11:55
16/2/2023

Pewnie nie wiecie, ale wielu z Was kwalifikuje się do darmowego udziału we wszystkich naszych silnie praktycznych, szkoleniach i warsztatach z bezpieczeństwa (tu ich pełna lista). Co należy zrobić, aby bezpłatnie wziąć udział w naszych szkoleniach? Wyjaśniamy poniżej!

Aby skorzystać ze 100% dofinansowania na któreś z naszych szkoleń musisz tylko zaaplikować do Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Poniżej opisujemy jak to zrobić i nie wydając ani złotówki spotkać się na szkoleniu z naszymi Trenerami, którzy podniosą Twoje kompetencje w obszarze technicznego cyberbezpieczeństwa.

W ubiegłym roku z dofinansowania KFS-u do naszych szkoleń skorzystało kilkaset osób oraz dziesiątki firm, dla których zrealizowaliśmy szkolenia grupowe dla wszystkich pracowników.

W tym roku roku KFS na dofinansowania przeznaczył ponad 200 milionów złotych!.

Kto może skorzystać z dofinansowania i darmowego udziału w szkoleniach Niebezpiecznika?

Pracownicy wszystkich firm, fundacji i urzędów, które prowadzą działalność na terenie Polski. Warunek: trzeba zatrudniać przynajmniej jednego pracownika na umowie o pracę.

 • W przypadku mikroprzedsiębiorstwa (do 10 pracowników), KFS pokrywa 100% kosztów kształcenia (czyli nic nie płacisz za nasze szkolenia)
 • W przypadku pozostałych firm: KFS pokrywa 80% kosztów kształcenia (20% ceny szkolenia będzie musiał dopłacić Twój pracodawca)

 

Na ile szkoleń mogę zaaplikować?

Maksymalna kwota dofinansowania na jednego pracownika to aż 300% przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku (ok. 20 000 PLN). To oznacza, że z powodzeniem z wniosku do KFS możesz pokryć koszt nawet kilku naszych szkoleń! Poniżej publikujemy ich pełną listę:

Są równi i równiejsi…

Urząd Pracy w Twoim mieście może jednak wprowadzić ograniczenie na liczbę szkoleń. Jeśli Twój Urząd nakłada na Ciebie ograniczenia co do liczby szkoleń, a chciałbyś skorzystać z kilku szkoleń z naszej oferty, daj nam znać i sprawdzimy, czy możesz skorzystać z wyjątku od tej zasady. Niektóre urzędy stosują też “priorytetyzację“, dzięki czemu w pierwszej kolejności dofinansowanie zostanie przyznane:

 • Firmom, które stosują nowe technologie i narzędzia pracy.
 • Firmom które posiadają “zawody deficytowe” w danym województwie
 • Osobom nowozatrudnionym (lub takim, którym zmieniono zakres obowiązków) mającym powyżej 50 roku życia.
 • Osobom powracającym na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych
 • Pracodawcom zatrudniającym cudzoziemców
 • Osobom poniżej 30 roku życia o ile obszar kształcenia dotyczy umiejętności cyfrowych lub związanych z branżą energetyczną i gospodarką odpadami.

 

Jak i gdzie wysłać zgłoszenie?

W różnych częściach Polski wnioski i sposoby przyjmowania wniosków trochę się od siebie różnią, dlatego najlepiej abyś telefonicznie skontaktował się z odpowiednim dla Twojej lokalizacji urzędem pracy (miejskim lub powiatowym) i sprawdzić jak to u Ciebie wygląda.

Listę urzędów z podziałem na województwa i danymi kontaktowymi oraz datą graniczną, do której trzeba zaaplikować znajdziesz w przygotowanym przez nas pliku Excela — uzupełnij formularz poniżej, aby go otrzymać e-mailem.

  WAŻNE! Nie zwlekaj z aplikacją, bo nabory w niektórych miastach są już otwarte, a inne urzędy już ogłosiły już termin naboru — w niektórych przypadkach trwa on tylko 1 dzień!

Aby otrzymać informacje dotyczące naboru KFS w Twoim Urzędu Pracy, w tym datę graniczną i status naboru, wypełnij poniższy formularz — plik z danymi dostaniesz na swój adres e-mail:
Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w kwestiach naszych szkoleń. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.

Jeśli po 10 minutach nie otrzymałeś od nas e-maila, sprawdź katalog ze spamem lub użyj innego adresu e-mail. E-maile wysyłamy z adresu kfs@niebezpiecznik.pl

Instrukcja Krok-po-kroku:

Aby skorzystać z dofinansowania na nasze szkolenie (lub kilka szkoleń) trzeba:

 1. Wybrać jedno lub kilka z naszych szkoleń z tej listy.
 2. Skontaktować się z właściwym dla siebie urzędem pracy (namiary znajdziesz w przygotowanym przez nas pliku Excel). Urząd wskaże Ci formularz wniosku. Wniosek musisz złożyć przed datą końca naboru, która jest różna dla różnych urzędów. Datę graniczną znajdziesz w przygotowanym przez nas pliku Excel.
 3. Wypełnić wniosek o dofinansowanie uzyskany z Urzędu Pracy (możemy Ci w tym pomóc, pisz na kfs@niebezpiecznik.pl lub dzwoń: 12 44-202-44).
 4. Złożyć komplet dokumentów do urzędu pracy i poczekać na decyzję (ok. 30 dni).
 5. Podpisać umowę z urzędem pracy oraz nami. Po prostu prześlij nam wzór umowy na kfs@niebezpiecznik.pl, a nasze koleżanki z działu szkoleń go uzupełniają i odeślą.
 6. Tyle! Widzimy się na wybranym przez Ciebie terminie szkolenia i wspólnie hackujemy sieci, aplikacje lub osintujemy firmy i ludzi albo prowadzi my nasłuch radiowy w naszych labach :-).

Najwięcej uczestników naszych szkoleń, którzy zgłosili się do nas z dofinansowaniem od KFS w minionych latach, to osoby korzystające z tego, że zawód analityka, testera, operatora systemów teleinformatycznych w ich regionie jest uznawany za deficytowy. Ale przy aplikacji możesz się też powołać na inny powód, który bardziej pasuje do Twojego regionu i sytuacji (np. wiek, niepełnosprawność czy pracę z nowymi technologiami).

Aby sprawdzić, czy w Twoim rejonie Twój zawód jest uznawany za deficytowy (i kwalifikujesz się do dofinansowania z tego tytułu), przejdź na stronę barometrzawodów.pl, wybierz województwo i odczytaj z raportu listę zawodów deficytowych. Deficyt analityków/testerów/operatorów systemów teleinformatycznych dla Polski wygląda tak:

 

Czy złożenie wniosku do urzędu pracy gwarantuje mi uzyskanie dofinansowania?

Bazując na poprzednich latach: prawie na pewno. O ile urząd pracy posiada jeszcze wolne środki, a Twój wniosek jest prawidłowo wypełniony.

Gdybyś miał pytania związane z wypełnieniem wniosku, możesz je kierować zarówno do swojego urzędu pracy lub naszych koleżanek z działu szkoleń pod adresem kfs@niebezpiecznik.pl lub telefonem 12 44 202 44. 

Inne często zadawane pytania:

  Jestem pracownikiem, ale nie wiem czy moja firma będzie zainteresowana pozyskaniem dofinansowania. Czy mogę samodzielnie złożyć wniosek o dofinansowanie?
  Nie. Wniosek może złożyć tylko pracodawca i większość urzędów dopuszcza tylko jeden wniosek od jednej firmy, więc trzeba nim objąć wszystkich pracowników zainteresowanych dofinansowaniem. W wielu firmach to tak naprawdę zainteresowany pracownik lub grupa pracowników “organizuje” całość formalności, a osoby upoważnione podpisują się w odpowiednich miejscach. Nie ma żadnych “reperkusji” dla firm za skorzystanie z dofinansowania, więc zarządy i właściciele nie mają powodów do storpedowania pomysłu :).

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, czy mogę uzyskać dofinansowanie z KFS?
  Tylko jeśli zatrudniasz co najmniej jedną osobę na podstawie umowy o pracę.

  W moim urzędzie pracy nabór wniosków już się odbył. Czy to oznacza, że nie mogę już skorzystać z KFS?
  Niekoniecznie. Niektóre urzędy przyjmują wnioski w kilku transzach i na każdą z nich mają przewidzianą odrębną pulę środków. Zdarza się również, że złożone i zaakceptowane wnioski nie wyczerpują całkowicie dostępnych środków. W takim przypadku urząd ogłasza dodatkowy nabór. Dodatkowo dostępna jest pula z rezerwy, na którą urzędy z reguły przyjmują wnioski w późniejszym okresie (nawet w grudniu). Najlepiej podpytać u siebie w Urzędzie.

  Na stronie mojego urzędu pracy nie widzę informacji o naborze wniosków. Czy to znaczy, że oni nie oferują dofinansowania?
  Najprawdopodobniej Twój urząd jeszcze nie zaplanował naboru. Może ogłosić go nawet za kilka miesięcy więc będzie najlepiej jeżeli skontaktujesz się z nimi telefonicznie i poprosisz o bardziej szczegółowe informacje.

  Nie jestem w stanie skorzystać z KFS. Czy jest jakiś inny sposób aby skorzystać z Waszych szkoleń po niższej cenie?
  Tak. Jesteśmy dostępni w Bazie Usług Rozwojowych. O nowych programach, które w ramach BUR pozwalają na darmowy udział w naszych szkoleniach regularnie informujemy osoby zapisane na nasz szkoleniowy newsletter, więc jeśli Twój pracodawca nie ma “bonów” lub nie korzysta z BUR-u, a chciałbyś w ten sposób sfinansować udział w naszym szkoleniu, wpisz e-maila w poniższym formularzu, a powiadomimy Cię, kiedy ruszą nabory w ramach BUR.
Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w kwestiach naszych szkoleń. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Szkoda, że dla grup

  • Nie tylko dla grup. Pojedyncza osoba też może się zgłosić :)

 2. Wiadomo kiedy ruszy KFS w Małopolsce?

 3. “Są równi i równiejsi…” 5 lat proszenia się o jakiekolwiek kursy, miedzy czasie sam sobie wyrobiłem certyfikaty a moja wartość na rynku pracy mocno podskoczyła, szybko zmieniłem pracodawcę $ $ $ :)

 4. Super okazja do poszerzenia wiedzy, dzięki za info!

 5. czyli JDG łapie się na to dofinansowanie?

 6. Czyli JDG tylko jeśli zatrudniamy pracownika na UOP?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: