9:34
5/4/2016

Vbulletin wymusił reset haseł wszystkim swoim użytkownikom. Firma oficjalnie przyznała, że ktoś uzyskał nieautoryzowany dostęp na jeden z serwerów. Sugerujemy zmianę haseł także w innych serwisach, jeśli były podobne do vbulletinowego.

Treść e-maila, jakiego otrzymali użytkownicy, fot. Czytelnik Adam

Treść e-maila, jakiego otrzymali użytkownicy, fot. ] Adam

Dziękujemy czytelnikom Adamowi, E-Januszowi, Markowi, Adze i Michałowi za informacje.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dostałem mail o zrestartowaniu hasła.

 2. Nie dostałem maila o zrestartowaniu hasła.

 3. Chyba dostałem mail o resecie hasła.

 4. Przecież te serwery zawsze były dziurawe jak ser szwajcarski.

 5. Dostałem i nie dostałem maila i nie-maila o resecie i braku potrzeby resetu hasła. Kocham i nienawidzę kwantowe komputery.

  • Ha ha. Bardzo śmieszne i smutne.

 6. Podejrzewam, że ktoś wykorzystuje bazę do przeszukiwania innych serwisów i szukania identycznych haseł. Właśnie anulowałem zamówienie na telefon LG za 200$ złożone w Amazonie. Złożone nie przeze mnie, a przez jakiegoś przemiłego Indonezyjczyka :) Nawet można do panów (jak podejrzewam) zadzwonić albo odwiedzić w Sukabumi, bo podali adres dostawy… Wszystkie komputery mam zabezpieczone aktualnym Kasperskim, hasło nie do złamania metodą słownikową. Podejrzewam ostatni wyciek z Vbulletin.com, wygląda na to, że hasła mieli przechowywane otwartym tekstem…

  Zastanawiam się, czy przetestować prokuraturę i jak szybko przychodzi umorzenie z powodu niewykrycia sprawców :)

  Nauczka – nie stosować takich samych haseł do różnych serwisów. Niby to oczywista oczywistość ale cholernie trudne przy kilkudziesięciu albo i już w setki idących kontach. Na szczęście zachowałem resztki rozsądku i do maila mam jedno hasło nie stosowane gdzie indziej, więc nie groziła mi utrata dostępu do kont.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: