20:41
4/9/2012

Al Jazeera to popularna arabska, politycznie niezależna stacja telewizyjna, której większość pracowników stanowią dziennikarze byłego arabskiego oddziału BBC. Telewizja ma wyłączoność na transmisje komunikatów Al-Kaidy… a obecnie podmienioną zawartość strony głównej.

Po wejściu na aljazeera.com ciągle można ujrzeć komunikat po arabsku, który mówi:

W odpowiedzi na wasz stosunek do Syrii, wasze wsparcie dla terrorystów i tworzenie fałszywych wiadomości, wasza strona została zhackowana przez Al Rashedon hacker group.

al-jazeera-hacked

Podmieniona strona główna Al Jazeery

Komentatorzy polityczni są podzieleni – jedni uważają, że grupa Al Rashedon sympatyzuje z reżimem Assada (ale Syryjscy Hackerzy do tej pory nie przyznali się do ataku) — inni twierdzą, że za włamaniem stoją Irakijczycy (“Ziemia Al Rashedon” funkcjonuje jako określenie Iraku).


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. z tego co widze juz jest ok :)

 2. kto z redakcji umie arabski? :D

  • Pan Google Translator.

 3. nie jest ok – wlasnie wchodzilem

 4. U mnie też działa normalnie . Swoją drogą polecam tą stację. Według mnie absolutne miejsce 1 w dziedzinie telewizji informacyjnych. Świetne reportaże i dokumenty…

 5. .com to anglojęzyczna wersja, arabskojęzyczna jest pod http://www.aljazeera.net

  U mnie obie działają.

  BTW, jakiś ostatnio istny wysyp ataków.

 6. konu działa normalnie znaczy że tam kiedyś wchodził ;) wciśnij f5

 7. jest zle to i atakow wysyp, nie ma co sie dziwic :)

 8. Pewnie odkrywam Amerykę, ale trzeba o tym mówić: Wysyp ataków na tych, którzy mówią prawdę. Jak dawniej reżim zakłócał Wolną Europę, Głos Ameryki, BBC i inne stacje, tak teraz zagłuszanie przeniosło się do Internetu.

 9. Nie wkrecaj sobie. Al J. jest tuba propagandowa MI i CIA wiec ciezko mowic o rzetelnosci. Na youtube jest wystarczajaca ilosc filmow przedstawiajaca manipulacje przekazywanych tresci przez ww. stacje. Ktos jeszcze wierzy, ze media na swiecie uprawiaja dziennikarstwo? Wystarczy podazac za pieniedzmi i wszystko staje jasne. Ale co tam, Leo, zyj dalej w blogiej naiwnosci.

 10. Żadna rewelacja niedawno mialem przyjemnisc odnaleźienia bledy na blind SQli na stronie hyperplus.

 11. […] jest zbędny. Ani to pierwszy atak tego typu (por. Prorosyjska telewizja RT zhackowana oraz Al-Jazeera zhackowana) ani zaawansowany. Z reguły winny jest nieaktualny CMS, błąd w webaplikacji albo wyciek danych […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: