16:24
7/9/2011

Jak się okazuje, przeglądarka Preview na Mac OS X Lion wraz z zaznaczonym do kopiowania fragmentem PDF-a, kopiuje cały dokument, co może prowadzić do ujawnienia informacji, których ujawnić nie chcemy. Bo odkryć “ukryty” tekst jest łatwo.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dlaczego mnie to nie dziwi?
  Przecież Lion to bug na bugu ;D

 2. “Prewiev”? ;)

 3. lenistwo programistów appla widać ;D

 4. Hey,

  Interesujące :)
  Sprawdziłem kilka rzeczy (video jest mało treściwe) i:
  * To nie problem Lion, na Snow Leopard jest to samo.
  * Kopiowana jest cała strona z której kopiowany jest fragment.
  * Tag \MediaBox (wielkość papieru) jest zdefiniowany dla całej strony, ale pod tym jest \CropBox zdefiniowany tylko do skopiowanego fragmentu.
  * Przepisując (np. w hex edytorze, ale dobry edytor textowy wystarczy) parametry z \MediaBox do \CropBox można zobaczyć całą stronę bez zabawy z obrotami ;)

  Cheers,

 5. Apple chyba o tym wie: http://img689.imageshack.us/img689/526/screenshot20110908at457.png

 6. @bdr O, ciekawe… nie widziałem wcześniej tego msg boxa ;) Z jakiej to wersji OSXa?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: