23:47
5/9/2013

Jak informuje nas nasz czytelnik Robert, “WikiLeaks wraca do gry”. Robertowi chodzi o ten “wyciek“, dotyczący Przemysława Holochera należącego do ONR. Jak można przeczytać na stronach Antify:

1 września o godzinie 17:00 (!) na serwerach Wikileaks opublikowany został pełen profil facebookowy Przemysława Holochera, byłego führera Obozu Narodowo-Radykalnego i obecnego członka władz Ruchu Narodowego i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości (…) można tam znaleźć wszystkie publiczne posty, prywatne wiadomości i treść wszystkich (otwartych i ukrytych) grup do których należy Holocher.

Nie wiadomo jaka grupa ani w jaki sposób uzyskała dostęp do konta Holochera. Wiadomo, że posiadali jego hasło, dane zrzucili poprzez export wbudowany w Facebooka oraz dostęp do API (co umożliwiło zrzucenie nazw grup, do których należał Holocher, także tych “tajnych”).

To zdarzenie to powód do refleksji — czy gdyby ktoś opublikował Wasze “dane” z konta na Facebooku, mielibyście się czego wstydzić? Wszystko wskazuje na to, że Przemysław Holocher zdawał sobie z tego sprawę…

źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151570694110925&set=a.242274120924.146619.701490924&type=1&theater

źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151570694110925&set=a.242274120924.146619.701490924&type=1&theater

Zapewne w miarę zapoznawania się z materiałami dot. Przemysława Holochera, w sieci zaczną się pojawiać interesujące informacje, rzucające nowe światło na szereg wydarzeń związanych z akcjami ONR.

PS. Ten przykład pięknie pokazuje, dlaczego warto włączyć sobie dwuskładnikowe uwierzytelnienie na swoim koncie na Facebooku.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

40 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Polecam każdemu zassać sobie zawartość swojego konta i sprawdzić co tam leży…
  Ja nic do ukrycia nie mam i wstydzić się też nie mam czego, ale znam osoby które by miały się z czego tłumaczyć ;)

 2. to jest chore zeby takie rzeczy na wikileaks wrzucac

  • gdzie tam, samo zdrówko :)

 3. to nie jest chore, faszyzm trzeba zwalczac w kazdej postaci

  • ty chyba mylisz faszyzm z nazizmem kolego.

  • Za to anarchizm, komunizm i jeszcze parę innych izmów od towarzyszy z Antify należy wielbić ponad wszystko?
   Ale wracając do sedna, ONR nie jest organizacją rządową, a Holocher nie znaczy zbyt wiele na scenie politycznej. Dobra WL miało się zajmować ujawnianiem sytuacji, gdzie prawo jest łamane… Pobieżnie przeglądając owo archiwum nie znalazłem zbyt wiele informacji sugerujących, by prawo było gdziekolwiek złamane.

  • Np to miejsce, w którym Holocher rozmawia o podsyłaniu JKM w Rybniku osób, które fałszowały dane, żeby ten został zdyskwalifikowany na starcie? ;)

  • Wszystko super, ale skąd mam mieć pewność co do autentyczności tych materiałów.

   p.s jaki faszyzm, ludzie, polecam wam do przeczytania książkę “Interpretacje faszyzmu” – De Felice Renzo, bo operujecie tym słowem na prawo i lewo, i wszystko to co jest na prawo od palikota i reszty czerwonej ekipy to faszyzm i mali hitlerzy. Naprawdę wiedza nie boli.

  • @eLeSDe ach to zero-jedynkowe myślenie, nie lubisz jednych to od razu znaczy że musisz kochać drugich. Flawless logic <3

  • A co ten człowiek ma wspólnego z faszyzmem?
   Zresztą – oglądnąłem sobie te pliczki. Zasadniczo nic tam nie ma.

  • Z trójki europejskich totalitaryzmów – faszyzm w porównaniu z nazizmem i (przede wszystkim) komunizmem to niemal przedszkole. Na dodatek Mussolini dobrze sie Polsce przysłużył (choćby jako pierwszy podpisał petycję uwolnienie profesorów UJ).

  • @Martius
   Chyba pora uzupełnić braki w wiedzy. Faszyzm to ustrój, którym rząd i prywatne korporacje są ze sobą bardzo mocno powiązane, czyli dokładnie ten, w którym dzisiaj żyjemy.
   Tobie prawdopodobnie chodzi raczej o nazizm.

  • @QAZ, żadne binarne myślenie. Nic nie jest czarne, albo białe, ale mając dość doświadczeń z obiema stronami zawsze chętnie piłuję gówniarzy nie odróżniających faszyzmu od jakiejkolwiek innej tzw “skrajnie prawicowej orientacji.” Żydzi w faszystowskich Włoszech nie mieli źle, dopiero zacieśniona współpraca z lewackim Hitlerem zradykalizowała ich działania. O faszyzmie Hiszpańskim to ja nawet nie zamierzam nic pisać, bo ten to już w ogóle by spędził sen z powiek wielu towarzyszom przedstawiającym jedyny słuszny trend polityczny.
   Natomiast ktoś kto przyrównuje ONR do faszystów, albo naczytał się zbyt dużo Wybiórczej, tudzież innych mediów prezentujących jedyną słuszną stronę medalu, albo jest dokładnie przedstawicielem środowisk o których pisałem powyżej. Bycie biernym na pranie własnego mózgu (a to robią obecnie praktycznie wszystkie popularne media) powoduje, że do którejś ideologii zostajesz przybliżony siłą…. Nic nie róbmy, a historia się powtórzy i wszelkie izmy ( i te czerwone i te brunatne) wrócą do władzy.

  • @niezdecydowany – Dokładnie.Przecież to tylko pliki “html”.Łatwo je stworzyć od podstaw.A nawet jeśli to faktycznie autentyki to żadnym problemem było ich odpowiednie zedytowanie przed upublicznieniem np. :

   http://i.imgur.com/gP4IJwp.jpg

   w sumie można z tym zrobić wszystko.Także nawet gdyby było w nich coś niezgodnego z prawem to jest to raczej słaby dowód.

  • @lamer: Nie no jasne, co za problem wyskrobać w dwa wieczory 50mb tekstu i w dodatku zmyślić działające na ich stronach hasła …

  • @trolo – Ktoś skorzystał z tych haseł?Bo nic na ten temat nie słyszałem.Jeśli coś wiesz albo masz jakiś link podziel się proszę.Zdecydowana większość z tych 50mb to kod html.Wystarczy mieć odpowiedni szablon w który wstawia się treść rozmów.Ponadto jak pisałem wcześniej tylko część wycieku mogła być bez problemu zedytowana przed wrzuceniem na wiki.Nawet takiemu lamerowi jak ja :D zedytowanie jednego pliku zajęło minutę czego dałem przykład.

   Oczywiście nie zamierzam się kłócić że to fałszywka.Gdyż sama reakcja zainteresowanych wskazuje na co innego.Chciałem jedynie wykazać że należy podchodzić do tego typu spraw z dystansem gdyż naprawdę łatwo kogoś wrobić czy oczernić.

 4. Kto by pomyślał, że ONR poleci przez słabe hasła i Facebooka… Czytałem nieco i najciekawsze zdania to takie, gdzie Holocher pisze z jakąś łysą patologią (Ptaku) o tym, że ludzi w Polsce trzeba “podburzać” i “zagospodarować”. To są religijne dzieci, które bawią się w wojnę. Jeden z drugim rozmawia jak gej z gejem o tym, który lepiej na Frondzie wypadł.

 5. :D nie ładnie podawać hasła do Allegro i innych portali na FB ;)

 6. @Martius Rozwala mnie jak ktoś tak pisze, po pierwsze mylisz pojęcie faszyzmu po drugie zwalczać można Nazizm nie faszyzm. Jeżeli w ogóle twój mózg przetwarza takie różnice.

 7. Też macie krzaki zamiast polskich liter w tej korespondencji?

  • ok, złe kodowanie miałem ustawione…

 8. a propo antify… polecam poczytać zakładkę “koncepcja walki”… toć to powinno być zdelegalizowane.

 9. Dla równowagi powinni teraz wrzucić profil lidera Antify, i niech ludzie sami sobie porównają. Podejrzewam, że wielkich różnic byście nie znaleźli…

 10. dziwnie pachnie.
  Typ chyba sam to wrzucił w nadziei, że ktoś z nim zrobi wywiad w telewizji…

 11. Przeszukałem ten wyciek grep-em i znalazłem hasła do serwerów FTP i poczty GMail :O
  Pewnie jest tam tego więcej

 12. Mam pytanie czy jak usunę wiadomości w w oknie konwersacji ==>> działania ==>> usuń wiadomości to będą one w exporcie? Bo to że będą na serwerach Facebooka to wiadoma sprawa.

  • usuń i sprawdź :)

 13. Czas nauczyć lud gpg.

  • GPG to nie jest kryptografia na zaawansowanym poziomie.

 14. ja tam nie znalazłem nic takiego złego, ale szukałem pobieżnie. Ma ktoś jakieś konkretne wypowiedzi, które mają być takie “niewygodne”?

 15. Nie zakładać konta na FB. PROBLEM SOLVED!

 16. Po co na Facebooku podaje się jakiekolwiek hasła?

 17. To swiadczy o tym, by na FB nie kontaktowac sie w sprawach
  partyjnych, biznesowych, osobistych (sic!). FB niech sluzy do gier.
  LOL.

 18. A sa takie wpisy, ze falszowali podpisy pod listami poparcia Kurwina aby nie mogl wystartowac w Rybniku. rejetracja na forach lewicowych aby protestowac, ze nie bedzie blokad marszu niepodleglosci:)
  CIekawe czmu ktos wymienil komunizm i anarchizm razem. aaa to przeciez internet:)

 19. Hahaha! Narodowcy korzystający z FB- tarzam się ze smiechu :)

 20. Ja tam znalazłem z ciekawszych rzeczy tylko kwiatki odnośnie tego, że podobno Korwin z konta Nowej Prawicy wyssał jakieś 15 tys. zł – śmiali się, że córka podobno miała remont dachu. Ogólnie nic specjalnego poza dość emocjonalną rozmową z Kukizem. Ogólnie jeśli to tak czytać to dość daleko są od Adolfa H. przynajmniej w rozmowie z Tadkiem (Firma). Fakt faktem miło by było przeczytać zrzut od Antify z czasu Malifestacji 11-go listopada – ciekawi mnie wątek co tam się działo w tej “Krytyce Politycznej” :D Ogólnie w jednym z ostatnich wpisów widać, że ktoś dał im cynk, że ktoś się szykuje do ataków, podobno była coś mowie o karachan’ie i nawoływaniu do pomocy przy hacku. Pozdro

 21. […] Włamywacze cytują w swoim komunikacie
  fragmenty upublicznionych przez WikiLeaks zapisów facebookowych
  chatów Przemysława Holochera. […]

 22. […] Przypomnijmy, że poprzedni polityczny wyciek konrespondencji dotyczył Przemysława Holochera z ONR, a jeszcze wcześniej niejaki Alladyn2 z sukcesem spenetrował sieci komputerowe Kancelarii […]

 23. […] ePUAP-ie? Co tam znajdzie? Jeśli komuś brak wyobraźni w tym zakresie, ciekawym case-study są wykradzione i upublicznione rozmowy jednego z członków […]

 24. […] Tylko wtedy nie będzie wstydu, jeśli nagle, np. na skutek błędu programistów Facebooka, wpadną one w niepowołane ręce. W końcu już raz dziura w Facebooku pozwalała na podglądanie cudzych, prywatnych zdjęć […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: