12:08
14/3/2019

Pewnie nie wiecie, ale wielu z Was kwalifikuje się do darmowego udziału we wszystkich naszych silnie praktycznych, kilkudniowych warsztatach z bezpieczeństwa: Atakowanie i Ochrony Webaplikacji, Bezpieczeństwa Sieci i testów penetracyjnych, Bezpieczeństwa Windows, Bezpieczeństwa Aplikacji Mobilnych a także Analizy Malware i Informatyki Śledczej. Aby skorzystać ze 100% dofinansowania należy zaaplikować do Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Poniżej wyjaśniamy jak to zrobić i nie wydając złotówki, znaleźć się w sali z naszymi trenerami, którzy pomogą rozwinąć Wasze kompetencje w obszarze technicznego cyberbezpieczeństwa.

Czy Koreańczycy stracili pieniądze na skutek tego wycieku -- nie wiadomo

Czym jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest częścią Funduszu Pracy, udzielającą dofinansować na kształcenie pracowników. Finansowanie pozyskiwane jest z obowiązkowych składek odprowadzanych m.in. przez pracodawców i osoby prowadzące działalność gospodarczą (2,30% kwoty brutto wynagrodzenia miesięcznie). Ale część z tej obowiązkowej daniny, która w skakali roku może wynieść nawet kilka tysięcy złotych, można odzyskać :) Właśnie dzięki wykorzystaniu możliwości dofinansowania jakie daje KFS.

W 2019 roku budżet Krajowego Funduszu Szkoleniowego z którego możecie skorzystać to ponad 225 milionów złotych!

Kto może skorzystać z dofinansowania i darmowego udziału w szkoleniach Niebezpiecznika?

Pracownicy wszystkich firm, fundacji i urzędów, które prowadzą działalność na terenie Polski. Dofinansowanie jest ogólnodostępne dla wszystkich firm, które zatrudniają przynajmniej jednego pracownika na umowie o pracę. Jak duże jest dofinansowanie, które można uzyskać?

 • mikroprzedsiębiorstwa (do 10 pracowników): 100% kosztów kształcenia (czyli nic nie płacisz za nasze szkolenia)

 • pozostałe firmy: 80% kosztów kształcenia (pozostałe 20% ceny szkolenia będzie musiał dopłacić Twój pracodawca) 


Maksymalna kwota dofinansowania na jednego pracownika to 300% przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku, czyli ok. 12 000 PLN, a to oznacza, że z powodzeniem z wniosku do KFS możesz pokryć koszt nawet kilku naszych szkoleń!

Są równi i równiejsi…

Każdy urząd pracy może stosować własne wzory formularzy i wprowadzić regulamin, który np. zablokuje możliwość dofinansowania do szkoleń języka angielskiego. Poszczególne urzędy stosują też “priorytetyzację“, dzięki czemu w pierwszej kolejności dofinansowania przyznawać może np.:

 • reprezentującym zawód deficytowy (programiści, informatycy i specjaliści ds. bezpieczeństwa są w tej grupie!)
 • działającym w obszarze “nowych technologii”
 • nauczycielom i instruktorom,
 • osobom po 45 roku życia,
 • ludziom bez matury,
 • niepełnosprawnym
 • zagrożonym ubóstwem

W różnych częściach Polski warunki przyjmowania wniosków mogą być różne i właśnie dlatego musisz telefonicznie skontaktować się z odpowiednim dla Twojej lokalizacji urzędem pracy (miejskim lub powiatowym) i sprawdzić jak to u Ciebie wygląda. Listę wszystkich urzędów, z podziałem na województwa i danymi kontaktowymi znajdziesz na tej stronie.

Aby sprawdzić, czy w Twoim rejonie Twój zawód jest uznawany za deficytowy (i kwalifikujesz się do dofinansowania z tego tytułu), przejdź na stronę barometrzawodow.pl, wybierz województwo i odczytaj z raportu listę zawodów deficytowych. Dla miasta Kraków wygląda ona tak:

Najwięcej uczestników naszych szkoleń, którzy zgłosili się do nas z dofinansowaniem od KFS, to osoby korzystające z tego, że zawód “informatyka” w ich regionie jest uznawany za deficytowy. Ale przy aplikacji możesz się też powołać na inny powód, który bardziej pasuje do Twojego regionu i sytuacji (np. wiek, niepełnosprawność czy pracę z nowymi technologiami).

Co trzeba zrobić aby skorzystać z dofinansowania?

 1. Wybrać jedno lub kilka z naszych szkoleń (listę znajdziesz tutaj)

 2. Skontaktować się z właściwym dla siebie urzędem pracy (lista tu), aby pozyskać formularz wniosku i zweryfikować do kiedy możesz go złożyć (niektóre urzędy już ruszyły z przyjmowaniem wniosków, inne jeszcze nie)

 3. Wypełnić wniosek o dofinansowanie uzyskany od urzędu pracy (możemy Ci w tym pomóc, pisz na kfs@niebezpiecznik.pl)

 4. Złożyć komplet dokumentów do urzędu pracy i poczekać na decyzję (ok. 30 dni)

 5. Podpisać umowę z urzędem pracy oraz instytucją szkoleniową, czyli nami. Po prostu podsyłasz nam wzór umowy na kfs@niebezpiecznik.pl, a nasze koleżanki z działu szkoleń go uzupełniają i odsyłają.

 6. Wpaść na nasze szkolenie w wybranym terminie i hackować przez dwa lub trzy dni w naszym praktycznym laboratorium :)


 

Czy złożenie wniosku do urzędu pracy gwarantuje mi uzyskanie dofinansowania?

Prawie na pewno. O ile urząd pracy posiada jeszcze wolne środki, a Twój wniosek jest prawidłowo wypełniony. Gdybyś miał pytania związane z wypełnieniem wniosku, możesz je kierować zarówno do swojego urzędu pracy lub naszych koleżanek z działu szkoleń pod adresem kfs@niebezpiecznik.pl lub telefonem 12 44 202 44. 


Inne często zadawane pytania

1.  Jestem pracownikiem, ale nie wiem czy moja firma będzie zainteresowana pozyskaniem dofinansowania. Czy mogę samodzielnie złożyć wniosek o dofinansowanie?
Nie. Wniosek składa pracodawca i większość urzędów dopuszcza tylko jeden wniosek od jednej firmy, więc trzeba nim objąć wszystkich pracowników zainteresowanych dofinansowaniem. W wielu firmach to tak naprawdę zainteresowany pracownik lub grupa pracowników “organizuje” całość formalności, a osoby upoważnione podpisują się w odpowiednich miejscach. Nie ma żadnych “reperkusji” dla firm za skorzystanie z dofinansowania, więc zarządy i właściciele nie mają powodów do storpedowania pomysłu :)

2.  W moim urzędzie pracy nabór wniosków już się odbył. Czy to oznacza, że nie mogę już skorzystać z KFS?
Niekoniecznie. Niektóre urzędy przyjmują wnioski w kilku transzach i na każdą z nich mają przewidzianą odrębną pulę środków. Zdarza się również, że złożone i zaakceptowane wnioski nie wyczerpują całkowicie dostępnych środków. W takim przypadku urząd ogłasza dodatkowy nabór. Dodatkowo dostępna jest pula z rezerwy, na którą urzędy z reguły przyjmują wnioski w późniejszym okresie (nawet w grudniu). Najlepiej podpytać u siebie w Urzędzie.

3. Na stronie mojego urzędu pracy nie widzę informacji o naborze wniosków. Czy to znaczy, że oni nie oferują dofinansowania?
Najprawdopodobniej Twój urząd jeszcze nie zaplanował naboru. Może ogłosić go nawet za kilka miesięcy więc będzie najlepiej jeżeli skontaktujesz się z nimi telefonicznie i poprosisz o bardziej szczegółowe informacje.

4. Nie jestem w stanie skorzystać z KFS. Czy jest jakiś inny sposób aby skorzystać z Waszych szkoleń po niższej cenie?
Jest taka możliwość dzięki nieoprocentowanym pożyczkom na kształcenie finansowanym przez Ministerstwo Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Osoby prywatne mogą wnioskować o bezpłatną pożyczkę przeznaczoną na studia podyplomowe, kursy, szkolenia i inne formy kształcenia. Nie ma skomplikowanych warunków przyznawania środków i pożyczką można objąć 100% kosztu szkolenia. Po ukończonym szkoleniu praktycznie z automatu można umorzyć 20% pożyczki. Po spełnieniu dodatkowych warunków możliwe jest umorzenie łącznie 25% pożyczki. Szczegóły znajdziesz na stronie inwestujwrozwoj.pl. Najbliższy nabór wniosków rusza 18 marca i pula środków przeznaczona na niego to 10 000 000 PLN. Pomimo tego, że jest to pożyczka, a nie dofinansowanie, polecamy ją ze względu na możliwość umorzenia do 25% i brak ukrytych kosztów (gwarantowane RRSO 0%)

5. Czy wiecie gdzie w najbliższym czasie będzie można składać wnioski?
Niestety nie ma jednego miejsca w którym można sprawdzić terminy naborów. Jednak specjalnie dla Was stworzyliśmy listę ponad trzydziestu urzędów wraz z terminami w których można składać w nich dokumenty.

Gdańsk (Trójmiasto) 15-17.04
Łódź-Wschód 18-22.03
Wołomin 11 – 20.03
Radom 1 – 22.03
Pabianice 1 – 14.03
Powiat Olsztyński 11 – 22.03
Szczecin do 28.06
Suwałki  26-28.03
Myślenice 1 – do 15.03
Zakopane 4 – 15.03
Piotrków Trybunalski 1 – 14.03
Tomaszów Mazowiecki do wyczerpania środków
Gorzów Wielkopolski 11 – 22.03
Zgierz do wyczerpania środków
Brzozów 5 – 20.03
Węgrów – planowany nabór w marcu
Kłobuck 11 – 22.03
Działdowo – od 4.02 do wyczerpania środków
Lidzbark Warmiński – od 18.02 do wyczerpania środków
Nowe Miasto Lubawskie 4 – 22.03
Kartuzy 25 – 30.04
Zambrów 11.03 – 2.04
Krapkowice 25.03
Łęczyca 4 – 15.03
Krosno Odrzańskie 4.03 – 15.03  
Żary 22.01 – 14.08
Kraśnik 11 – 15.03
Nakło nad Notecią – wkrótce będzie ogłoszony termin

Terminy dla pozostałych miast znajdziecie na stronach Waszych Urzędów Pracy, lista urzędów pracy jest dostępna tutaj.

6. Czy są jakieś inne rodzaje dofinansowania do Waszych szkoleń?
Pracujemy nad tym aby zwiększyć zakres dostępnych dla Was opcji, w ramach których moglibyście wziąć udział w naszych szkoleniach za darmo albo po niższej cenie. Jeśli chciałbyś jako pierwszy dowiedzieć się o nowych możliwościach dofinansowań wpisz swój e-mail poniżej, a powiadomimy Cię o nich:
Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w kwestiach dofinansowań naszych szkoleń. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

39 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Czyli nie tyle, że za darmo dajecie, tylko jest możliwość za “rządowe pieniądze” (czyt. nasze podatki).

  • Przecież nie napisali nigdzie, że oni za darmo dają, chociaż finansowanie czyjegoś udziału w szkoleniu Niebezpiecznika na pewno jest też finansowane z podatków, które płaci Niebezpiecznik, a które jak się domyślam są niemałe :]

 2. Czy osoba prowadząca jednoosobową działalność też może startować do KFS?

  • Prowadzisz taką działalność i nie wiesz na czym to polega?

  • Prowadzący JEDNOOSOBOWĄ działalność gospodarczą – niestety nie. Z KFS mogą korzystać zarówno pracownicy jak i pracodawcy, ale prowadząc JDG nie jesteś ani pracownikiem ani pracodawcą. Wg przepisów, bo tak na chłopski rozum to jesteś i tym i tym :).

  • @Tomek

   A co, jakiś problem? Wg mnie to prawidłowe, że człowiek chce się dowiedzieć jakie ma możliwości. Nikt nie zna się na wszystkim. A działalność gospodarcza (wg mnie sól tej ziemi) jest do tego często specyficznie traktowana przez ustawodawców; nie dotyczą jej ani przywileje dla firm w innych formach prawnych, ani przywileje dla pracowników, ani przywileje dla osób niepracujących. Czasem trudno obczaić jak nie zostać zdyskryminowanym/wyrolowanym.

   @Michał

   KFS chyba nie, ale mogłoby dać radę poprzez “Dotacje na usługi rozwojowe” PARP. To obejmuje szkolenia dla przedsiębiorców i ich pracowników. Szczegóły wdrożeniowe różnią się w zależności od województwa, ale idea jest taka, żeby to przedsiębiorca decydował jaka usługa rozwojowa jest mu potrzebna. Trzebaby się dowiedzieć w swoim regionalnym punkcie informacyjnym funduszy UE.

 3. Zróbcie w ramach EDX, u mnie firma finansuje :F

 4. We Wrocławiu “w okresie od dnia 24.01.2019r. do dnia 30.01.2019r.” smuteczek

  • W Warszawie “w okresie od dnia 28.01.2019r. do dnia 01.02.2019r.”. Też dupa…

  • W Krakowie też dupa.

  • wiadomo dlaczego takie krotkie terminy ;f ustawka, jak zwykle w polcse

 5. A co ma piernik do wiatraka? Nie miałem w zwyczaju nigdy brać niczego za darmo, więc mnie temat nie interesował.

  • Po drogach publicznych nie jeździsz?

  • @Andrzej

   Za drogi publiczne płacimy w benzynie, kolego.

   Czyli kierowcy płacą za drogi dla wszystkich użytkowników :-) A właściciele samochodów ciężarowych dodatkowo w podatku od środków transportu.

   Nasze pokolenie rzeczywiście nie lubi brać za darmo. Ale też umie liczyć.

  • stukot 2019.03.15 20:57
   Autostrady są budowane za pieniądze podatników, a i tak dodatkowo musisz płacić za przejazdy nimi. Wyjaśnisz ten fenomen, który jest sprzeczny z logiką?

  • @koliburek

   Płacisz za ich utrzymanie, naprawy, itp.

  • @Gwóźdź
   A drogi lokalne naprawiają się za czyje pieniądze ? Czy w takim razie za ich utrzymanie mamy dodatkowo płacić – oprócz podatku, który płacimy w paliwie ?

 6. I to wszystko za moje pieniądze.
  Laureat nagrody Nobla z ekonomii Milton Friedman powiedział kiedyś piękne zdanie” Nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady.

  • “Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.”
   Cytat Margaret Thatcher
   Źródło: „Metro”, 9 kwietnia 2013, ISSN 16428684, s.2

   inne cytaty
   https://pl.wikiquote.org/wiki/Margaret_Thatcher

  • Więc np ja wolę żeby za moje pieniądze z podatków ktoś uczył się na porządnych szkoleniach np. “analizy malware” czy “atakowania i ochrony webaplikacji”, aniżeli np. “stylizacji paznokci metodą żelową” lub “pewności siebie i wzmacniania potencjału”. Szkolenie ludzi przez niebezpiecznik wydaje mi się w sumie nienajgorszą inwestycją moich podatków ;)

   *Oczywiście że wolałbym płacić niższe i sam decydować jak wydam kasę, niż z pośrednictwem n instytucji. No ale póki co jest jak jest, więc trzeba grać w system wymyślony przez kogo innego.

  • @stukot to przecież możesz komuś sponsorować takie szkolenia. Ja uważam, że te pieniądze powinny iść na chore dzieci lub na kurs “stylizacji paznokci metodą żelową” lub “pewności siebie i wzmacniania potencjału” , a nie na szkolenia z “analizy malware” czy “atakowania i ochrony webaplikacji”. Z kursu o paznokciach jest więcej pożytku niż z “analizy malware” czy “atakowania i ochrony webaplikacji”.

  • @John Sharkat

   No to w sumie nie masz się czym martwić, bo z pieniędzy pochodzących z podatków finansowane jest wieeele szkoleń dotyczących paznokci, pewności siebie i innych umiejętności miękkich, układania kwiatków,i tak dalej. Polecam spojrzeć na listę BUR.

   Poza tym też możesz komuś sfinansować taki kurs paznokci.

   Gdyby ewentualnie czyimś argumentem byłoby “kobiet i tak się nie da nauczyć programowania/security/bezpieczeństwa testów, niech więc zajmą się upiększaniem innych kobiet”, to ja się z tym nie zgodzę. Babki spokojnie też mogą się nauczyć zawodu technicznego, z którego są sensowne pieniądze i zajmować się czymś innym niż mąceniem sobie nawzajem i nam w głowach przy okazji usług “urodowych”. A tak wciska się im kit, że nie umieją myśleć i potem mamy efekty w postaci pustych lalek, których szczytem ambicji jest bycie **** przez księcia z bajki. A jak trafił się nie książę, to tak mu utruć życie, żeby pożałował że się urodził. Sorki ale jestem już starym dziadem i wg mnie większość współczesnej oferty edukacyjnej kierowanej do kobiet uwłacza ich inteligencji, a dla chłopów jest niebezpieczna ;)

   Tej, ale mnie ztriggerowałeś ;)

  • @stukot “wg mnie większość współczesnej oferty edukacyjnej kierowanej do kobiet uwłacza ich inteligencji,”
   Tu masz wytłumaczone dlaczego tak jest https://www.youtube.com/watch?v=_qQK4aEJSs4 https://www.youtube.com/watch?v=KPtie4efAEU

  • @John Sharkrat

   Zastanawiałem się nad tym wszystkim długo, jak widać ;) Po pierwsze, przyznam Ci rację, że szkolenia z paznokci i rozwijania pewności siebie też są potrzebne, bo różni ludzie mają różne predyspozycje i różną drogę życiową, a ja pisałem z mizoginistycznego w sumie punktu widzenia mimo pozorów troski o równe szanse. Po drugie, doszedłem do wniosku, że nie ma sensu wtłaczać ludzi na siłę w niedopasowane do nich szkolenia, niezależnie czy z przysłowiowych paznokci czy z przysłowiowych pentestów, bo to ich krzywdzi, przygotowując do zawodu, którego nie będą w stanie wykonywać dobrze. Jednak po trzecie uważam, że statystyka, mówiąca że większość kobiet lubi malować paznokcie i rozmawiać z ludźmi, a większość mężczyzn lubi majsterkować i prowadzić samochód, nie powinna nam zamykać oczu na to, że realnie istnieje pewien procent kobiet lubiących majsterkować i prowadzić samochód oraz pewien procent mężczyzn lubiących malować paznokcie i rozmawiać z ludźmi, i ich także nie powinno się zmuszać do wykonywania zawodu przeczącego ich predyspozycjom. Bo to bez sensu i kontrproduktywne. Pozdrawiam.

 7. Może kiedyś się bardziej na górnym śląsku uda coś w stylu Katowic ? :) Chętnie bym się załapał :D
  Dla reszty z innych miast – powodzenia ! korzystać jak można !

 8. Już myślałem że to będzie coś dla mnie, dopóki nie doczytałem że wniosek składa pracodawca i jeszcze będzie musiał zapłacić 20%. Pracuję w szpitalu więc pozamiatane – każdy ma w d…ie szkolenia pracowników.

  • @Grandmaestro

   Może lepiej się dowiedz bezpośrednio w swoim Urzędzie Pracy jakie miałbyś możliwości dofinansowania szkolenia. Jako pracownik konkretnie szpitala możesz podlegać jakimś innym procedurom. Różnice są też w zależności od regionu.

 9. Gdyby istniały takie dofinansowania dla studentów dziennych informatyki, to byłoby idealnie.

  • @Tomasz

   Czasami na uczelniach jakieś dofinansowania na szkolenia udaje się uzyskać kołom naukowym.

  • Koła mogą też “rozpisywać” projekty unijne – znamy co najmniej jeden taki przypadek :)

 10. W przypadku gdy firma jest z miasta A, moje biurko stoi w mieście B a ja mieszkam w mieście C, to który urząd pracy będzie dla mnie właściwy ??? ;)

  • Stawiam na miejscowość siedziby pracodawcy – miejsce świadczenia pracy dla urzędu ma mniejsze znaczenie.

 11. “udzielającą dofinansować” – zam. na “udzielającą dofinansowań”

 12. Szkoda, że tak późno o tym napisaliście. W moim powiecie termin składania wniosków upłynął 31.01 :(

 13. Witam,

  Śląsk niestety do 9 lutego przyjmował wnioski

 14. A bezrobotni też mogą się doszkolić dzięki urzędowi pracy?

 15. Powiem tak – może i kasa w KFS jest, ale nie dla informatyków.

  W tym kraju trzeba być albo kompletnym nieukiem, albo niepełnosprawnym albo po prostu opierać się jakiejkolwiek pracy. Wtedy pieniądze się znajdą.

  Natomiast – informatyk nie jest zawodem deficytowym i jako takiemu pieniądze się nie należą.

  Nie jest to moja demagogia, tylko stanowisko Urzędu Pracy.

 16. Udało się komuś w PUP-ie ?

 17. Z waszego doświadczenia, czy wielkość firmy – ilość pracowników ma wpływ na przyznanie lub nie przyznanie świadczenia?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: