliśmy wszystkie urzędy wraz z terminami składania wniosków oraz dodatkowymi wskazówkami.

UWAGA! Niektóre miasta na składanie wniosków wyznaczyły tylko jeden konkretny dzień! A cześć już wyznaczyła ten termin i ruszyła z rejestracją! Załatwienie formalności trochę trwa, więc zacznij to robić już dziś.

Pobierz pełen plik Excel z terminami naborów dla poszczególnych miast

Aby uzyskać dostęp do przygotowanego przez koleżanki z naszego działu szkoleń pliku Excel z tabelą terminów naborów dla każdego urzędu pracy w Polsce, wypełnij poniższy formularz. Link do pliku otrzymasz e-mailem w ciągu 3 minut.
Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w kwestiach naszych szkoleń. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.

E-maile wysyłamy z adresu kfs@niebezpiecznik.pl, jeśli niczego nie otrzymałeś po 15 minutach, po prostu wyślij nam e-maila na ten adres, a odpowiemy.

Instrukcja krok-po-kroku: co zrobić aby otrzymać dofinansowanie na nasze szkolenie

 1. Wybierz jedno lub kilka z naszych szkoleń (pełną listę znajdziesz tutaj), ale NIE REJESTRUJ SIĘ NA NIE. Zapisz sobie tylko ich tytuł i cenę.
 2. Skontaktuj się z właściwym dla siebie urzędem pracy (skorzystaj z naszego pliku Excel) aby pozyskać formularz wniosku i zweryfikować do kiedy możesz go złożyć. Niektóre urzędy już ruszyły z przyjmowaniem wniosków, nie zwlekaj, bo czas na złożenie wniosku jest ograniczony i różny dla każdego urzędu!
 3. Wypełnij wniosek o dofinansowanie uzyskany od urzędu pracy. Możemy Ci w tym pomóc, pisz na kfs@niebezpiecznik.pl lub dzwoń: 12 44-202-44
 4. Złóż komplet dokumentów do urzędu pracy i poczekać na decyzję (ok. 30 dni)

 5. Jeśli decyzja jest pozytywna, przesyłasz nam wzór umowy otrzymanej od urzędu na kfs@niebezpiecznik.pl, nasze koleżanki z działu szkoleń go uzupełniają i odsyłają.
 6. Koniec! Widzimy się na szkoleniu w wybranym terminie i wspólnie hackujemy przez kilka dni :)

 

Czy złożenie wniosku do urzędu pracy gwarantuje mi uzyskanie dofinansowania?
Z naszego doświadczenia: prawie na pewno. O ile urząd pracy posiada jeszcze wolne środki, a Twój wniosek jest prawidłowo wypełniony. Gdybyś miał pytania związane z wypełnieniem wniosku, możesz je kierować zarówno do swojego urzędu pracy lub naszych koleżanek z działu szkoleń pod adresem kfs@niebezpiecznik.pl lub telefonem 12 44 202 44. 


Inne często zadawane pytania

1.  Jestem pracownikiem, ale nie wiem czy moja firma będzie zainteresowana pozyskaniem dofinansowania. Czy mogę samodzielnie złożyć wniosek o dofinansowanie?
Nie. Wniosek może złożyć tylko pracodawca i większość urzędów dopuszcza tylko jeden wniosek od jednej firmy, więc trzeba nim objąć wszystkich pracowników zainteresowanych dofinansowaniem. W wielu firmach to tak naprawdę zainteresowany pracownik lub grupa pracowników “organizuje” całość formalności, a osoby upoważnione podpisują się w odpowiednich miejscach. Nie ma żadnych “reperkusji” dla firm za skorzystanie z dofinansowania, więc zarządy i właściciele nie mają powodów do torpedowania pomysłu :)

2. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, czy mogę uzyskać dofinansowanie z KFS?
Tylko jeśli zatrudniasz co najmniej jedną osobę na podstawie umowy o pracę.

3. Na stronie mojego urzędu pracy nie widzę informacji o naborze wniosków. Czy to znaczy, że oni nie oferują dofinansowania?
Najprawdopodobniej Twój urząd jeszcze nie zaplanował naboru. Może ogłosić go nawet za kilka miesięcy więc zadzwoń do urzędu, bo to często jedyny sposób na poznanie daty startu naboru.

4. W moim urzędzie pracy nabór wniosków już się odbył. Czy to oznacza, że nie mogę już skorzystać z KFS?
Niekoniecznie. Niektóre urzędy przyjmują wnioski w kilku transzach i na każdą z nich mają przewidzianą odrębną pulę środków. Najlepiej podpytać u siebie w Urzędzie.

5. Czy są jakieś inne rodzaje dofinansowania do Waszych szkoleń?
Pracujemy nad tym aby zwiększyć zakres dostępnych dla Was opcji, w ramach których moglibyście wziąć udział w naszych szkoleniach za darmo albo po niższej cenie. Jeśli chciałbyś jako pierwszy dowiedzieć się o nowych możliwościach dofinansowań wpisz swój e-mail poniżej, a powiadomimy Cię o nich:
Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w kwestiach naszych szkoleń. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: