19:37
11/11/2013

przed wyciekiem twoich danych na serwery reklamowe Canonical i ich partnerów. Wystarczy wkleić poniższy kod i nacisnąć enter:

bash; V=`/usr/bin/lsb_release -rs`; if [ $V \< 12.10 ]; then echo "Good news! Your version of Ubuntu doesn't invade your privacy."; else gsettings set com.canonical.Unity.Lenses remote-content-search none; if [ $V \< 13.10 ]; then sudo apt-get remove -y unity-lens-shopping; else gsettings set com.canonical.Unity.Lenses disabled-scopes "['more_suggestions-amazon.scope', 'more_suggestions-u1ms.scope', 'more_suggestions-populartracks.scope', 'music-musicstore.scope', 'more_suggestions-ebay.scope', 'more_suggestions-ubuntushop.scope', 'more_suggestions-skimlinks.scope']"; fi; if ! grep -q productsearch.ubuntu.com /etc/hosts; then echo -e "\n127.0.0.1 productsearch.ubuntu.com" | sudo tee -a /etc/hosts >/dev/null; fi; echo “All done. Enjoy your privacy.”; fi

Obszerne wyjaśnienie, co dokładnie robi skrypt, znajduje się tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. sudo rm -R / też rozwiąże problem :)

  • Normalnie dowcip roku, co najmniej. Zgłoś go na basha, wygrana dekady gwarantowana.

  • A jeśli ma się dość Winzgrozy to echo T| format C: /q ;)

 2. A nie można było po prostu dać linka do fixubuntu? ;d

 3. Czy Mint-a to też dotyczy?

  • Nie, chyba że masz Minta z Unity.

  • Chodzi tylko o Ubuntu i szpiegowskie bajery dodane do Unity. Gównoburza generalnie, Canonicalowi się hajs nie zgadza więc trudno się dziwić. Przynajmniej jest opcja wyłączenia bo co robi z naszymi danymi shell windy czy osx’a najstarsi górale nie wiedzą…

 4. Nie rozwiaze :)…

  rm -Rf –no-preserve-root /

  rozwiaze… ;)… Zaraz widac ze nie probowales :D :D :D.

  Pozdrawiam.

  Andrzej

 5. Można przerzucić się na Kubuntu/KDE, dodatkowo zyskując
  normalny interfejs.

  • KDE i normalny interfejs. Toż to jakiś oksymoron!

 6. nie wiem czy zachęcanie użytkowników ubuntu do wklejania wierszyka do terminala pomoże ich bezpieczeństwu ;) Zdecydowanie link do strony gdzie jest linijka po linijce wytłumaczone byłoby lepszym wyborem.

  • Nie widzę problemu żebyś wyjaśnił po kolei co i jak :-) pozdro dla ziomka z PP

 7. Jak dobrze że mam Gnome…

 8. Ubuntu się sprzedało…

  • @Lu
   Jak się mogło sprzedać jak od początku było robione przez prywatną firmę?

 9. Działa.
  Co fajniejsze po zastosowaniu tego skryptu przestał stukać dysk, bo ciągle coś skanował, było słychać przez cały czas stuki głowicy, w sumie niech łachy sobie kopiują zawartość dysku nie mam nic do ukrycia, myślałem żeby zrobić zdjęcia swojej d… i rozmieścić po katalogach niech patrzą, ale ten dźwięk stuków głowicy po kilku godzinach wkurzał i męczył.

  Jak wyłączyć jeszcze tą chmurkę w ubuntu z dash?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: