9:27
3/11/2010

Ostatnio złodzieje bankomatów wykazują się niesamowitą wręcz finezją w swoich działaniach. W Polsce wysadzają bankomaty w powietrze, a w Rosji zasłaniają kamery balonikami:

Bankomaty i Baloniki z helem

Balon Bankomat

Balon jako narzędzie bankomatowych złodzejów

Ciekawe, czy użycie baloników w kształcie serca to przypadek, czerstwy dowcip, czy jakaś aluzja? Zanim zostali złapani, obrobili 17 bankomatów i zgarneli 45 milionów rubli. Uciekali mercedesami klasy S:

P.S. Po głowie chodzi mi informacja, że (również w Rosji) policja w pewnym mieście, po paru miesiącach gapienia się w miejski monitoring, zorientowała się, że to co widzi, to nie realny obraz, a zapętlone nagranie, podstawione przez “niezbyt solidnego” instalatora kamer… ;-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. jak widać to nowy sposób

 2. trzeba spróbować

 3. Ad P.S. Chodzi o Moskwę:
  http://wyborcza.pl/1,86738,7449881,Raz__dwa__trzy_Wielki_Brat_nie_patrzy.html

 4. ten link z wyborczej, to jeszcze większy hardkor niż powyższy artykuł… :)

 5. A wiadomo coś więcej o samym rabunku i wykorzystanej metodzie? Domyślam się, że wysadzenie w powietrze bankomatu to to nie było, bo zdmuchnęło by balonik…

 6. co do “PS” to się przypomina film Speed: Niebezpieczna prędkość ;)

 7. Czy zostawili balonik w podziękowaniu za zabrane diengi?

 8. Niedługo to zrobią tak że będą wchodzić MoonWalkiem , zasłonią kamery plakatem MJ’a :D

 9. Ech… za dużo filmów się naoglądali i tyle :P

 10. Nie no nius na poziomie fakt.pl :P Macie -3 punkty !

 11. […] na gorącym uczynku), jak i zwykli rabusie bankomatów, którzy zasłaniają kamery CCTV …balonikiem, a nawet służby, które w kuriozalny sposób tłumaczą powód instalacji IMSI Catcherów w […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: