11:27
2/3/2014

Jeśli wykonujecie kopię bezpieczeństwa swojego serwera pocztowego, pamiętajcie, aby nie umieszczać jej w publicznie dostępnym katalogu na serwerze WWW. Od kiedy PKO BP wystawiło bazę swoich kredytobiorców właśnie w taki sposób, to działanie nosi nazwę “głębokiego ukrycia” (zaczerpniętego z wypowiedzi rzecznika PKO)… i właśnie w takim głębokim ukryciu znajdowały się archiwa skrzynek e-mail należących do członków partii Janusza Korwina-Mikke.

Archiwalna poczta partii UPR/WIP

Jak poinformował nas jeden z czytelników, na serwerze hostującym stronę korwin-mikke.pl, w jednym z publicznie dostępnych katalogów znajdują się 2 pliki będące kopią kilkudziesięciu skrzynek, które jak się wydaje, były wykorzystywane przez partię UPR oraz Wolność i Praworządność:

Korwin Mikke UPR Wolność i Praworządność e-maile

Korwin Mikke UPR Wolność i Praworządność e-maile

Czytelnik podesłał nam następujący screen, który rzekomo pokazuje zawartość archiwów po wypakowaniu.

Zawartość katalogów - lista skrzynek e-mail

Zawartość katalogów – lista skrzynek e-mail

Wśród skrzynek znajduje się jkm, należąca najprawdopodobniej do samego Janusza Krowina-Mikke, ale oprócz niej jest kilkadziesiąt innych skrzynek. Data stworzenia plików pokazuje, że nie są one najnowsze.

JKM nie jest jedynym politykiem, którego poczta została “zhackowana”…

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że niektóre społeczności w internecie już zajmują się przeglądaniem e-maili i wyciąganiem z nich “skandalicznych i kontrowersyjnych” treści… podobnie jak było to w przypadku Przemysława Holochera z ONR — wkrótce po wycieku pojawiły się specjalne strony wyliczające co bardziej kompromitujące autora zdania, które padły w jego korespondencji z innymi członkami ONR-u.

Wszystkim czytelnikom, którzy zapewne niebawem natkną się na archiwum poczty należace do partii UPR przypominamy, że polski kodeks karny penalizuje zapoznanie się z informacją nie przeznaczoną dla danej osoby, jest to przestępstwo. Aby zwiększyć swoją świadomość prawną dotyczącą tego co można, a czego nie można robić podczas wykonywania tzw. “nieautoryzowanych testów penetracyjnych” sugerujemy zapoznanie się z naszym cyklem — Poniedziałek z Prawnikiem.

Na koniec przypomnijmy, że oprócz Holochera, jednego z ciekawszych politycznych włamań na skrzynki polityków dokonał niejaki Alladyn2, który z sukcesem spenetrował sieci komputerowe Kancelarii Premiera, Kancelarii Prezydenta, MON-u i MSZ, uzyskując dostęp do skrzynek pocztowych wielu czołowych polityków, m.in. Tomasza Arabskiego i ministra Radosława Sikorskiego.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

55 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. *Korwin-Mikkego, nie Korwina-Mikke :)

  • W języku polskim w nazwiskach dwuczłonowych poprawne jest odmienianie tylko pierwszego członu ;)

  • W tym wypadku akurat poprawnie jest “Korwin Mikke” (bez dywizu), a to z tego powodu, że “Korwin” to nie człon nazwiska, ale herb rodowy.

  • Emaili Janusza Korwin-Mikke – nie odmienia się w ogóle jego nazwisko.

  • @matej jesteś w błędzie jak i cała reszta. Najpierw należałoby zapoznać się z gramatyką odmian nazwisk dwuczłonowych, a potem zabierac głos, a nie pisać bzdury!

   Odmienia się drugi człon nazwiska, jeżeli pierwszy nie jest zakończony na ,,a” oraz jeżeli jest to tzw. nazwisko herbowe. Taka jest zasada już od ponad 100 lat i jak do tej pory nikt jej nie zmieniał, choć odmiana dwóch członów jest dozwolona i nie jest błędem.

  • Ale Mikke to nie jest człon nazwiska, to herb rodowy i tego się nie odmienia.

  • Następnym razem zanim coś napiszesz, to sprawdź czy jest naprawdę tak jak ci się wydaje. Twoja własna opinia nie musi być taka sama jak stan faktyczny.

   http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=4373
   http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=11229

  • Moi drodzy, po co kłótnie, po co wasze swary głupie. Wnet i tak Korwin-Mikke wygra wybory*.

   Link do stanowiska językoznawcy: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=4373 – “(…) W rezultacie za uprawnione uznamy obie formy: Korwin-Mikkego (zgodna z regułą) i Korwina-Mikkego (utworzona przez analogię do innych nazwisk dwuczłonowych)”.

   * w sondzie internetowej

 2. Warto takze dodac o tym, ze baza tych maili pojawila sie pierw w serwisie karachan.org.
  [usunięto adres URL kierujący do archiwów]
  Niedawno karaczanowcy dzwonili do pana Janusza podszywajac sie pod wykopowiczow. Notorycznie psuja tez audycje w nptv.pl.

  Pozdrawiam

  • biedactwa [*]

  • ja widziałem ten link na mikroblogu wykopu jeszcze zanim znalazl sie na karachanie.

 3. Warto takze dodac o tym, ze baza tych maili pojawila sie pierw w serwisie karachan.org.
  Tutaj jest link do tego tematu, w razie czego dam tez screena:
  http://iv.pl/images/30040494266389660568.jpg (poprawilem adres URL bez linku do archiwum)
  Niedawno karaczanowcy dzwonili do pana Janusza podszywajac sie pod wykopowiczow. Notorycznie psuja tez audycje w nptv.pl.

  Pozdrawiam

 4. Jaka partia, takie zabezpieczenia. Syf, kiła i mogiła.

  • Idiotyczny komentarz.

  • Niestety wychodzi na to, że mamy partie samych buraków i zacofańców technologicznych. Kilka przykładów już było, jeden ze Skypem, drugi z tabletem. Więc nie ma co wieszać psów na jednej tylko partii, a tym bardziej wykorzystywać tego jako argument w dyskusji. :)

  • Rozumiem że według JKM podatki są złe dobre są tylko te które opłacają goryli którzy
   bronią jego prawa własności, wszystkie inne są złe.
   Dlaczego więc jego klakierzy nie zatrudniają się na czarno, lub na umowie o dzieło
   wtedy nie będą płacić podatków, będą wolni i liberalni.
   Mogą sobie kupić skarbonki i zbudować finansowe imperium, bez uszczęśliwiania
   reszty ludzkości na siłę.
   Zmierzam do tego że ideologia JKM to ideologia JKM
   Musiał bym być idiotą żeby zatrudniać się u kogokolwiek i popierać JKM
   pozostaje więc tylko samozatrudnienie ale jak każdy będzie się samo zatrudniał to jakie z tego plusy ;>
   Tak więc ideologia JKM to ideologia JKM czyt. społecznych pasożytów

  • @Michał, bo mam tak skonstruowane prawo, że zatrudniając się na umowę lub zakładając firmę w większości przypadków łamałbyś prawo? Jak myślisz, JKM łamiąc prawo, tylko po to żeby pokazać, że wciela w życie swoje poglądy nie będzie hipokrytą? Poza tym zauważ, że nie torpeduje wszystkich podatków, tylko ich przerost.

   A tak w ogóle to skąd masz takie informacje. My tu pitu pitu a nawet nie wiem czy jest o czym dyskutować…

  • A tam prawo prawem ale racja jest po naszej stronie ;>
   Ok na czarno niby nie można ale wszyscy tak robią a przedsiębiorcy zazwyczaj są traktowani ulgowo chyba że zarabiają za dużo i nie chcą się dzielić to może być układ zamknięty. No ale umowy o dzieło nie są chyba oskładkowane co nie ?

  • Informacje o czym o tym że JKM nie lubi podatków ?
   Nie mam takich informacji ale poglądy tego pana są proste jak budowa cepa
   To co wiem o JKM to to że jest rasistą, szowinistą, nacjonalistą, chce być królem polski i
   zderegulować wszystko oraz to że nigdy się pracą nie schańbił poza tym to chyba jest wykładowcą o zgrozo na jakieś publicznej uczelni czyli w zasadzie robi w budżetówce
   co jest również typowym symptomem u tego gatunku ludzi (większość najskrajniejszych tzw. liberałów zazwyczaj robi w budżetówce ;))

 5. KNP? Bo ktoś tu zdaje się strzelił bez prochu.

 6. @tyfaszysto!
  Serio? Nie wiedzilem, ze bez prochu da sie strzelac.

 7. Korwina, a nie Krowina. :)

 8. Wszystko fajnie, tyle, że WiP już nie istnieje od kilku lat, a z UPR Korwin już trochę nie jest związany.

 9. Gimnazjalna partia, gimnazjalne zabezpieczenia

  • Wniosek: wszystkie partie są gimnazjalne.

 10. Mam pytanie: Jak są szukane takie “głęboko ukryte” rzeczy? Oczywiście pierwszym warunkiem jest to aby były na maszynie dostępnej z netu, ale jak to znaleźć jak nic do tego nie linkuje? Google w tym raczej nie pomoże bez linków do takich zasobów…

  Nie no, poważnie się pytam, chcę się nauczyć jak czegoś takiego szukać.

  • W tym przypadku zapewne ktoś zmapował wszystkie widoczne zasoby, a następnie próbował się odwoływać do ścieżek nadrzędnych. Mając /img/A/B/plik.jpg, robimy odwołania do /img/, /img/A/ oraz /img/A/B/ sprawdzając, czy włączony jest listing plików. Był.

  • Są też skanery www, które maja jakąś listę popularnych nazw katalogów/plików i po kolei sprawdzają czy dane katalogi/pliki istnieją.

  • DirBuster, skipfish, albo Burp (Spider+Scanner).

  • Zaawansowane operatory google search – to się nazywa “harwestowanie” :)

   site:gov.pl intitle:”index.of” -php -html -asp -htm

   site:korwin-mikke.pl/ intitle:”index.of” -php -html -asp -htm

 11. Głębokie ukrycie tylko dla płytkich umysłów. ;)

 12. Dobrze powiedziane :)

 13. Jakoś mi się to “głębokie ukrycie” nieodparcie kojarzy z “głębokim poważaniem”.

 14. UPR? Przecież to chyba maile sprzed paru lat… Idę w zakład, że teraz maile i strona są dużo lepiej zabezpieczone.

  • Taaaa… tak samo jak strony Tesco ;)

 15. Wybory ida, trza konkurencje zgnoic (aby bylo jasne: K-M dla mnie to pacan)

 16. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wypowiedzi JKM, trudno będzie się w tych archiwach natknąć na coś bardziej kontrowersyjnego, niż już sam wypowiedział ;-)
  Niemniej, niedbałość godna pożałowania…

  • myślisz, że on to sam tam wystawił? czy może ktoś mu się pomógł skompromitować?

  • Hehehehe, pomógł skompromitować? Czym, że wykradziono pliki? Darmowa reklama z tego wyszła i tyle :) bardzo fajna sprawa przed wyborami, a w skrzynkach pewnie jakieś administracyjne bzdury… bo gdyby było coś kontrowersyjnego czy nikt nie opublikowałby tych rewelacji?
   Kompromitacja to kupowanie lajków na FB ;p a nie niezabezpieczenie nic nie wartych plików :)

 17. Najgorsze jest to, że pełno jest “inteligentów” którzy nawet by mieli dobrze pod rządami JKM, mieliby 2x więcej pieniążków, swobody, mniej zakazów i żyło by im się lepiej ale nie zagłosują na JKM bo : Korwin powiedział coś głupiego o niepełnosprawnych albo cośtam o kobietach ? Dokładnie nie wiedzą ale na tvn powiedzieli, że to oszołom… albo poprostu ma małe popracie i lepiej zagłosować na kogoś kto ma szanse wygrać… bez komentarza…

 18. Krzych, dobrze powiedziane.

  Ja osobiście uważam, że owszem z niektórymi poglądami JKM się nie zgadzam, ale z innymi bardzo. Poza tym niech mi pokażą polityka który by był w stanie przegadać na argumenty JKM w mądrej debacie (i nie pytam o tę komedię z Palikotem).

 19. I co okazało się że jako jedyni nie kradną i nie są skorumpowani?

 20. > 2x więcej pieniążków, swobody, mniej zakazów

  Kraje o najlepszych wskaźnikach jakości życia to socjalno-liberalne państwa opiekuńcze, a najlepsze okresy w historii pozostałych krajów to rządy socjaldemokratów i czasy wysokich podatków, koniec i kropka. Więc ten.

  • A pan z tipsami skąd się tu wziął? Z Korei Płn. czy Kuby? A może Wietnamu?

  • Przecież socjalizm to wymysł góra 150 letni. A w tym okresie najlepiej ludziom się żyło w XIX i XX w. w USA, które było przykładem kraju liberalnego i wolnorynkowego :) No przecież jakby tam było źle to USA nie była by krajem multi-kulti gdzie mieszkają chyba mniejszości z całego świata… a z krajów socjalistycznych ludzie…. emigrują, warto wpisać w google “młodzi Szwedzi uciekają z kraju”…

 21. Panie niebezpiecznik, lepiej się Pan zainteresuj co się dzieje z fanam Platformy obywatelskiej na facebooku,
  https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/likes

  znowu desant jednodniowy, tym razem poprawny z Warszawy, zwłaszcza jeśli Pan dalej chce być apolityczny

  • Tam nie ma wzrostu fanów (lajki są oznaczone kolorem szarym, nie niebieskim). Chyba, że coś źle zrozumiałem – to proszę o bardziej jasne przedstawienie sprawy :-)

  • Panie Piotrze.

   Przypomne Panu moje komentarze wtedy
   https://niebezpiecznik.pl/post/po-nie-kupila-sobie-fanow-na-facebooku/

   a teraz proszę mi wytlumaczyc skad PO ma dalej 45000 likow mimo ze linia szara wskazuje ze praktycznie przez caly zeszłym miesiąc nikt ich nie polubil?
   Wtedy twierdziłem ze zrobil to ten komu przyniosło to korzyść i jak się okazuje wyszlo na moje. Ewidentnie Po ma podrasowane likei, a Pan został zrobiony w konia…

  • Dalej nie rozumiem, w czym tkwi “problem”. W styczniu było 48k+ lajków (co widać na screenshocie) obecnie jest *mniej* bo ok. 44k+ lajków.
   Na wykresie od 3 lutego do dziś, bo to jest pokazywane pod adresem który podałeś (https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/likes) nie widać pików/fluktuacji w liczbie lajków, są stabilne, normalne +kilkanaście dziennie.

   Jaka jest więc Twoja teza/teoria spiskowa? Gdzie jest problem?
   W poprzednim komentarzu napisałeś “desant jednodniowy” — nie rozumiem gdzie/kiedy on się odbył i na czym miałby on polegać, bo obecna historia lajków z tego miesiąca nie pokazuje żadnych zwyżek, a w porównaniu do stycznia nastąpił nawet spadek (zapewne FB usunął fałszywe lajki z Egiptu).

 22. Szanowny Panie, problem polega na tym ze zaserwowal pan użytkownikom tego bloga absurdalna teze, ze ktoś kupil PO like`i PO TO BY IM ZASZKODZIC, co w efekcie w odbiorze społecznym przykrylo ewidentna wpadke PO.
  Już wtedy wskazywałem w komentarzach ze nie tylko nie zaszkodzila ale pomogla i dalej pomaga. Ten styczniowy desant jednodniowy z Turcji dalej jest aktywny i sztucznie zawyza statystyki tej Partii co pozwala dalej przeróżnym jednostkom analitycznym wysnowac bledne wnioski. Przykład tutaj:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rosja-w-polsce-wzrasta-nienawisc-na-tle-nacjonalistycznym/kkrt9

  Z obecnych statystyk wynika ze:
  1. Po dalej ma 45tysiecy fanow.
  2. Przez caly ostatni miesiąc przyrost jest minimalny, co oznacza ze sa to wcześniejsze like`i- wcześniejsze czyli desantowe

  Tak wcześniej mieli ponad 48tys. ale zgodnie z Pana rada wykasowali dużo, po to by najpopularniejszym miastem nie był Istambuł :D

  Jeżeli Pan dalej chce być apolityczny, to proszę aby Pan nie odpuscil tej sprawy z Facebookiem, bo jest to granda.

  • Ostawiam, że mimo wszystko to nie PO wykasowała, a Facebook, przy pomocy algorytmu do wykrywania fałszywych kont. To standardowa praktyka po zgłoszeniu do FB.

   Konkludując, ja problemu i skandalu nie widzę, przed atakiem mieli X, po ataku X+Y, pozbyli się znacznej części Y i teraz mają Z, które jest w relacji Z < X+Y. Nasza teza jest więc dalej aktualna, a źródło jest potwierdzone, proszę wierzyć -- nie ryzykowalibyśmy utraty zaufania czytelników dla wojenek pomiędzy partiami (błędy w zakresie IT wytykamy i tym z prawa i z lewa i góry i dołu). Warto też zauważyć, że jeśli PO sztucznie podbija sobie fanów, to działa na swoją niekorzyść -- o czym piszemy w drugiej części artykułu dot. styczniowego incydentu (proszę szukać przez "rozmycie zasięgu"). Dla mnie to koniec tematu, dopóki nie padną jakieś realne dowody, że PO sama sobie kupiła fanów ...jak widzę już wycofałeś się z "jednodniowego desantu", który zarzucałeś w pierwszym komentarzu po tym jak pokazałem, że patrzysz na zły wykres ;) ...i chyba teraz na siłę szukasz dziury w całym.

 23. wlasnie sek w tym ZE NIE POZBYLI SIE ZNACZNEJ CZESCI Y (rzekomo kupionych by im zaszkodzić), bo caly zeszlomiesieczny przyrost maja minimalny. Gdyby pozbyli się jak to Pan twierdzi znacznej części Y, ich obecny stan nie odbiegałby od poczatkowego, a tymczasem dzieli ich raptem 3000likow roznicy. Z(45000)<X+Y(48000).
  Co więcej jestem przekonany ze skasowali tylko tyle aby oslabic statystycznie widoczny wpływ Turcji…

  To Y styczniowe to było jednodniowy desant, chyba ze Pan zapomnial, co wtedy pisalem. Tutaj podalem Panu linka żeby Pan zauwazyl ze mimo niewielkiego przyrostu likow dalej maja te Tureckie, ale jak widać Pan dalej się upiera przy swojej absurdalnej tezie. Proszę sobie darować te uszczypliwości i skupic się na dowodach matematycznych i faktycznych. Niezaleznie kto stoi za tym desantem w całej tej sprawie jest istotna zasada, ze "ten to zrobil komu przyniosło to korzyści", a PO przyniosło i dalej przynosi, natomiast Pan dalej twierdzi ze przyniosło NIEKORZYSC????!!!!

  • ja cie bardzo prosze
   chcesz sie POiPISywac to idz na onet albo wlez do innej dziury z ktorej wylazles a Nibezpiecznik zostaw w spokoju

   ps. widze ze dzis jakis ogolno polski “bol dupy” jest wszedzie

  • Proszę, przeczytaj dokładnie (wreszcie!) tamten artykuł i dopiero później wypowiadaj się na tematy techniczne. NIE DA SIĘ na FB skasować ręcznie nikogo “sprzed 200” polubień wstecz. Przetrenowaliśmy to na sobie (co opisujemy w tym samym artykule, w ostatnich akapitach) – a więc Twoja sugestia, jakoby PO mogło sobie samo skasować więcej niż 200 fanów jest błędna. To, że zniknęło im 3k-4k fanów, to zasługa Facebookowych algorytmów — jeśli tak bardzo Ci przeszkadza, że ciągle mają zawyżone statystyki (zresztą podobnie jak i my, po takim samym ataku), to napisz do Facebooka. Tylko pamiętaj, że jak pisałem powyżej, takim kasowaniem fanów tylko im polepszysz zasięg postów, co działa na plus — a wszystko wskazuje na to, że nie pałasz sympatią do PO, więc paradoksalnie w Twoim interesie jest siedzieć cicho i liczyć na to, że FB PO ma jak najwięcej lewych fanów, bo wtedy ich wiadomości nie trafiają do prawdziwych użytkowników, a lewych kont i przekaz się rozmywa ;)

   PS. Każdy kolejny twój komentarz, który znów będzie się upierał, że czarne jest białe i wykazywał brak zrozumienia tego, na czym polegają mechanizmy Facebooka (edgerank, zasięg vs liczba fanów), poleci do kosza. Wszystko w temacie zostało napisane. Żadnego jednodniowego desantu nie było. Przyjmij pomyłkę, zadrza się każdemu. Nie brnij dalej i nie szukaj na siły spisku.

 24. […] wycieki danych ruchów okołopolitycznych. 9 lat temu wpadkę zaliczył działacz ONR, 8 lat temu partie Janusza Korwina-Mikke. Wyciek danych na swoim koncie mają także zwolennicy Patryka Jakiego i ostatnio sympatycy Szymona […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: