9:50
5/5/2011

WhisperMonitor to firewall przeznaczony dla telefonów z Androidem. Aplikacja pozwala nie tylko na filtrowanie ruchu sieciowego, ale również na monitoring komunikacji Androida z internetem w trybie rzeczywistym.

WhisperMonitor — firewall na Androida

Po włączeniu, WhisperMonitor rozpocznie monitoring wszystkich wychodzących połączeń i dla każdego z nich wyświetli monit, proszący użytkownika o dostosowanie reguły filtrowania.

Whishper Monitor whishpermonitor-rules connection_history

Whishper Monitor, okno ustawiające regułkę i lista regułek filtrowania

Autorzy WhisperMonitora podkreślają łatwość obsługi oraz możliwość zapisywania historii połączeń, która umożliwia użytkownikom weryfikacje tego gdzie i jak często łączą się aplikacje w telefonie.

WhisperMonitor jest darmowy i został dołączony do instalatora WhisperCore, narzędzia, które pozwala na pełne szfrowanie dysku na Androidzie — aplikację możecie pobrać stąd, ale na razie wspiera ona tylko telefony Nexus S i One i — jak słusznie zauważa w komentarzu on ona ono — trzeba mieć roota. Przypomnę, że twórcy WhisperMonitora i WhisperCore udostępniają także aplikacje RedPhone i TextSecure, które odpowiednio pozwalają użytkownikom Androida na szyfrowanie rozmów i wiadomości SMS — oprogramowanie obowiązkowe dla osób w czapkach z folii aluminiowej ;)

WhisperMonitor to już drugi firewall na Androida. Dokładnie miesiąc temu opisywaliśmy na łamach Niebezpiecznika oparty na iptables DroidWalla, który pozwala na monitoring połączeń po 3G i Wi-Fi.

Przeczytaj także:

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jakby polaczyc to z funkcjonalnoscia DroidWall (odrebne reguly dla 3G i Wifi), to bylaby super aplikacja.

 2. A informacja o konieczności posiadania roota?

 3. Literówka: WhisperMonitor zamiast WhisHperMonitor
  whisper jak szept a nie wish jak życzenie ; )

 4. Mały OT: czepki z folii aluminiowej działają odwrotnie, niż się przypuszcza!
  http://my.opera.com/Jurgi/blog/2010/12/28/swiatowy-rzad-nas-sledzi-czyli-helmowy-spisek

 5. Ciekawe, czemu aplikacji nie ma na markecie Androida.

  • Bo…
   1. Wspierane są na razie tylko 2 telefony i na Markecie zalałaby ich fala durnych komentarzy i jednogwiadkowych ocen
   2. Nie każda aplikacja musi być dostępna na Markecie… ;)

 6. “pełne szfrowanie dysku” – literówka, powinno być “szyfrowanie”.

 7. […] oprogramowania instalowanego na telefonach. Jeśli je podmieniliście (np. po to, aby zainstalować tego firewalla dla Androida) to jesteście bezpieczni. Mimo wszystko warto sprawdzić, czy macie na swoim telefonie aplikację […]

 8. […] jej produktach pozwalających na szyfrowanie i firewallowanie telefonów z Androidem pisaliśm już kilka razy. Pytanie: po co to […]

 9. Udalo sie to komuś ściągnąć bao na stronie tego nie ma

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: