11:51
18/11/2015

Zapraszamy na kolejną edycję konferencji Cisco poświęconej bezpieczeństwu IT. Podczas 2 dni warszawskiej konferencji na scenie staną najlepsi eksperci Cisco, a na sali zasiądą polscy specjaliści związani z bezpieczeństwem IT. Będziemy rozmawiać o najnowszych zagrożeniach i rozwiązaniach pojawiających się w ciągle zmieniającej się dziedzinie bezpieczeństwa IT. Niebezpiecznik objął konferencję patronatem, dzięki czemu mamy dla was 15% rabat na cenę wejściówki.

Co, gdzie, kiedy?

W tym roku Cisco SEC odbędzie się w Hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawie w dniach 25-26 listopada. Dla czytelników Niebezpiecznika przygotowany został 15-proc. rabat. Wystarczy podczas rejestracji wpisać kod rabatowy: niebezpiecznik_15

Rejestracji można dokonać na stronie koferencji ciscosec.pl.

Wśród poruszanych w tym roku tematów pojawiają się nei tylko tematy bliskie firmie Cisco, jak budowa bezpiecznego styku sieci z internetem, ale także kwestie związane z problemami tzw. Internet of Things. Ze szczegółową agendą konferencji można zapoznać się tutaj.

Walka trwa…

Jak powiedział John Chambers, były CEO Cisco:

„Są dwa rodzaje firm: te, które zostały zhakowane, i te, które jeszcze nie wiedzą, że zostały zhakowane”.

Żyjemy w czasach, w których ataki teleinformatyczne są zjawiskiem powszechnym. Odpowiadają za nie doskonale zorganizowane i wyspecjalizowane grupy cyberprzestępców, których działania kosztują światową gospodarkę około 500 miliardów dolarów rocznie. Raporty bezpieczeństwa z ostatniego roku nie pozostawiają złudzeń. Liczba luk rośnie – tylko w pierwszej połowie bieżącego roku liczba znanych podatności Flash jest o 50% większa niż w całym 2014 roku. Rośnie ilość malware, ransomware, a przestępcy wykorzysują w nowatorski sposób „stare podejście” – makra w plikach Office. Co więcej – malware jest także wykorzystywany nie tylko do wykradzenia danych organizacji, ale po prostu do ich zniszczenia.

Walka obrońców ze zwiększającą się cyberprzestępczością przybiera na sile. Wraz z pojawiającymi się nowymi technikami ochrony systemów IT zmianom ulegają techniki ataku mające na celu ominięcie zabezpieczeń. Dobrze ukrywane ataki wykonywane z dużą dynamiką, a jednocześnie z dużą elastycznością i dopasowywaniem się do atakowanego środowiska, stanowią dodatkowe wyzwania dla działów bezpieczeństwa. Dzisiejsze organizacje przestępcze są często dobrze zorganizowanymi syndykatami posiadającymi finansowanie i przygotowanymi by skutecznie atakować inne organizacje – biznesowe i publiczne. Nowa, obecna fala wykorzystania internetu jako narzędzia biznesowego wymaga nowego podejścia do zagadnień bezpieczeństwa. Atakujący nie omijają też żadnej z gałęzi gospodarki ani podmiotów publicznych – celem może być każdy. Stosowanie właściwych narzędzi zabezpieczeń i powstrzymywania ataków jest kluczowe by udany początkowo atak nie oznaczał, że włamanie nie będzie wykryte przez tygodnie, miesiące czy dłużej.

Skrócenie czasu wykrycia ataku jest jednym z najważniejszych celów w obecnym krajobrazie zagrożeń – pozwala na ograniczenie bezpośrednich skutków incydentu jak też konsekwencji wizerunkowych zaatakowanej organizacji. Tylko dzięki całościowemu, systemowemu podejściu do ochrony możliwe jest szybkie wykrywanie zagrożeń i ataków oraz minimalizowanie ich skutków – w szczególności powstrzymanie włamywaczy przed dokonaniem działań krytycznych dla bronionej organizacji.

Konferencja Cisco SEC ma na celu odpowiedź na pytania jak dużą wartość stanowi systemowe podejście do ochrony i jak budować systemy bezpieczeństwa we współczesnym cyberświecie. Serdecznie zapraszamy do rejestracji.

Przeczytaj także:

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. szkoda, że nie rozdajecie wejściówek w konkursach… 1-2 i leci ;)

 2. “Są dwa rodzaje firm: te, które zostały zhakowane, i te, które jeszcze nie wiedzą, że zostały zhakowane”
  http://imgur.com/wJwKvS3

 3. Podobno w routerach Cisco znajdują się backdoory dla NSA…

 4. Ciekawe, wchodzę na stronę rejestracji, a tam certyfikat SSL dawno po dacie ważności…

 5. Może nie po dacie ważności (źle spojrzałem), ale i tak przez Firefoxa nie przechodzi

 6. szkoda że zapraszacie dopiero kilka dni przed imprezą – jakby nie patrzeć to kto wcześniej wiedział kupił wejściówke połowe taniej niż obecnie.

  • A co, nie potrafisz usunąć disabled z radio – skoro konferencja o bezpieczeństwie to..? :P

 7. Jak zwykle bedzie reklama wspanialych produktow cisco, ISE i ASA gen 2. Powinno byc za darmo ogladanie ich reklam.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: