11:43
8/3/2022

Pewnie nie wiesz, ale najprawdopodobniej kwalifikujesz się do darmowego udziału we wszystkich naszych, silnie praktycznych, bestsellerowych szkoleniach, czyli:

a także szkoleniach z: Bezpieczeństwa Windows, Bezpieczeństwa Aplikacji Mobilnych czy z Informatyki Śledczej.

Aby skorzystać ze 100% dofinansowania musisz tylko zaaplikować do Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Poniżej wyjaśniamy jak to zrobić i nie wydając złotówki spotkać się na szkoleniu z naszymi trenerami, którzy pomogą podnieść Twoje kompetencje w obszarze technicznego cyberbezpieczeństwa.

W ubiegłym roku z dofinansowania KFS-u skorzystało ponad 200 uczestników naszych szkoleń otwartych oraz kilkanaście firm, dla których zrealizowaliśmy szkolenia grupowe lub dedykowane.

Czy Koreańczycy stracili pieniądze na skutek tego wycieku -- nie wiadomo

Czym jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest częścią Funduszu Pracy, udzielającą dofinansować na kształcenie pracowników. Finansowanie pozyskiwane jest z obowiązkowych składek odprowadzanych m.in. przez pracodawców i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Ale część z tej obowiązkowej daniny, która w skakali roku może wynieść nawet kilka tysięcy złotych, można odzyskać :) Właśnie dzięki wykorzystaniu możliwości dofinansowania jakie daje KFS.

W 2022 roku budżet Krajowego Funduszu Szkoleniowego z którego możecie skorzystać to ponad 171 milionów złotych! A maksymalna kwota dofinansowania na jednego pracownika to aż 300% przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku, czyli ponad 16 900 PLN. To oznacza, że z powodzeniem możesz złożyć wniosek na prawie wszystkie nasze szkolenia!

Kto może skorzystać z dofinansowania i darmowego udziału w szkoleniach Niebezpiecznika?

Pracownicy wszystkich firm, fundacji i urzędów, które prowadzą działalność na terenie Polski. Dofinansowanie jest ogólnodostępne dla wszystkich firm, które zatrudniają przynajmniej jednego pracownika na umowie o pracę. Jak duże jest dofinansowanie, które można uzyskać?

 • mikroprzedsiębiorstwa (do 10 pracowników): 100% kosztów kształcenia (czyli nic nie płacisz za nasze szkolenia)

 • pozostałe firmy: 80% kosztów kształcenia (pozostałe 20% ceny szkolenia będzie musiał dopłacić Twój pracodawca) 


 
Maksymalna kwota dofinansowania na jednego pracownika to aż 300% przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku, czyli ok. 16 900 PLN, a to oznacza, że z powodzeniem z wniosku do KFS możesz pokryć koszt nawet kilku naszych szkoleń! Urzędy mogą jednak wprowadzić ograniczenie na liczbę szkoleń, z których możesz skorzystać — ale z tego ograniczenia wyłączone są tzw. ścieżki szkoleniowe, gdzie kilka szkoleń składa się na jeden “cykl” szkoleniowy. Jeśli Twój Urząd nakłada na Ciebie ograniczenia co do liczby szkoleń, a chciałbyś skorzystać z kilku szkoleń z naszej oferty, skontaktuj się z nami e-mailowo, a podpowiemy, czy istnieje cykl, który możemy Ci zaproponować.

Każdy urząd pracy może stosować własne wzory formularzy i wprowadzić jakieś obostrzenia. Niektóre urzędy stosują też “priorytetyzację“, dzięki czemu w pierwszej kolejności dofinansowania przyznawać może np.:

 • reprezentującym zawód deficytowy (programiści, informatycy i specjaliści ds. bezpieczeństwa są w tej grupie!)
 • działającym w obszarze “nowych technologii
 • posiadającym kartę dużej rodziny (3+)
 • nauczycielom i instruktorom,
 • osobom po 45 roku życia,
 • niepełnosprawnym
 • rodzicom wracającym na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem
 • osobom z firm, które na skutek pandemii COVID-19, musiały podjąć działania w celu dostosowania się do zmienionej sytuacji rynkowej
 • zagrożonym ubóstwem

Jak zaaplikować?

Ponieważ w różnych częściach Polski warunki przyjmowania wniosków trochę się od siebie różnią to musisz telefonicznie skontaktować się z odpowiednim dla Twojej lokalizacji urzędem pracy (miejskim lub powiatowym) i sprawdzić jak to u Ciebie wygląda.

Listę wszystkich urzędów, z podziałem na województwa i danymi kontaktowymi znajdziesz na tej stronie lub — jeśli nie chcesz się przedzierać przez nie zawsze czytelne strony urzędów — w przygotowanym przez nas pliku Excel.

Najbliższy nabór wniosków rusza 18 marca i pula środków przeznaczona na niego to 10 000 000 PLN. Załatwienie formalności trochę trwa, więc zacznij to robić już dziś.

Pobierz pełen plik Excel z terminami naborów do poszczególnych urzędów

Aby uzyskać dostęp do przygotowanego przez koleżanki z naszego działu szkoleń pliku Excel z tabelą terminów naborów dla każdego urzędu pracy w Polsce, wypełnij poniższy formularz. Link do pliku otrzymasz e-mailem w ciągu 3 minut.
Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w kwestiach naszych szkoleń. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.

Jeśli po godzinie wciąż nie otrzymałeś od nas e-maila, sprawdź katalog spam. E-maile wysyłamy z adresu sklep@niebezpiecznik.pl

Co trzeba zrobić aby skorzystać z dofinansowania?

 1. Wybrać jedno lub kilka z naszych szkoleń (listę znajdziesz tutaj)

 2. Skontaktować się z właściwym dla siebie urzędem pracy (skorzystaj z naszego pliku Excel), aby pozyskać formularz wniosku i zweryfikować do kiedy możesz go złożyć (niektóre urzędy już ruszyły z przyjmowaniem wniosków, inne jeszcze nie)

 3. Wypełnić wniosek o dofinansowanie uzyskany od urzędu pracy (możemy Ci w tym pomóc, pisz na kfs@niebezpiecznik.pl lub dzwoń: 12 44-202-44)

 4. Złożyć komplet dokumentów do urzędu pracy i poczekać na decyzję (ok. 30 dni)

 5. Podpisać umowę z urzędem pracy oraz instytucją szkoleniową, czyli nami. Po prostu podsyłasz nam wzór umowy na kfs@niebezpiecznik.pl, a nasze koleżanki z działu szkoleń go uzupełniają i odsyłają.

 6. Wpaść na nasze szkolenie w wybranym terminie i osintować albo hackować przez dwa lub trzy dni w naszym praktycznym laboratorium :)


 

Najwięcej uczestników naszych szkoleń, którzy zgłosili się do nas z dofinansowaniem od KFS w minionych latach, to osoby korzystające z tego, że zawód “informatyka” w ich regionie jest uznawany za deficytowy. Ale przy aplikacji możesz się też powołać na inny powód, który bardziej pasuje do Twojego regionu i sytuacji (np. wiek, niepełnosprawność czy pracę z nowymi technologiami albo — od tego roku — bycie poszkodowanym przez obostrzenia dotyczące COVID-19).

Aby sprawdzić, czy w Twoim rejonie Twój zawód jest uznawany za deficytowy (i kwalifikujesz się do dofinansowania z tego tytułu), przejdź na stronę barometrzawodow.pl, wybierz województwo i odczytaj z raportu listę zawodów deficytowych. Dla miasta Kraków wygląda ona tak:

Czy złożenie wniosku do urzędu pracy gwarantuje mi uzyskanie dofinansowania?

Prawie na pewno. O ile urząd pracy posiada jeszcze wolne środki, a Twój wniosek jest prawidłowo wypełniony. Gdybyś miał pytania związane z wypełnieniem wniosku, możesz je kierować zarówno do swojego urzędu pracy lub naszych koleżanek z działu szkoleń pod adresem kfs@niebezpiecznik.pl lub telefonem 12 44 202 44. 


Inne często zadawane pytania

1.  Jestem pracownikiem, ale nie wiem czy moja firma będzie zainteresowana pozyskaniem dofinansowania. Czy mogę samodzielnie złożyć wniosek o dofinansowanie?
Nie. Wniosek może złożyć tylko pracodawca i większość urzędów dopuszcza tylko jeden wniosek od jednej firmy, więc trzeba nim objąć wszystkich pracowników zainteresowanych dofinansowaniem. W wielu firmach to tak naprawdę zainteresowany pracownik lub grupa pracowników “organizuje” całość formalności, a osoby upoważnione podpisują się w odpowiednich miejscach. Nie ma żadnych “reperkusji” dla firm za skorzystanie z dofinansowania, więc zarządy i właściciele nie mają powodów do storpedowania pomysłu :)

2. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, czy mogę uzyskać dofinansowanie z KFS?
Tylko jeśli zatrudniasz co najmniej jedną osobę na podstawie umowy o pracę.

3.  W moim urzędzie pracy nabór wniosków już się odbył. Czy to oznacza, że nie mogę już skorzystać z KFS?
Niekoniecznie. Niektóre urzędy przyjmują wnioski w kilku transzach i na każdą z nich mają przewidzianą odrębną pulę środków. Zdarza się również, że złożone i zaakceptowane wnioski nie wyczerpują całkowicie dostępnych środków. W takim przypadku urząd ogłasza dodatkowy nabór. Dodatkowo dostępna jest pula z rezerwy, na którą urzędy z reguły przyjmują wnioski w późniejszym okresie (nawet w grudniu). Najlepiej podpytać u siebie w Urzędzie.

4. Na stronie mojego urzędu pracy nie widzę informacji o naborze wniosków. Czy to znaczy, że oni nie oferują dofinansowania?
Najprawdopodobniej Twój urząd jeszcze nie zaplanował naboru. Może ogłosić go nawet za kilka miesięcy więc będzie najlepiej jeżeli skontaktujesz się z nimi telefonicznie i poprosisz o bardziej szczegółowe informacje.

5. Nie jestem w stanie skorzystać z KFS. Czy jest jakiś inny sposób aby skorzystać z Waszych szkoleń po niższej cenie?
Jest taka możliwość dzięki nieoprocentowanym pożyczkom na kształcenie finansowanym przez Ministerstwo Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Osoby prywatne mogą wnioskować o bezpłatną pożyczkę przeznaczoną na studia podyplomowe, kursy, szkolenia i inne formy kształcenia. Nie ma skomplikowanych warunków przyznawania środków i pożyczką można objąć 100% kosztu szkolenia. Po ukończonym szkoleniu praktycznie z automatu można umorzyć 20% pożyczki. Po spełnieniu dodatkowych warunków możliwe jest umorzenie łącznie 25% pożyczki. Szczegóły znajdziesz na stronie inwestujwrozwoj.pl. Najbliższy nabór wniosków rusza 18 marca i pula środków przeznaczona na niego to 10 000 000 PLN. Pomimo tego, że jest to pożyczka, a nie dofinansowanie, polecamy ją ze względu na możliwość umorzenia do 25% i brak ukrytych kosztów (gwarantowane RRSO 0%)

6. Czy wiecie gdzie w najbliższym czasie będzie można składać wnioski?
Tak. Specjalnie dla Was stworzyliśmy plik Excela z listą 350 urzędów i aktualnym statusem naboru dla każdego z nich. Aby uzyskać dostęp do tego pliku, wypełnij poniższy formularz:
Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w kwestiach naszych szkoleń. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.

6. Czy są jakieś inne rodzaje dofinansowania do Waszych szkoleń?
Pracujemy nad tym aby zwiększyć zakres dostępnych dla Was opcji, w ramach których moglibyście wziąć udział w naszych szkoleniach za darmo albo po niższej cenie. Jeśli chciałbyś jako pierwszy dowiedzieć się o nowych możliwościach dofinansowań wpisz swój e-mail poniżej, a powiadomimy Cię o nich:
Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w kwestiach naszych szkoleń. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.

Przeczytaj także:

 

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jeśli chodzi o osoby niezatrudniające nikogo prowadząc JDG nic się nie zmieniło? Czyt. nie przysługuje żadnego rodzaju dofinansowanie do szkoleń?

 2. Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu uprzejmie informuje, że uruchamia nabór wniosków
  o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego
  na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców.
  Wnioski przyjmowane będą w okresie od 02.02.2022 roku do 03.02.2022 roku
  Także może w przyszłym roku.

 3. Czyli jeżei firma zatrudnia więcej niż 10 osób to 20% pokrywa pracodawca zgadza się ? Jeśli tak to co w przypadku kiedy nie będzie chciał pokryć tych 20% albo kiedy firma nie jest zainteresowana wysyłaniem pracowników na tego typu szkolenia ?

 4. Wypełnij formularz i pobierz plik excella z terminami? A gdzie wasz profesjonalizm?
  Gdzie pdf?
  Ogólnie to wygląda na dobry scam.

  • PDF nie zda egzaminu – jak zobaczysz plik excela, to zrozumiesz. Lokalny plik excela też nie będzie OK, bo z racji dynamiki zmian, on jest przez nas wciaz aktualizowany. Ale nie kazdy go potrzebuje – wiec nie trzeba formularza wypelniac – mozna po prostu przenalizowac samodzielnie dane ze swojego urzedu.

 5. Czy KFS pokrywa również koszt noclegu/hotelu?

  • Jasne… oraz kolacje, bankiety i jak wezmiesz FV z go-go to tez oddadza.

 6. Failed reCAPTCHA test. Nie da się pobrać pliku.

 7. a czy są może jakieś dofinansowania dla bezrobotnych? gdybym np. chciał podnieść kwalifikacje szkoleniami niebezpiecznika, może urząd pracy chciałby mi to opłacić? wiecie coś może?

  • Popytaj o przydziały w swoim lokalnym urzędzie :)
   Później popytaj o przydziały do zrealizowania w spożywczaku.
   Później zacznij mysleć jak zarabiać.

 8. Zainteresowaliście mnie tym tematem, w związku z tym mam pytania.
  Czy istnieją jakieś ograniczenia jeżeli chodzi o nabór wniosków.
  Wstępnie byli byśmy zainteresowani szkoleniami z zakresu Bezpieczeństwa Sieci Komputerowych.
  Kolejną kwestią jest zapytanie czy są przeciwskazania jeżeli nasza firma brała udział w projekcie współfinansowanym z środków Unii Europejskiej.

  Pozdrawiam
  Artur Zawada
  Redaktor qBiznes

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: