11:09
11/9/2013

Circuit Sneaker znalazł podatność XSS zlokalizowaną w …Google Vulnerability Sumission Form.

Google XSS Vulnerability Program

XSS w Google Vulnerability Program

Przy pomocy XSS-ów można próbować przekierować użytkownika na inną stronę lub przykryć oryginalną swoimi treściami (tzw. deface), a dodatkowo, w serwisach posiadających konta użytkowników można próbować ataków socjotechnicznych/phishingu na tychże użytkowników, wyświetlając fałszywe pola formularza i prosząc o podanie danych (np. loginu i hasła do konta Google).

W przypadku Google jednak atak tego typu miałby zapewne zerowe szanse na powodzenie — raz, że pewnie wszyscy zgłaszający błędy korzystają z dwuskładnikowego uwierzytelnienia, a dwa, że są na tyle świadomi, aby nie wpisywać haseł gdzie popadnie… a trzy, że alert to jedyne co można zrobić ;)

Podobno Google nie odpowiedziało jeszcze na zgłoszenie Circuit Sneakera odnośnie tego błędu, z nieoficjalnych informacji wiemy jednak, że googlowy zespół bezpieczeństwa jest ich świadomy — będzie bug bounty, czy nie? :-)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Czekam na babola w obsłudze bug bounty. Będzie można samemu zgłosić błąd, samemu go pozytywnie rozpatrzyć i wydrukować kwit do realizacji w kasie ;-)

  2. juz mialem pisac ze podobnie jak ten koles nabraliscie sie na estereggsa ale widze po ostatni akapicie ze nie i zamierzacie wkrecac dalej , nieladnie niebezpieczniku robic nadzieje, nieladnie!;]]]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: