9:06
7/6/2010

Ekipa Niebezpiecznika serdecznie zaprasza na darmowe wykłady poświęcone bezpieczeństwu komputerowemu, które odbędą się w najbliższy czwartek (10 czerwca 2010) w ramach spotkań OWASP Polska. W programie 2 prezentacje: “Tworzenie, zaciemnianie i analiza złośliwego kodu JavaScript” oraz “Network Forensic: co mówią schwytane pakiety”.

Agenda

 • 18:00 Powitanie i OWASP News (Przemek Skowron)
 • 18:15 Tworzenie, zaciemnianie i analiza złośliwego kodu JavaScript (Krzysiek Kotowicz)
  Ataki malware’u na przeglądarki nieświadomych internautów stają się coraz powszechniejsze. Wciąż powstają nowe techniki pozwalające obejść filtry stosowane przez producentów oprogramowania zabezpieczającego. Z kolei filtry są coraz lepsze, powstają też nowe narzędzia – walka trwa. Na prezentacji dowiecie się, jak włamywacze usiłują utrudnić pracę analizatorom ich kodu i jak reverserzy sobie z tym radzą. Nacisk zostanie położony na słabości narzędzi automatycznych – będziemy usiłowali uniknąć wykrycia przez jsunpack i Capture-HPC, oszukamy też popularny unpacker Deana Edwardsa.
 • 19:15 Network Forensic: co mówią schwytane pakiety (Paweł Goleń)
  Na poprzednim spotkaniu OWASP rozmawialiśmy o malware, między innymi o atakach “drive-by downloads”. Tym razem kontynuacja tematu, prezentacja pokazuje co o tego typu incydentach można dowiedzieć się z zapisanego ruchu sieciowego. Jak na jego podstawie odtworzyć przebieg zdarzeń?

Gdzie i kiedy?

Spotykamy się 10 czerwca o 18:00 w Krakowie, na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH, na ul. Reymonta 19, w budynku D-10 w sali A.

Oprócz prelekcji będzie kilka niespodzianek, w tym konkurs z nagrodami. Dla osób z poza Krakowa postaramy się w miarę możliwości blipować tutaj o tym co się dzieje :-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Czyli przyjazd DO Krakowa odpada? :)

 2. Dlaczego odpada? Serdecznie zapraszamy :)

 3. Małe sprostowanie. Konkurs to będzie PRZED spotkaniem, na spotkaniu tylko rozdanie gadżetów. Szczegóły odnośnie mini-konkursu tu: http://threats.pl/bezpieczenstwo-aplikacji-internetowych/oczyszczanie-html-jest-trudne

 4. Będzie jakaś video-relacja z prezentacji? :)

 5. Sprostowanie sprostowania – mini konkurs w trakcie spotkania też będzie :)

 6. @lukasz: jeżeli ekipa varlog.pl wyrobi się to będzie live streaming. Trzymaj kciuki!

 7. Czyli innymi słowy będą dwa mini-konkursy :)

 8. aj mieszkam daleko od Krakowa ale jutro wycieczka szkolna do Olkusza i może wyskoczyć z autob… nie nie nie nie ma co kusić dajcie info na blipie bądź jakiś filmik :D

 9. Osoby, które nie mogą dotrzeć na spotkanie, a są zainteresowane prelekcjami zapraszam na streaming. Gdzie? – śledźcie niebezpiecznik.pl i tag #owasp na blip.pl

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: