12:49
3/3/2015

Poprawka bezpieczeństwa właśnie wyszła. Łata błąd związany z obsługą klucza prywatnego — zostawał w pamięci cały czas i inne aplikacje mogły go “wykraść”…

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. doPuTTYy dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie

 2. troche pozno… ale może to i dobrze dla niktórych ;-)

 3. Deja vu?
  Pozwolę sobie zacytować Wasz artykuł do poprzedniej wersji (0.63):
  “Kolejną poprawką jest lepsze zarządzanie danymi klucza prywatnego, który jak się okazało po wykorzystaniu do uwierzytelnienia *nie był usuwany z pamięci*, co pozwalało innym procesom na jego odczyt po podpięciu się do pamięci PuTTY.”

  • A! Zaktualizowali changeloga do 0.63 (nie zauważyłem tego wcześniej):
   Security fix: PuTTY no longer retains the private half of users’ keys in memory by mistake after authenticating with them. See private-key-not-wiped. (Addendum: this turned out not to be wholly fixed, because private-key-not-wiped-2 was not found until 0.64.)

  • Wydawało im się, ze poprawili ;)

 4. Ze smieszniejszych rzeczy. Putty powstało pod windowsa po to, żeby dać możliwość działania taką, jaką niksy dają ootb… Istnieje coś takiego port putty/qputty pod niksy… Port pod niksy symulacji możliwości niksa pod windowsem.

 5. Nie lepiej używać cygwina (jeżeli już trzeba używać windowsa)?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: