9:06
7/6/2010

Ekipa Niebezpiecznika serdecznie zaprasza na darmowe wykłady poświęcone bezpieczeństwu komputerowemu, które odbędą się w najbliższy czwartek (10 czerwca 2010) w ramach spotkań OWASP Polska. W programie 2 prezentacje: “Tworzenie, zaciemnianie i analiza złośliwego kodu JavaScript” oraz “Network Forensic: co mówią schwytane pakiety”.

Agenda

 • 18:00 Powitanie i OWASP News (Przemek Skowron)
 • 18:15 Tworzenie, zaciemnianie i analiza złośliwego kodu JavaScript (Krzysiek Kotowicz)
  Ataki malware’u na przeglądarki nieświadomych internautów stają się coraz powszechniejsze. Wciąż powstają nowe techniki pozwalające obejść filtry stosowane przez producentów oprogramowania zabezpieczającego. Z kolei filtry są coraz lepsze, powstają też nowe narzędzia – walka trwa. Na prezentacji dowiecie się, jak włamywacze usiłują utrudnić pracę analizatorom ich kodu i jak reverserzy sobie z tym radzą. Nacisk zostanie położony na słabości narzędzi automatycznych – będziemy usiłowali uniknąć wykrycia przez jsunpack i Capture-HPC, oszukamy też popularny unpacker Deana Edwardsa.
 • 19:15 Network Forensic: co mówią schwytane pakiety (Paweł Goleń)
  Na poprzednim spotkaniu OWASP rozmawialiśmy o malware, między innymi o atakach “drive-by downloads”. Tym razem kontynuacja tematu, prezentacja pokazuje co o tego typu incydentach można dowiedzieć się z zapisanego ruchu sieciowego. Jak na jego podstawie odtworzyć przebieg zdarzeń?

Gdzie i kiedy?

Spotykamy się 10 czerwca o 18:00 w Krakowie, na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH, na ul. Reymonta 19, w budynku D-10 w sali A.

Oprócz prelekcji będzie kilka niespodzianek, w tym konkurs z nagrodami. Dla osób z poza Krakowa postaramy się w miarę możliwości blipować tutaj o tym co się dzieje :-)

Przeczytaj także:

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Czyli przyjazd DO Krakowa odpada? :)

 2. Dlaczego odpada? Serdecznie zapraszamy :)

 3. Małe sprostowanie. Konkurs to będzie PRZED spotkaniem, na spotkaniu tylko rozdanie gadżetów. Szczegóły odnośnie mini-konkursu tu: http://threats.pl/bezpieczenstwo-aplikacji-internetowych/oczyszczanie-html-jest-trudne

 4. Będzie jakaś video-relacja z prezentacji? :)

 5. Sprostowanie sprostowania – mini konkurs w trakcie spotkania też będzie :)

 6. @lukasz: jeżeli ekipa varlog.pl wyrobi się to będzie live streaming. Trzymaj kciuki!

 7. Czyli innymi słowy będą dwa mini-konkursy :)

 8. aj mieszkam daleko od Krakowa ale jutro wycieczka szkolna do Olkusza i może wyskoczyć z autob… nie nie nie nie ma co kusić dajcie info na blipie bądź jakiś filmik :D

 9. Osoby, które nie mogą dotrzeć na spotkanie, a są zainteresowane prelekcjami zapraszam na streaming. Gdzie? – śledźcie niebezpiecznik.pl i tag #owasp na blip.pl

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: