16:38
9/2/2021

🚨 Weź udział w naszych szkoleniach za darmo!

Pewnie nie wiesz, ale najprawdopodobniej kwalifikujesz się do darmowego udziału we wszystkich naszych silnie praktycznych, bestsellerowych szkoleniach, czyli:

a także szkoleniach z: Bezpieczeństwa Windows, Bezpieczeństwa Aplikacji Mobilnych i Informatyki Śledczej.

Aby skorzystać ze 100% dofinansowania należy zaaplikować do Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Poniżej wyjaśniamy jak to zrobić i nie wydając złotówki spotkać się na szkoleniu z naszymi trenerami, którzy pomogą podnieść Twoje kompetencje w obszarze technicznego cyberbezpieczeństwa.

W ubiegłym roku z dofinansowania KFS-u skorzystało ponad 200 uczestników naszych szkoleń otwartych oraz kilkanaście firm, dla których zrealizowaliśmy szkolenia grupowe, dedykowane.

Czy Koreańczycy stracili pieniądze na skutek tego wycieku -- nie wiadomo

Czym jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest częścią Funduszu Pracy, udzielającą dofinansować na kształcenie pracowników. Finansowanie pozyskiwane jest z obowiązkowych składek odprowadzanych m.in. przez pracodawców i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Ale część z tej obowiązkowej daniny, która w skakali roku może wynieść nawet kilka tysięcy złotych, można odzyskać :) Właśnie dzięki wykorzystaniu możliwości dofinansowania jakie daje KFS.

W 2021 roku budżet Krajowego Funduszu Szkoleniowego z którego możecie skorzystać to ponad 260 milionów złotych! A maksymalna kwota dofinansowania na jednego pracownika to aż 300% przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku, czyli ponad 15 000 PLN. To oznacza, że z powodzeniem możesz złożyć wniosek na prawie wszystkie nasze szkolenia!

Kto może skorzystać z dofinansowania i darmowego udziału w szkoleniach Niebezpiecznika?

Pracownicy wszystkich firm, fundacji i urzędów, które prowadzą działalność na terenie Polski. Dofinansowanie jest ogólnodostępne dla wszystkich firm, które zatrudniają przynajmniej jednego pracownika na umowie o pracę. Jak duże jest dofinansowanie, które można uzyskać?

 • mikroprzedsiębiorstwa (do 10 pracowników): 100% kosztów kształcenia (czyli nic nie płacisz za nasze szkolenia)

 • pozostałe firmy: 80% kosztów kształcenia (pozostałe 20% ceny szkolenia będzie Musiał dopłacić Twój pracodawca) 


 
Maksymalna kwota dofinansowania na jednego pracownika to aż 300% przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku, czyli ok. 15 000 PLN, a to oznacza, że z powodzeniem z wniosku do KFS możesz pokryć koszt nawet kilku naszych szkoleń! Urzędy mogą jednak wprowadzić ograniczenie na liczbę szkoleń, z których możesz skorzystać — ale z tego ograniczenia wyłączone są tzw. ścieżki szkoleniowe, gdzie kilka szkoleń składa się na jeden “cykl” szkoleniowy. Jeśli Twój Urząd nakłada na Ciebie ograniczenia co do liczby szkoleń, a chciałbyś skorzystać z kilku szkoleń z naszej oferty, skontaktuj się z nami e-mailowo, a podpowiemy, czy istnieje cykl, który możemy Ci zaproponować.

Są równi i równiejsi…

Każdy urząd pracy może stosować własne wzory formularzy i wprowadzić jakieś obostrzenia. Niektóre urzędy stosują też “priorytetyzację“, dzięki czemu w pierwszej kolejności dofinansowania przyznawać może np.:

 • reprezentującym zawód deficytowy (programiści, informatycy i specjaliści ds. bezpieczeństwa są w tej grupie!)
 • działającym w obszarze “nowych technologii
 • poszkodowanym przez obostrzenia związane z COVID (to w zasadzie dotyczy wszystkich branż…)
 • nauczycielom i instruktorom,
 • osobom po 45 roku życia,
 • niepełnosprawnym
 • rodzicom wracającym na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem
 • zagrożonym ubóstwem

W różnych częściach Polski warunki przyjmowania wniosków mogą być różne i właśnie dlatego musisz telefonicznie skontaktować się z odpowiednim dla Twojej lokalizacji urzędem pracy (miejskim lub powiatowym) i sprawdzić jak to u Ciebie wygląda. Listę wszystkich urzędów, z podziałem na województwa i danymi kontaktowymi znajdziesz na tej stronie lub — jeśli nie chcesz się przedzierać przez nie zawsze czytelne strony urzędów — w przygotowanym przez nas pliku Excel.

W obecnej chwili nabór jest prowadzony w 85 urzędach, a w kolejnych 80 urzędach opublikowano terminy startu naboru. Oto kilka przykładowych rejonów:

Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy 22 – 26.02.2021
Powiatowy Urząd Pracy w Opolu – 10.02 – 12.02.2021
Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie – 3.02 – 5.02.2021
Grodzki Urząd Pracy w Krakowie – 8-12.02
Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku – 1-5.02.2021 r.
Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni – 15-16.02.2021 r.
Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi – 17-19.02
Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie – 1-12.02
Powiatowy Urząd Pracy w Gorzowie Wielkopolskim – 29.01-10.02
Miejski Urząd Pracy w Olsztynie – 25.01-11.02.2021r
Powiatowy Urząd Pracy w Obornikach – 1.02-10.02.2021
Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu – od 26.01

Pobierz pełen plik Excel z terminami naborów do poszczególnych urzędów

Aby uzyskać dostęp do przygotowanego przez koleżanki z naszego działu szkoleń pliku Excel z tabelą terminów naborów dla każdego urzędu pracy w Polsce, wypełnij poniższy formularz. Link do pliku otrzymasz e-mailem w ciągu 3 minut.
Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w kwestiach naszych szkoleń. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.

Jeśli po godzinie wciąż nie otrzymałeś od nas e-maila, sprawdź katalog spam. E-maile wysyłamy z adresu kfs@niebezpiecznik.pl

Co trzeba zrobić aby skorzystać z dofinansowania?

 1. Wybrać jedno lub kilka z naszych szkoleń (listę znajdziesz tutaj)

 2. Skontaktować się z właściwym dla siebie urzędem pracy (skorzystaj z naszego pliku Excel), aby pozyskać formularz wniosku i zweryfikować do kiedy możesz go złożyć (niektóre urzędy już ruszyły z przyjmowaniem wniosków, inne jeszcze nie)

 3. Wypełnić wniosek o dofinansowanie uzyskany od urzędu pracy (możemy Ci w tym pomóc, pisz na kfs@niebezpiecznik.pl lub dzwoń: 12 44-202-44)

 4. Złożyć komplet dokumentów do urzędu pracy i poczekać na decyzję (ok. 30 dni)

 5. Podpisać umowę z urzędem pracy oraz instytucją szkoleniową, czyli nami. Po prostu podsyłasz nam wzór umowy na kfs@niebezpiecznik.pl, a nasze koleżanki z działu szkoleń go uzupełniają i odsyłają.

 6. Wpaść na nasze szkolenie w wybranym terminie i osintować albo hackować przez dwa lub trzy dni w naszym praktycznym laboratorium :)


 

Najwięcej uczestników naszych szkoleń, którzy zgłosili się do nas z dofinansowaniem od KFS w minionych latach, to osoby korzystające z tego, że zawód “informatyka” w ich regionie jest uznawany za deficytowy. Ale przy aplikacji możesz się też powołać na inny powód, który bardziej pasuje do Twojego regionu i sytuacji (np. wiek, niepełnosprawność czy pracę z nowymi technologiami albo — od tego roku — bycie poszkodowanym przez obostrzenia dotyczące COVID-19).

Aby sprawdzić, czy w Twoim rejonie Twój zawód jest uznawany za deficytowy (i kwalifikujesz się do dofinansowania z tego tytułu), przejdź na stronę barometrzawodow.pl, wybierz województwo i odczytaj z raportu listę zawodów deficytowych. Dla miasta Kraków wygląda ona tak:

Czy złożenie wniosku do urzędu pracy gwarantuje mi uzyskanie dofinansowania?

Prawie na pewno. O ile urząd pracy posiada jeszcze wolne środki, a Twój wniosek jest prawidłowo wypełniony. Gdybyś miał pytania związane z wypełnieniem wniosku, możesz je kierować zarówno do swojego urzędu pracy lub naszych koleżanek z działu szkoleń pod adresem kfs@niebezpiecznik.pl lub telefonem 12 44 202 44. 


Inne często zadawane pytania

1.  Jestem pracownikiem, ale nie wiem czy moja firma będzie zainteresowana pozyskaniem dofinansowania. Czy mogę samodzielnie złożyć wniosek o dofinansowanie?
Nie. Wniosek może złożyć tylko pracodawca i większość urzędów dopuszcza tylko jeden wniosek od jednej firmy, więc trzeba nim objąć wszystkich pracowników zainteresowanych dofinansowaniem. W wielu firmach to tak naprawdę zainteresowany pracownik lub grupa pracowników “organizuje” całość formalności, a osoby upoważnione podpisują się w odpowiednich miejscach. Nie ma żadnych “reperkusji” dla firm za skorzystanie z dofinansowania, więc zarządy i właściciele nie mają powodów do storpedowania pomysłu :)

2. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, czy mogę uzyskać dofinansowanie z KFS?
Tylko jeśli zatrudniasz co najmniej jedną osobę na podstawie umowy o pracę.

3.  W moim urzędzie pracy nabór wniosków już się odbył. Czy to oznacza, że nie mogę już skorzystać z KFS?
Niekoniecznie. Niektóre urzędy przyjmują wnioski w kilku transzach i na każdą z nich mają przewidzianą odrębną pulę środków. Zdarza się również, że złożone i zaakceptowane wnioski nie wyczerpują całkowicie dostępnych środków. W takim przypadku urząd ogłasza dodatkowy nabór. Dodatkowo dostępna jest pula z rezerwy, na którą urzędy z reguły przyjmują wnioski w późniejszym okresie (nawet w grudniu). Najlepiej podpytać u siebie w Urzędzie.

4. Na stronie mojego urzędu pracy nie widzę informacji o naborze wniosków. Czy to znaczy, że oni nie oferują dofinansowania?
Najprawdopodobniej Twój urząd jeszcze nie zaplanował naboru. Może ogłosić go nawet za kilka miesięcy więc będzie najlepiej jeżeli skontaktujesz się z nimi telefonicznie i poprosisz o bardziej szczegółowe informacje.

5. Nie jestem w stanie skorzystać z KFS. Czy jest jakiś inny sposób aby skorzystać z Waszych szkoleń po niższej cenie?
Jest taka możliwość dzięki nieoprocentowanym pożyczkom na kształcenie finansowanym przez Ministerstwo Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Osoby prywatne mogą wnioskować o bezpłatną pożyczkę przeznaczoną na studia podyplomowe, kursy, szkolenia i inne formy kształcenia. Nie ma skomplikowanych warunków przyznawania środków i pożyczką można objąć 100% kosztu szkolenia. Po ukończonym szkoleniu praktycznie z automatu można umorzyć 20% pożyczki. Po spełnieniu dodatkowych warunków możliwe jest umorzenie łącznie 25% pożyczki. Szczegóły znajdziesz na stronie inwestujwrozwoj.pl. Najbliższy nabór wniosków rusza 18 marca i pula środków przeznaczona na niego to 10 000 000 PLN. Pomimo tego, że jest to pożyczka, a nie dofinansowanie, polecamy ją ze względu na możliwość umorzenia do 25% i brak ukrytych kosztów (gwarantowane RRSO 0%)

6. Czy wiecie gdzie w najbliższym czasie będzie można składać wnioski?
Tak. Specjalnie dla Was stworzyliśmy plik Excela z listą 350 urzędów i aktualnym statusem naboru dla każdego z nich. Aby uzyskać dostęp do tego pliku, wypełnij poniższy formularz:
Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w kwestiach naszych szkoleń. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.

6. Czy są jakieś inne rodzaje dofinansowania do Waszych szkoleń?
Pracujemy nad tym aby zwiększyć zakres dostępnych dla Was opcji, w ramach których moglibyście wziąć udział w naszych szkoleniach za darmo albo po niższej cenie. Jeśli chciałbyś jako pierwszy dowiedzieć się o nowych możliwościach dofinansowań wpisz swój e-mail poniżej, a powiadomimy Cię o nich:
Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w kwestiach naszych szkoleń. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. pytanie nr 7, czy wniosek o dofinansowanie może złożyć firma w której jestem zatrudniony na kontrakcie b2b (nie umowa o pracę)?

  • Ewentualnie: pokryję koszty mojego zatrudnienia na 1/32 etatu + “za fatygę” oraz złożenia wniosku na dofinansowanie mojego szkolenia. @Niebezpiecznik – nie potrzebujecie ludzi do roboty? :D:D:D

 2. Ja się w zeszłym roku odbiłem od ściany w urzędzie :( Z jakiegoś powodu “członek zarządu” nie jest odpowiednią osobą do podpisania mi papierów :/ Chyba w Chorzowie wymagany jest podpis Pana Boga :P

  • A u mnie odwrotnie. Bardzo pomocne panie w urzędzie. I wyrozumiałe ^^

  • Może w KRS widnieje, że do reprezentowania firmy potrzebnych jest 2 członków zarządu?

 3. Jak ktoś pracuje na umowę o pracę to się łapie?

 4. Kawał świetnej roboty z tym plikiem excel, samodzielne znalezienie na stronie powiatowego urzedu pracy jak aplikowac graniczy z cudem

 5. A jak to wygląda w przypadku studentów?

 6. Dzieki za informację, zgłębie temat i prawdopodobnie się zgłoszę. Mam w firmie pracownika, który będzie zainteresowany tematem :)

 7. Macie może jakiś przykładowy tekst do “2. Uzasadnienie wyboru realizatora usługi kształcenia ustawicznego “. Czyli dlaczego musi być to Niebezpiecznik?

 8. Polecam szkolenia dla pracowników biurowych.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: