19:40
3/1/2012

Wyczyść uprawnienia

Dziś na Antywebie pojawił się opis ciekawego projektu o nazwie mypermissions.org. Serwis ten pozwala w prosty sposób przejrzeć uprawnienia, jakie na naszych kontach w różnych serwisach daliśmy zewnętrznym aplikacjom.

Warto poświęcić chwilę i jak namawia autor serwisu mypermissions.org, rok 2012 zacząć od przejrzenia, czy przypadkiem ciągle nie pozwalamy na dostęp do naszych danych jakiejś starej lub podejrzanej aplikacji.

mypermissions.org

Mypermissions.org wspiera m.in.: Google, Twittera, Facebooka, Dropbox, LinkedIn oraz udostępnia przepis na ittt.com, który co miesiąc będzie nam przypominał, aby przeglądać strony z uprawnieniami. Miłego czyszczenia!

Przeczytaj także:

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Znalazłem lepsza metodę – usunąłem stare konto FB, na nowym nie dodaję już aplikacji ;)

  • To da się usunąć konto na FB?

  • Da się.

 2. Powinna być opcja w tych facebookach i innych, żeby przyznać uprawnienia na czas określony, było by mniej bałaganu później.

 3. Upoważniłeś(aś) następujące aplikacje do interakcji z Twoim kontem na Facebooku:
  było pusto :>

 4. To chyba powinno być w linkblogu

 5. Kurcze jakbym znalazł to sam, to bym nie ufał, ale skoro jest tutaj… :)

 6. Hym. Dopiero co pisaliście o zmuszaniu użytkowników do klikania w linki wymagające bycia zalogowanym, a teraz taka stronka? Niebezpiecznie… ;)

  • Przecież to są oryginalne odnośniki do konkretnych serwisów, z tym, że zebrane w jednym miejscu (nigdzie poza konkretnym serwisem nie musisz się logować). Poza tym nic, nigdy nie powinno zwalniać Cię z patrzenia na URL.

 7. Ciekawe, że np. białoruskie Allegro (allegro.by) jest na tym samym serwerze co polskie czyli 193.23.48.134 a w ogóle prefiks 193.23.48.0/24 (powiem więcej – cały AS31621) należy do polskiej firmy QXL Poland Sp. z o.o. Czyżby koniec z zakupami na Allegro na Białorusi?

  • Spodziewam się, że jako alternatywę do przenoszenia infrastruktury zagranicę Białoruś udostępni możliwość podpisania jakiejś zgody na totalną penetrację przez białoruskie służby bezpieczeństwa w razie wu. Ciekawe czy będą na tyle bezczelni, żęby żądać zawhitelistowania swoich kluczy ssh ;)

 8. Słyszał ktoś może o aplikacji pozwalającej zobaczyć moje konto “z zewnątrz”? Np. Facebook ma opcję podglądu części swojego konta jako wybrany znajomy, ale nie można już wpisać osoby spoza listy znajomych

  • A nie możesz się po prostu wylogować i wejść na swój profil?

  • Jest taka opcja w Zabezpieczeniach na samym FB…

  • Zanim wybierzesz znajomego którego perspektywy chcesz zobaczyć profil, klikasz w opisie na górze link podświetlony na niebiesko ‘publiczny’ czy jakoś tak…

 9. O ja, nawet sobie nie zdawałem sprawy ile się tego na ŚmiecioBooku zebrało :O Z listy ok. 40 pozycji zostały 4, które znam i z których korzystam…

 10. Tak btw. śledzenia przez dziwne aplikacje na Facebooku:
  Jeśli ktoś był w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i w re-generacji korzystał z takiego eksponatu, gdzie pokazywało znajomych z Fb i powiązania między nimi (czy się nawzajem znają), to radzę przejrzeć aplikacje na Twarzoksiążce.
  Jakiś czas temu patrzyłam na spis aplikacji (~miesiąc od zwiedzania Centrum i używania tego), którym udostępniam dane i była ta aplikacja z tego eksponatu… z informacją, że ma ona dostęp do moich danych jak jej nie używam.
  Nie jestem pewna, czy to coś poważniejszego jest, ale jakby ktoś z tej aplikacji skorzystał w innym celu… Na wszelki wypadek warto usunąć. Szczególnie że to jednorazowo się używało.

  A tak to na Twarzoksiążce mam czysto. Dwie aplikacje używane od czasu do czasu, które nie żądają jakiejś masakrycznej liczby danych, tylko te podstawowe.

 11. Mała literówka w adresie “ittt.com” (ma być “ifttt.com” mniemam?) – a “lenistwo” (Firefox –> Otwórz odnośnik w nowej karcie / ew. wyszukanie i wybranie pierwszego wyniku z Google bez czytania reszty) skutkuje prezentem, a przynajmniej alertem programu antywirusowego…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: