17:37
14/7/2014

* Fuckup roku? [lost+found]

Zacytujmy opis zdarzenia jakie miało miejsce na uniwersytecie Emory:

A Windows 7 deployment image was _accidently_ sent to all Windows machines, including laptops, desktops, and even servers. This image started with a repartition / reformat set of tasks. As soon as the accident was discovered, the SCCM server was powered off – however, by that time, the SCCM server itself had been repartitioned and reformatted.

Chcielibyśmy zobaczyć minę admina…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Zaraz mi się przypomina piosenka “Dumb ways to die” i fraza “I wonder, what’s this red button do?” ;)

 2. Jestem trochę nie w temacie, co to jest Windows 7 deployment image?

  • To taki obraz, który pozwala na automatyczną instalację Windowsa i jego składników bez ingerencji użytkownika. Na zasadzie “wkładasz i wszystko samo się instaluje” :)

 3. Tak mi się skojarzyło, suchar, ale polecam jeśli ktoś jeszcze nie widział:

  The website is down

  https://www.youtube.com/watch?v=G25Y0lIflrs

  • Zrobiłeś mi dzień tym filmikiem :D

 4. A źródło tego newsa?

  • PPM > View page source :P

 5. Podobne zdarzenie miało już miejsce w jakiejś firmie w Rumunii.
  Osoby które były w MS na szkoleniach/labach dotyczących SCCMa powinny znać tą historię od inżynierów pracujących w premier support ;)

 6. Dla nie w temacie: SCCM to taka konsola zarządzająca, której jedna z funkcji jest automatyczne przygotowanie komputerów w domenie, tzn. potrafi wgrać na wszystkich komputerach w danym zbiorze (kolekcji) wcześniej przygotowany obraz systemu (Windows 7 deployment image), czyli robi format dysku, instaluje system, konfiguruje, instaluje sterowniki i takie bajery ;)

 7. @redakcja: Coś w stylu

  :L

  • Ten fragment jest najlepszy (zwłaszcza końcówka):
   “Restoration of servers began immediately but the process took far longer than expected – we have been using consultants to help validate the health of the SCCM servers and that work only completed last night.”

 8. Kurczę, współczuję adminowi. Mam nadzieję, że ogarnie.. szefa też :)

 9. “…but also its very own server and with no backup…” – zgaduję, że od teraz zaczną je robić…

 10. Ała.

 11. Taką krzywdę można porobić, gdy system bootuje bądź nadrzędne bootowanie jest via LAN? ;d

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: