12:20
29/4/2019

Czy da się w ogóle zniknąć z internetu? A może lepiej nie znikać, a kontrolować informacje, które na nasz temat do sieci trafiają? Ale jak przy tym dbać o prywatność zarówno swoją, jak i swoich klientów lub bliskich? Co robić, żeby zminimalizować ryzyko wycieku naszych danych? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w naszym darmowym poradniku pt. “Jak zniknąć z sieci w 5 krokach“, którego partnerem jest nadchodząca konferencja Infoshare.

Ochrona prywatności w sieci coraz ważniejsza

Każdy kto czyta nas na bieżąco wie, dlaczego warto dbać o swoją prywatność i jak ciężkie jest to zadanie. Dlatego wraz z Marcinem postanowiliśmy zebrać najważniejsze porady — w 5 krokach — na 16 stronach. Dzięki współpracy z organizatorami konferencji Infoshare, która odbędzie się już 8-9 maja w Gdańsku (i na którą specjalnie dla Was zdobyliśmy kod rabatowy: IS19_Niebezpiecznik“) możecie zapoznać się z naszymi poradami za darmo.

Wystarczy przejść na dedykowaną poradnikowi podstronę w serwisie Infoshare i podać swój adres e-mail, aby otrzymać link do poradnika w PDF. Nie zrażajcie się, że strona jest po angielsku — treść poradnika jest w całości po polsku.

Uważaj na mity cyberbezpiezceństwa!

Ten poradnik to tylko część naszych działań edukacyjnych wpisujących się w misję Niebezpiecznika: zwiększyć poziom bezpieczeńśtwa każdego Polaka. Więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa w sieci — a zwłaszcza opis tych rad i działań, które nie mają sensu — przekażę na mojej prelekcji na Infoshare, 8 maja w Gdańsku, o godz. 11:10. Oto jej krótki opis:

Temat bezpiecznego poruszania się po sieci jest dość skomplikowany i zdążył już obrosnąć w zabawne mity. Ludzie “bronią” się, np. zaklejając kamerki w laptopach. Niestety, “zabezpieczamy się” nie przed tymi zagrożeniami, przed którymi powinniśmy. Dlatego wciąż nasze dane, pieniądze i tożsamość są kradzione. W trakcie prelekcji podpowiem jakie działania nie mają sensu, a na co faktycznie warto zwrócić uwagę tak, aby — jak prawdziwy leniwy admin — robiąc jak najmniej, zabezpieczyć jak najwięcej naszego cyfrowego świata.

Chciałbyś wiedzieć wszystko, co musisz w temacie bezpieczeństwa?

To wpadnij na mój wykład pt. “Jak nie dać się zhackować?“, który odbędzie się 9 maja o godz. 17:30 w Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze “Sala BHP”, na ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6. Wejściówki z promocyjną ceną dla osób prywatnych są do nabycia pod tym linkiem. A oto krótka zajawka zawartości wykładu (pełną agendę znajdziesz tutaj)

    * 3,5 godzinna dawka praktycznych porad podnoszących bezpieczeństwo, przekazanych przystępnym językiem

    * Pokażemy jak bezpiecznie robić zakupy, korzystać z bankowości online i co zrobić aby uchronić się przed wyciekiem danych

    * Zademonstrujemy cyberataki na żywo. Podszyjemy się pod prezydenta, wykradniemy dane uczestników wykładu i będziemy podglądać ludzi przez kamerki wbudowane w ich laptopy

    * Pokażemy na czym polegają aktualne ataki skierowane w Polaków i jak się przed nimi skutecznie zabezpieczyć, aby ochronić swoje dane, pieniądze i tożsamość przed hakerami

    * ponad 3500 uczestników tego wykładu oceniło go na 9,4 w 10 stopniowej skali

    * na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze

Jeśli jesteś spoza Gdańska, to nic straconego. Z wykładem “Jak nie dać się zhackować?” w najbliższych tygodniach odwiedzę także inne miasta, m.in.:

Do zobaczenia!

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

27 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Macie bezpośredni link, po co im zawalać bazę śmieciowymi emailami :)
    https://infoshare.pl/how_to_disappear_from_the_internet/pdf/poradnik/How%20to%20disappear%20from%20the%20Internet.pdf

  2. Kurcze, nie chciałbym wyjść na malkontenta, ale mogliście dać jakiegoś direct linka. Podawanie imienia i adresu email to już jednak jakieś dane, więc nie tak za darmo ten poradnik, zwłaszcza jeśli mamy mówić o “misji” i “znikaniu z sieci”. A tak zapisałem jakiegoś nieszczęśnika do newslettera. Może chociaż on skorzysta z poradnika.

    • 5 minutes email i fake imie?

    • Możesz wpisać nieprawdziwe dane i dowolny email, oni nawet tego nie sprawdzają!

    • Jeśli podasz swoje prawdziwe dane, to już oblałeś ;)
      A poważnie — poradnik powstał przy wsparciu Infoshare. Więc to nie my odpowiadamy za jego dystrubucję. Jeśli nie chcesz podawać swoich danych, totalnie to rozumiemy (nie raz wspominaliśmy o tzw. tymczasowych adresach e-mail). Da się dotrzeć do tego PDF-a bez konieczności podawania swoich prawdziwych danych, ale nam nie wypada sugerować jak ;)

    • Ja już staram się trochę chronić swoją prywatność, dlatego nie jestem w stanie ściągnąć tego dokumentu (nawet podając fałszywe dane)… :)

      “`
      $ cat /etc/hosts | grep app2.salesmanago.pl
      0.0.0.0 app2.salesmanago.pl
      “`

  3. 10minutemail?

    • Żebyście się nie zdziwili…
      554 0x0A03 Rejected at relay – recipient does not conform to RFC 5322

  4. Nie działa. Nawet kiedy odłaczam chwilowo uBlocka, Ghostery i pozwalam spamowi instalować ciastka :(

  5. Ktoś to czytał przed wydaniem? :o
    “(…)z kim się przyjaźnili, w jakich grupach się udzielali, z kim się przyjaźnili (…) (Strona 5)

  6. OK, poszło. Dzięki za Wasze tipy i facepalm dla Infoshare za infrastrukturę ;)

  7. Szczerze mówiąc, ten poradnik to jeden ze słabszych materiałów Niebezpiecznika i dla mnie wygląda, jakby powstał “na szybko” – dotyka pobieżnie kilku kwestii, ale uważam, że nie nadaje się na pełnowymiarowy poradnik.

  8. Hmm- zbyt skuteczne zapory w przeglądarce? Po kliknięciu na link (javascript “hidden text”) pojawia się tylko puste okienko do zamknięcia :-)
    Z szybkiej analizy źródła wynika, że powinna być wywołana podstrona:
    “https://app2.salesmanago.pl/mscf/twib0q04kmdw8boz/default/NiebezpiecznikGuideform.htm”

    • po wstrzymaniu filtra Mozilli, uBlock, nosript i https everywhere – zatrzymało na filtrze w DNS

  9. Bo to z kim się przyjaźnili sprawdzali 2 razy

  10. Jest na to lepsza rada – privacytools.io
    Więcej niż 5 porad…

    • O ile privacytools.io generalnie <3 <3 <3 to jest to porównanie jabłek i pomarańczy.
      Not applicable.

      Privacytools nic nie mówi o krokach 3,4 i 5 z proponowanego poradnika, a porady te są dobre.

  11. Jestem osobą która wogóle nie interesuje się samochodami, nie szuka informacji o nich w internecie, nie jeździ nimi, nie posiada prawa jazdy, nigdy nie kupiła samochodu ani nie dokonała żadnych opłat z tym związanych. Jednak jakiś czas temu zadzwonił do mnie przedstawiciel firmy Renault próbując wcisnąć mi zakup któregoś z ich samochodów. Wyśmiałem go i zakończyłem rozmowę. Jednak po chwili zdecydowałem się skontaktować się z firmą Renault i powiadomić ich o sprawie, napisałem pod adres mailowy który był podany jako adres do kontaktu w sprawach związanych z RODO i ogólnie zarządzaniem danymi. Podałem datę i godzinę rozmowy, opisałem zdarzenie i wysłałem wiadomość jednak przez kilka miesięcy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

    To pokazuje, że można kontrolować to gdzie dane idą albo NIE IDĄ, a i tak mogą wyciec tam gdzie one nie dochodzą bezpośrednio od ofiary.

    • > nie posiada prawa jazdy

      W teorii to nie powinno mieć żadnego znaczenia. Bo ani szkoły nauki jazdy, ani WORD-y, ani inne urzędy państwowe nie mają prawa przekazywać danych kursantów do innych podmiotów.

    • wystarczy, że oglądałeś dupeczki na tle sportowych samochodów :)

  12. Czy PDF zawiera jakieś dodatki w sobie? ;)
    convert –density 200 How\ to\ disappear\ from\ the\ Internet.pdf dupa.jpg

  13. Z tym exiftool -all trochę się rozpędziliście. Oczywiście czyści metadane, ale czyszcząc w ten sposób zdjęcie, zdjęcie traci pewne ważne informacje. Np o kolorach i staje się mniej nasycone niż przed wyczyszczeniem danych. Przynajmniej u mnie tak się dzieje. Obrabiając zdjęcie w affinity photo, po wyeksportowaniu do jpga, a przed wyczyszczeniem metadancyh zdjęcie w irfanie jeste takie jak w affinity. A po wyczyszczeniu przez -all traci nasycenie. Dlatego dla zdjęć stosuję -all= -TagsFromFile @ -ColorSpaceTags

  14. literóweczka: Uważaj na mity cyberbezpieZCeństwa! ;)

  15. Szkoda tylko że typy z Wrocławia którzy obrażali Romów nie wiedzieli tego :(

  16. Ciekawy koncept jest strony Infoshare żeby nie powiedzieć innowacyjny ;) Strona jakby nie było skierowana głównie do ludzi z Polski i w domenie .pl a jest tylko w angielskiej wersji językowej a główny partner tfu przepraszam “main partner” to miasto Gdańsk. Takie trochę na siłę robienie światowego formatu, no ale ok może i tak być nie ma się co ograniczać tylko ta domena .pl i miasto Gdańsk wygląda trochę komicznie przy wersji angielskiej jak dla mnie.

  17. “zdążył już obrosnąć w zabawne mity. Ludzie “bronią” się, np. zaklejając kamerki w laptopach.” – a co z tym złego jeśli takiej kamerki w zaden sposób się nie używa?

  18. Ja z kolei chciałbym zapytać czy istnieje wersja w języku angielskim +)?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: