9:43
18/8/2014
18/8/2014
Ciekawe wskazówki dotyczące zabezpieczenia środowisk wirtualnych wykorzystywanych m.in. do analizowania złośliwego oprogramowania.
o bezpieczeństwie i nie...
Ciekawe wskazówki dotyczące zabezpieczenia środowisk wirtualnych wykorzystywanych m.in. do analizowania złośliwego oprogramowania.
Wirtualka w wirtualce?
Przecie procedura w wirusie sprawdzajaca czy to wirtualka wykona sie na nowej instancji :X
Co to da?
Bardzo ladny i mily tekst.
I prawdopodobnie bardzo pomocny przy tworzeniu zlosliwego oprogramowania… ;D
Super materiał ;)
Ściągnę do e-biblioteczki
Oho.. powinni jeszcze napisać o sobie i o tym że produkty AV i ich są tak samo podatne na malware, czyli zabezpieczają własne wirtualki, ale na ich produkt może być zaatakowany na komputerach ludu
https://lock.cmpxchg8b.com/sophailv2.pdf
W skrócie – jak sobie zainstalujecie AV, to możecie być bardziej podatni na ataki, bo ile ludzie testują przeglądarki czy wyświetlacze PDFów, to parserów w produktach AV prawie nikt nie testuje i są generalnie słabej jakości.
Tu inny link o tym samym – http://www.youtube.com/watch?v=I6yNRMcdXKE
Mam prośbę, zróbcie z tego artykuł bo było by co czytać (do tej pory np. żyłem w świadomości bezpieczeństwa uruchamiania podejrzanych programów na VM-workstation czy Vbox’ie ) + może coś o utwardzeniu konfiguracji itd.
Czy ktoś wie, jak odpalić na maszynie wirtualnej program, który przy uruchamianiu informuje, że nie włączy się na wirtualce? Na pewno da się jakoś emulować środowisko Windows w takiej sytuacji.