8:22
13/11/2012

Przydatne narzędzie, teraz także na OS X.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Trochę nieoptymalne to szukanie, po prostu 256 razy szuka xorując sobie bufor za każdym razem inną stałą. A wystarczyłoby wyliczyć stałą xorującą na podstawie kolejnych znaków z pliku xorując je z pierwszym znakiem szukanego stringu (pierwszy znak dla tej stałej już się będzie zgadzał).

  • A znasz bajke o Tymi Tu?

  • A jeszcze lepiej: zrobić xor sąsiednich znaków w pliku i szukanym tekście, wtedy można użyć dowolnego algorytmu szukania (np. użytego tam KMP). Oczywiście raz zamiast 256 razy.

   A bajkę o Tymitumie znam, tylko jakoś nie widzę zastosowania ;)

  • Mik, mógłbyś rozwinąć te metody albo podrzucić link do jakichś materiałów???

  • Może zbyt skrótowo to wytłumaczyłem. Lepiej na przykładzie. Dla uproszczenia binarnie.
   Plik: 10101001010101001001
   Szukany string: 11011
   Metoda 1:
   Wiemy że szukany string zaczyna się od 1, więc stała xorująca na pierwszej pozycji pliku musi być 0 żeby szukany string mógł się tam znaleźć (bo w pliku jest tam też 1), dla drugiej pozycji pliku stała xorująca = 1 (bo w pliku jest 0) itd. Ogólnie stała xorująca = pierwszy znak szukanego stringu xor znak z pliku gdzie akurat spodziewamy się tego znaku.
   Metoda 2:
   Xorujemy sąsiednie znaki w pliku i szukanym stringu (skraca nam to oba o 1 znak):
   Plik: 10101001010101001001 => 1111101111111101101
   Szukany string: 11011 => 0110
   no i “od razu widać” (znaczy się: używamy dowolnej metody szukania) że szukany string występuje pod koniec.
   Dowód poprawności obu metod pozostawiam czytelnikowi :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: