23:06
25/8/2012

Jeden z fotoreporterów zrobił zdjęcie notatce jaką trzymał brytyjski policjant stojący przed ekwadorską ambasadą w Londynie, w której obecnie ukrywa się Julian Assange, założyciel Wikileaks.

Fail brytyjskiej policji

Polecenie służbowe brytyjskiej policji dot. Juliana Assange’a, twórcy Wikileaks

Brief – EQ. Embassy Brief Summery of current position Re: Assange. Action required Assange to be arrested under all circumstances. He comes out with dip immun as dip bag in dip bag in dip vehicle ARRESTED

W notatce przeczytać można, że Julian Assange ma być aresztowany za wszelką cenę, nawet jeśli opuści ambasadę w w dyplomatycznej …torbie :-) Szkoda, że na tej kartce nie było żadnych haseł – mielibyśmy piękną kontynuację wątku LPR i TVP

Powodzenia Julian …i ostrych łopat, bo podkop to chyba jedyna możliwość… Macie pomysł jak mógłby wyglądać plan jego ucieczki?


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

80 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Oni chcą wywołać wojnę?

  • a z kim niby? Tutaj dyplomacja i zasady maja zadne znaczenie ten kraj pokrzyczy pokrzyczy i tyle moze zrobic. Oni sa jak Amerykanie – lepsi i maja lepsiejsza racje

 2. Myślę, że Lotnicze Pogotowie Ratunkowe woli, by mówiono o nich pełną nazwą, a nie skrótem ;)

  • Państwowa Inspekcja Sanitarna chyba też zna to uczucie :D

  • ciszej, bo jeszcze ci z Camera & Imaging Products Association usłyszą! ;)

  • Csiii…Children’s Internet Protection Act patrzy…

  • A co z ACTA?… Nie uważacie, że to już jest brzydkie słowo? ;)

 3. Hmmm… nie musi wyjść w torbie/skrzynce/etc. Ochrona ambasadorów jest również nietykalna, a Anglia respektuje prawo międzynarodowe, wystarczy, że otoczą go kręgiem i będą po prostu szli, mając ręce zaplecione w okół siebie (no i będą uważać na nogi ;] ). Żaden policjant w Anglii nie będzie miał prawa ich dotknąć :)

  • Jeśli ochrona jest nietykalna, to może po prostu zostanie ochroniarzem?

  • Nie. Rozpatrując to w tą stronę wystarczyłoby samemu Assange powierzyć ad hoc obowiązki kuriera dyplomatycznego.

  • ;]

  • Tylko że ambasador wcześniej musi zostać akredytowany w danym kraju. Nikt nie może tak po prostu mianować kogoś ambasadorem.

 4. Tani zegarek. A z LPR tania zagrywka z hiperlinkowaniem.

  • Ten zegarek to ostatnia rzecz która mnie interesuje.

 5. Bardzo mnie zastanawia, dlaczego tym anglikom aż tak bardzo zależy na złapaniu Assange-a. Przecież to nie oni bezpośrednio go ścigają, tylko Szwedzi, zaś aktualne okoliczności całkowicie usprawiedliwiają anglików, by go nie aresztować – ambasada, przesyłki dyplomatyczne itp. Łamiąc jakąkolwiek dyplomatyczną zasadę tylko się pogrążą i będą mieli opinię Państwa, które nie szanuje prawa międzynarodowego, co się może na nich bardzo negatywnie odbić. Dlatego nie wiem po co oni podejmują takie ryzyko.

  • To nie szwedzi go ścigają, tylko amerykanie, dude…

  • Hmm…to ironia czy ostatnie kilka lat spędziłeś pod kamieniem?

  • Mistiqe, chyba czegoś nie rozumiesz.

  • Anglia do przybudowka USA, a USA jest niezle wkurzone na tego faceta.

  • Przecież to “oczywista oczywistość”, nie wiem dlaczego tego nie rozumiesz.

  • Po prostu są silne naciski na jego usunięcie, jak wejdzie TrapWire to zamkną kilka tysięcy głównych przeciwników istniejącej władzy na świecie , bo już teraz widać że globalizacja władzy nadeszła, a oni władzy nie wypuszczą bardziej niż Tusk i PO u nas (pewnie i oni częścią tego planu)

  • Krzyśku, o jakich “dyplomatycznych zasadach” ty mówisz? Liczą się tylko ratyfikowane akty prawne (tu: Konwencja Wiedeńska o stosunkach dyplomatycznych). Jeśli dobrze rozumiem zapisy konwencji (nie jestem prawnikiem), szturm na ambasadę jest wykluczony (art. 22 konwencji), natomiast zatrzymanie i kontrola poczty dyplomatycznej jest możliwa (art. 27), zwłaszcza gdy jej zawartość jest niezgodna z konwencją (może zawierać tylko “dokumenty dyplomatyczne lub przedmioty przeznaczone do użytku urzędowego”). Azyl dyplomatyczny nie istnieje w powszechnym prawie międzynarodowym, stosują go chyba wyłącznie kraje ameryki łacińskiej. W każdym razie UK nie jest stroną konwencji z Caracas o azylu dyplomatycznym i nie musi się do niej stosować. Innymi słowy: Assange nie ma szans na legalne wydostanie się z ambasady bez, choćby cichego, przyzwolenia UK, a na to się nie zanosi. Assange może co najwyżej dać się deportować do Szwecji, po uzyskaniu zapewnieniu, że ta nie wyda go USA. Albo spędzi długie lata w ambasadorskim kiblu.

 6. Podkop pod jakis dom w poblizu, z ktorego ucieknie w masce i przebraniu az do lasu z ukrytym lotniskiem skad ucieknie do ekwadoru…

 7. Nie osmiela sie wejsc na teren ambasady. Ekwador ot tak sam z siebie by Julianowi azylu nie dal. Balby sie podpasc Stanom i Wielkiej Brytanii. Za tym stoi ktos komu Stany moga nadmuchac i kto poprze Ekwador w razie jakichs problemow. Tak mi sie wydaje…

  Pozdrawiam.

  Andrzej

  • Biały wywiad wskazywałby na Rosjan; Assange informował, że ma pracować w ich reżimowej telewizji, z tego kierunku również wstawiano się za nim w osobie W. Putina, który określił jego zatrzymanie jako niedemokratyczne.

  • Nie bylby to pierwszy przypadek w historii swiata gdzie Ameryka wspieralaby jedna ze stron w konflikcie a Rosja druga… Julian powinien byc bezpieczny w ambasadzie Ekwardoru tak dlugo jak bedzie tam siedzial. Wydostanie go byloby stosunkowo proste… aczkolwiek ryzykowne.

   Pozdrawiam.

   Andrzej

 8. Jeśli zdecydują się na wyjazd Assange’a, to agenci Ekwadoru będą musieli przeprowadzić koronkowo zaplanowaną akcję – istny majsterszyk. Na pewno przydadzą się charakteryzatorzy, kilka mieszkań, samochody, parę akcji odwracających uwagę, zaufani ludzie albo po prostu David Copperfield :)

 9. Czy mi się tylko wydaje czy na nadgarstku widze brud?!?!?!
  Pan policjant się nie domył?:)

 10. Samolot pionowego startu i na pokładzie Julian i ambasador Ekwadoru. Nie będą mieli jak zatrzymać, a i nie zestrzelą samolotu z ambasadorem na pokładzie.

  • Ten plan dobry:)

  • wystarczy helikopter i lot do francji/irlandii, ewentualnie norwegii (paliwa starczy)

 11. a może kosz z brudną bielizną odwieziony do pralni która ma umowę podpisaną również z jakimś lotniskiem?

 12. Dobry makijaż i podrobione papiery? Przecież nie będą robić badań dna każdego wychodzącego z ambasady

 13. A nie przyszło Wam do głowy, że to może być celowa zagrywka a nie fail…

 14. Z tego co mi wiadomo to wnętrze samolotu utrzymującego sie w powietrzu jest terytorium państwa właściciela więc trzeba go władować w ekwadorski śmigłowiec i wywieść na wody międzynarodowe. Można też podstawić sobowtóra i po ewakuacji Juliana zarządać badań DNA :)

  • No to źle ci wiadomo. Samolot w powietrzu nie jest żadnym terytorium państwa więc jeżeli jakiś podleci po Assagne’a, to dopóki będzie w przestrzeni powietrznej UK, doputy będą mogli go sprowadzić na ziemię lub zestrzelić.

  • xenpl, mylisz się.
   Otóż w samolocie zarejestrowanym w danym państwie obowiązuje prawo tego Państwa.
   Brytyjczycy nie mogą więc ot tak wejść sobie na pokład samolotu Ekwadoru z ambasadorem na pokładzie o ile Ekwador nie wyrazi na to zgody.

 15. Może tak: Zrzeczenie się obywatelstwa przez Assange, naturalizacja przez Ekwador, potem obrzucenie policji brytyjskiej butelkami z benzyną z terenu ambasady i natychmiastowe zatrzymanie przez jej ochronę? Dostałby zaocznie wyrok za atak, a osoba skazana na bodaj 2 lata lub więcej jest w GB automatycznie deportowana do ojczystego kraju bez odwołania (z wyjątkiem ew. apelacji skazanego).

 16. Czyżby “fake” ? Podobne artykuły są na innych portalach, jednak tam kartkę zasłania zupełnie inna ręka, także bez zegarka. http://i.imgur.com/AcqrX.jpg

  • Albo po prostu zrobili ksero i rozdali…

  • Są dwa zdjęcia jakbyś nie miał internetu…..
   Jedno gdy trzyma w jednej ręce i jedno w drugiej….

 17. Tu będzie potrzebny Robert Więckiewicz i mapa kanałów…

 18. Może pogotowie lotnicze jest “wyjściem” dla tego pana?

 19. Assange’owi potrzeba bardzo duzo zamieszania, zeby sie stamdad wyslizgnac.

 20. Może po prostu go zeskanują i wyślą mailem.

 21. Assenge czeka akcja jak Scofielda – Prison Break

 22. Może rozwiązaniem byłaby pomoc zwolenników Assange’a w przeprowadzeniu gigantycznej manifestacji na drugim końcu Londynu, gdzie potrzebne by było tyle jednostek policji, że nie mogliby go pilnować pod ambasadą. Ta wersja jest jednak mało prawdopodobna, bo raczej nie ma tylu zwolenników. Kolejną opcją jest to, że Assange weźmie policję na przeczekanie (pół roku, rok). Aż policja na chwilę straci czujność i wtedy czmychnie. No i ostatnia opcja, to znalezienie takich przepisów, które pozwolą mu jednak opuścić bezpiecznie ambasadę i raczej obstawiałbym za tą opcją

  • albo London riots 2

 23. Ucieczka z Ambasady jest możliwa przy współpracy osób z zewnątrz. Przez pewien czas (ok. tygodnia) powinna wzrosnąć liczba odwiedzających ambasadę obywateli Ekwadoru w tym kobiet. Potem pewnego dnia jedna wchodzi a wychodzi “obywatel Ryszard OCHÓDZKI – bodaj z Rozmów Kontrolowanych?” z zadaniem przejścia na drugą stronę ulicy (raptem jakieś 30-40m). Tam jest słynny HARRODS gdzie na dachu oczywiście jest londowisko halikopterów dla bogaczy więc to mogło by załatwić sprawę. Tylko musiało by komuś mocno zależeć na pomocy OSKARŻONEMU ;)

  • Chyba Oskarżonej :)

 24. Julian Assagne powinien popełnić przestępstwo na terenie Ekwadoru (np. włamanie do serwera rządowego) wówczas Ekwador wystąpi o ekstradycję ;)

 25. Hmm może drogą lotniczą jak w Batmanie (Dark Knight)? :D

 26. Myśliwiec pionowego startu i lądowania i pozamiatane ;)

  • Nom, zostanie zestrzelony i po ptokach.

 27. Chrystus Demokracji będzie ukrzyżowany. Nie zapobiegniemy temu. Możemy tylko rozdmuchać iskrę, którą wykrzesał.

  • “Chrystus Demokracji”…nie przesadzaj, kolego. Działania Assange nie mają nic wspólnego z demokracją.

 28. No cóż helikopter, drabinki sznurowa, wybiera z ambasady z ambasadorem i na drabinkę i helikopterem na jakieś małe prywatne lotnisko :)

 29. Teraz tylko czekać na telefon o bombie pod ambasadą

 30. Śmigłowiec, na okręt i dalej do ekwadoru.

 31. Może na wzór Harego Potera, niech 200 osób wejdzie do ambasady, wszyscy się za niego przebiorą i wyjdzie nagle 201 Julianów w różnych kierunkach, pieszo, samochodami, rowerami, na kolej, na lotnisko, itd.; kto się połapie :D

  • I do tego paru na miotłach, nie? :D

 32. a może by tak wirus popsuł dane szwedzkiego sądownictwa?

 33. Dlaczego większość dywaguje jak uciec z ambasady jak tu chodzi o wydostanie go z Wielkiej Brytanii a nie z ambasady. Wydostanie z ambasady to nietrudna sprawa.

 34. Jak dla mnie powinni złapać tego pana, są tajemnice państwowe, które powinny zostać tajemnicami… A ten pan włożył palce miedzy drzwi.

  • są i oszustwa, o których się nie mówi(?)

  • Jestem tego samego zdania, że powinni go zamknąć. Jednak gdzieś mam tajemnice państwowe czy depesze gdzie znani politycy źle o sobie wzajemnie pisali.
   Dla mnie Assange upublicznił za dużo informacji na temat wojsk, taktyk i planów wojskowych. Naraził na niebezpieczeństwo wielu żołnierzy (także naszych) i lokalnych współpracowników w Iraku czy Afganistanie.

  • Jak dla mnie nie ma takich tajemnic. Jeżeli komuś płace pieniądze za pracę, to chcę wiedzieć, co robi. A gdyby ktoś z moich pracowników chciałby mnie zaaresztować za to, że chcę się dowiedzieć co zrobił za moje pieniądze, to bym takiego pracownika wywalił na zbity pysk. Tyle, że u nas 38 milionów ziomów zatrudniających urzędników do pracy, zupełnie nie interesują się tym co robią ludzie za ich pieniądze. Wolą wiedzieć co robi mama madzi.

 35. Skoro… nie jest “poszukiwany żywy lub martwy”, to… tylko trumna może go uratować… ;)

  • Ech… już to widzę… Wyobrażacie sobie kondukt żałobny zatrzymywany przez policję… i aresztowaną trumnę… A w niej… (tak na podpuchę) prawdziwy nieboszczyk… ;)

 36. to jakaś ściema, która raczej ma nakręcić flame wokół tematu. Już widzę policjantów piszących ręcznie elaboraty na A4 i chodzących z nimi po ulicy i proszących o robienie fotek.

  ‘organizacja’ jak wikileaks z pewnością nie przestanie działać jak pozamiatają jednego człowieka. straszne mi tajemnice wyrywają – jakby cały świat nie widział o co chodzi w polityce ‘demokratycznych’ krajów i jakie mechanizmy tym rządzą.

  Moim zdaniem istnienie wikileaks jest na rękę wielu ludziom, a że co jakiś czas syf wypłynie na wierzch…

 37. W kwestii przebierania się za cokolwiek/kogokolwiek, to chyba nie jesteście tak naiwni, że jedynym “monitoringiem” wyjścia z ambasady są oczy jakiegoś milicjanta. Na 100% zamontowali kilka obiektywów podłączonych do sprzętu analizującego cechy biometryczne każdej osoby wychodzącej na zewnątrz, tzn. sposób poruszania się, obowiązkowo mierzący wzrost, a być może i nawet skanujący siatkówkę oka, który porównuje to z wzorcem. Materiałów do skompletowania wzorca w samym necie jest od groma. Moim zdaniem w grę wchodzi jedynie jakiś sprytny zabieg dyplomatyczny lub wykorzystanie luki w prawie.

  • podać frytki do tego?

 38. Kontynuacja medialnego cyrku pod tytułem Assange. Wielkiego obrońcy społęczeństwa który został stworzony przez te same media które go wciąż promują.
  Widząc po komentarzach, produkt nieźle się sprzedaje :)
  To co jest na wikileaks to śmiecie. Społęczeństwo nie dowiedziało się niczego o czym nie wiedziało by wcześniej.

 39. Ciekawe info w EXIFie zdjęcia.

 40. to dosc proste najpierw mala perowokacja ze niby jest w przesylce dyplomatycznej policja zatrzyma i bedzie afera po paru aferach beda troche ostrozniejsi ;-) poza tym samolot to terytorium obcego kraju moze podobnie jest w helikopterem samolot raczej tam nie wyladuje ale helikopter i na wody exterytorialne na poklad stataku ktory tez jest exteryetorialny itd ale obawiam sie ze amerykanie z abardzocnhca go zabic i pokazac ze takie zachownaia beda karane smiercia wiec jak nie tutaj to gdzies indziej go dopadna to raczej pewne

 41. Nie ma szans na ucieczkę, pewnie wszystko jest kontrolowane. Czyli jest uwięziony w ambasadzie zamiast więzieniu, ma trochę wygodniej.

 42. Jakoś wierzyć mi się nie chce, żeby taką wiadomość przesyłali na zwykłej papierowej notce

 43. Breivik by się przydał, on by wymyślił jakiś plan…

 44. […] Uwięziony w ekwadorskiej ambasadzie w Londynie twórca Wikileaks, Julian Assange, wraz z innymi “walczącymi o wolność w internecie” wydaje pierwszy rozdział ksiażki pt. Cypherpunks. […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: