13:54
13/6/2018

4 czerwca w sieci pojawiła się informacja o wycieku 92 milionów adresów e-mail i hashy haseł użytkowników serwiu MyHeritage.com, ale dopiero dziś polscy użytkownicy serwisu otrzymali e-maile w tej sprawie. Odnotowujemy to z kronikarskiego obowiązku.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Co robić, jak żyć?…

 2. treść maila brzmi profesjonalnie

 3. wspanialy serwis dzieki ktoremu m.in. mozna wymyslac wiarygodnych spadkobiercow

  ja bym sie nie przejmowal mailami i hashami hasel (w koncu uzywamy innych dla kazdego serwisu, nie?), tylko tym co tam ludzie umiescili publicznie (najgorsze ze nawet jak czlowiek sam nie umiesci, to moze umiescic ktos z rodziny).

  • W końcu ten serwis do tego służy. Do poszukiwania korzeni.

 4. Wg maila informującego “MyHeritage nie przechowuje haseł użytkowników, a jedynie ich kod uzyskany z zastosowaniem jednokierunkowej funkcji skracającej, której klucz jest inny dla każdego klienta. Oznacza to, że ktokolwiek uzyskał dostęp do zaszyfrowanych haseł, nie ma faktycznych haseł. (…)
  informacje o karcie kredytowej od samego początku nie są przechowywane na MyHeritage, lecz tylko u zaufanych, zewnętrznych dostawców usług billingowych (np. BlueSnap, PayPal) z których korzysta MyHeritage. Inne rodzaje poufnych danych, takich jak drzewa genealogiczne i dane DNA, są przechowywane przez MyHeritage w wydzielonych systemach, odseparowanych od tych, które przechowują adresy e-mail, i zawierających dodatkowe warstwy zabezpieczeń. (…)
  Wszystkie hasła w MyHeritage zostały wygaszone, co spowoduje konieczność ustawienia nowego hasła przez naszych użytkowników.”

 5. Nigdzie hashe haseł fizycznie nie dadzą ci dostępu, służą tylko do weryfikacji “czystego” hasła.

 6. Niektórzy takie maile dostali dopiero w dniu dzisiejszym

 7. Ja dostałem w dniu wczorajszym powiadomienie – trochę zbyt późno, ale wysłanie 92 milionów mejli musi “trochę” potrwać, zwłaszcza, jak antyspamerskie filtry mają nie zablokować wiadomości.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: