17:55
2/6/2011

* Włamanie do stacji PBS

“Tupac, czyli raper który zmarł w 1996r. ponoć żyje i widziano go w Nowej Zelandii” — artykuł o takiej treści umieścili włamywacze z grupy LulzSec na serwerach amerykańskiego koncernu medialnego PBS. Oprócz fałszywej informacji atakujący umieścili dane dziennikarzy i reklamodawców (często z hasłami w formie jawnej). LulzSec twierdzi że wykorzystał błąd 0day w Movable Types, CMS-ie na którym stoi serwis PBS. Intruzi chwalą się również tym, że z racji starego jądra na serwerze uzyskali dostęp do roota. Atak miał być odpowiedzią na stronniczy wg LulzSec film dokumentalny o WikiLeaks opublikowany niedawno przez PBS. Przypomnijmy, że LulzSec niedawno podobny numer wycięło stacji Fox News oraz japońskiemu oddziałowi SONY.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. No to jednak 2pac żyje, pewnie był widziany w Nowej Zelandii razem z Michaelem Jacksonem i Elvisem ;).

  2. […] Citi, Codemasters, Comodo, Barracuda Networks, Fox TV, Honda, IMF, LastPass (?), Lockheed Martin, PBS, Politechnika […]

  3. […] zabezpieczenia całkiem, wydawać by się mogło, poważnych instytucji; Sony, CIA i FBI, stacji telewizyjnej PBS czy brytyjskiego funduszu […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: