11:53
29/3/2019

Jeśli słyszeliście o użytkownikach iPhonów, którzy wkładają je do mikrofalówki na 5 sekund, bo przeczytali, że to sprawia iż smartfon robi się wodoodporny, to spodoba się Wam trolling, jaki właśnie przetacza się przez Twittera. Ludzie retwittują przepis na to, co zrobić, aby uzyskać dodatkowe “skórki” kolorystyczne w aplikacji Twittera.

Zmień datę urodzenia w profilu na 2007

Jeśli ktoś do takiej troll-porady się zastosuje, to Twitter z automatu uzna, że dana osoba jest zbyt młoda, aby korzystać z Twittera i zablokuje jej konto.

Serwis jest świadomy problemu i wystosował nawet w tej sprawie ostrzeżenie:

…ale zostało ono usunięte. Domyślam, się że dlatego, iż wiele osób nie przeczytało go ze zrozumieniem i dopiero po nim zmieniło datę i się samo-zablokowało ;)

Mój klient Twittera “zaciągnął” i “zache’ował” ten komunikat z oficjalnego konta Twitterowego, dzięki czemu widziałem treść oficjalnego ostrzeżenia Twittera nawet po jego usunięciu (a usunięcia nie byłem świadomy). I — nie wiedząc, że ostrzeżenie zostało usunięte — zrettwitowałem je z takim komentarzem:

…co tylko dodało tajemniczości temu “sposobowi”. No bo wiadomo, tajny przepis na nowe skórki jest tak tajny, że skasowany Twitt z konta supportowego tylko potwierdza spisek. Mam nadzieję, że osób, które zmieniły datę urodzenia na Twitterze na 2008 po tym twitnięciu jest niewiele. Pozostaje mi więc tylko na koniec powiedzieć — chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle ;)

PS. Zmiana roku urodzenia na $OBECNY_ROK – 11 to prosty sposób na zablokowanie sobie konta nie tylko na Twitterze. Wynika to z prawa w niektórych krajach. A że — w przeciwieństwie do zmiany hasła — rok urodzenia można komuś w jego profilu zmienić bez konieczności podawania hasła, to jest to dość złośliwy żart, jakim raczą się koledzy z biura, kiedy któryś z nich się nie wyloguje odchodząc od komputera, na którym jest zalogowany do tego czy innego serwisu.

PPS. Skoro jesteśmy przy kolorach, to jeśli jesteście (jeszcze) na IRC-u (#slackhaters), wpiszcie w swoim kliencie /disco aby zobaczyć jak przez kilka sekund na kanale pojawiają się wypowiedzi w różnych kolorach z podkładem muzycznym.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

26 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Nigdy nie bylem na IRCu ale śmierdzi mi to jakimś aliasem do /disconnect :-)

 2. to /disco to w jakim kliencie działa?

  nigdy mnie nie wyrzucało, ale ja korzystam z egzotycznych klientów

  • irssi / webchat jezeli dobrze pamietam.
   Telnet zawsze byl odporny na to :)
   Tylko ta koniecznosc recznego odpisywania na pingi wkurzala :)

 3. To pokazuje typowy błąd logiki biznesowej w aplikacji typu CRUD. Aplikacja, która naprawdę coś robi, a nie tylko sprawdza wartość w polu w bazie, miałaby na to osobny proces, który nie uruchamiałby procesu blokowania konta. Ale jak się implementuje aplikacje bez podziału odpowiedzialności (AOP, DDD) to takie kwiatki wychodzą.
  Swoją drogą, funkcja zmiany daty urodzenia jest dość podejrzana – czy aby na pewno ktoś dobrze zaprojektował ten feature? Do czego ma służyć – do podróży w czasie? Do przekazywania konta komuś innemu? Do maskowania się, czy może do korekty błędnych informacji? W każdym z tych wypadków logika byłaby inna (a najciekawsza w tym pierwszym…).

 4. ⓑⓐⓑⓔⓛⓚⓞⓦⓨ ⓣⓔⓚⓢⓣ, ⓚⓣⓞ ⓟⓞⓣⓡⓐⓕⓘ?

  • Wystarczy wpisać twoj tekst tutaj ale bez kropek.
   Ⓕⓐⓙⓝⓔ ⓒⓞ ⓝⓘⓔ? :)

 5. Dobra sam się strollowałem, niebezpiecznik przefiltrował mi część wiadomości. Idę się schować :(

  • Całkiem śmiesznie to wyszło :)

 6. irssi, BitchX

 7. Można powiedzieć, że ten trolling w pewien sposób dopełnia ograniczenia zwiazane z wiekiem. Każdy kto się na to nabierze pokazuje, że do dojrzałości intelektualnej mu daleko. W końcu wymóg fizycznej pełnoletności to tylko prawna fanaberia :D

 8. Ciekawsza od trybu /disco, jest funkcja która zamienia na gwiazdki nasze hasło do NickServa, jeśli przypadkiem wyślemy je komuś innemu niż NickServowi :-)

 9. Jeszcze lepszy trolling widziałem grając w gierkę X, gdzie filtry antymowonienawiściowe wyzwalały graczy za określone Słowa.

  No więc ktoś wbijał na serwer i nie wiedząc, że taki bot czesze logi otrzymywał pytanie zagadkę w zamian za nagrody (fanty w grze z reguły hajs albo broń). Kto by się nie skusił, co nie? Padało pytanie. Wymień przynajmniej 3 państwa afrykańskie na literę N. Niektórzy jak wpisali najpierw Namibia, to jeszcze mieli szansę coś pisać, ale jak ktoś zaczynał od NIGERii albo inne takie państwo jak NIGER, to kończył z kickiem. :-)

  • Największym wyzwaniem jest napisanie komentarza na Interii, dłuższego niż jedno zdanie :)

 10. Skoro serwis dał użytkownikowi możliwość zmiany płci bo ktoś nagle poczuł się bardziej kobietą/mężczyzną/kimkolwiek to dyskryminacją byłoby nie dać użytkownikowi możliwości odmłodzenia się. A tu cyk- bilet w jedną stronę.

  • Przecież się odmłodzili. Teraz muszą dorosnąć żeby dalej korzystać z serwisu :)

 11. Jak mawiał Albert Einstein, nie wierz we wszystko, co przeczytasz w internecie. ;)

  PS. Wkrótce jest 1 kwietnia…

  • To wcale nie Einstein, lecz Albrecht książę Hohenzollern, kiedy mu zarzucano, że porzucił zakon krzyżacki, bo go chuć sparła.

 12. Mamy rok 2019 a Wirus Manualny wciąż ma się dobrze i sieje spustoszenia! :)

 13. Dlatego tak długo czekam na rozpatrzenie mojego requestu dot. Odbanowania konta…

 14. +++ATH0

 15. Aj tam, i tak IMO najlepsze było wejście w tryb OPa za pomocą skrótu Alt+F4 ;)

 16. A mnie bawią takie wkręty, są bardzo przydatne do eliminacji tych wszystkich atenscjuszy, dla których myślenie jest zbyt skomplikowane i tylko łańcuszki ślą żeby mieć jak najlepsze statystyki.

 17. “Jeśli słyszeliście o użytkownikach iPhonów, którzy wkładają je do mikrofalówki na 5 sekund, bo przeczytali, że to sprawia iż smartfon robi się wodoodporny”

  Przyznaj się Piotrze, że sam się na to nabrałeś.

 18. “można komuś w jego profilu zmienić komuś”
  Polska język trudna język.

 19. Proszę przestać szerzyć taką propagandę.
  Z tego co wiem to były dwie osobne akcje trollowania użytkowników iPhone’ów przez 4chan.

  1. Po jakiejś dużej aktualizacji iOSa iPhone’y miały po prostu być wodoodporne, było do tego jakieś “mądre” wyjaśnienie jak to ma działać i zachęcali ludzi do spróbowania

  2. Nowa funkcja Apple Wave™ miała pozwalać ładować iPhone przez włożenie go do mikrofalówki i włączenie na półtorej minuty

  Source: https://media.techeblog.com/images/apple-wave.jpg

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: