10:46
11/8/2016

Pamiętacie włamanie do Ashley Madison, serwisu “randkowego”? Jeśli nie, przeczytajcie nasz artykuł sprzed roku, por. 37 milionów miłośników skoków w bok może dziś spać na kanapie. Ktoś przeanalizował kod źródłowy, który wyciekł w wyniku ataku i okazuje się, że znakomita większość kobiet zarejestrowanych w serwisie, to boty. Wspaniała analiza ich zachowania jest tutaj. Serwis na oszustwo niesamowitej skali.

Ciekawe, czy roboty pisały też między sobą. No i czy roboty mogą kochać? :)

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Czy boty śnią o elektrycznych owcach?

 2. “It’s not easy to sort through thousands of lines of code, but two things can make it faster. One is a simple but powerful search program called grep that can search text for any phrase you like.”

  Powerful search program… :)

 3. przecież to staroć

 4. LOL :))

  “Of course, things didn’t always go as planned. In a patch, or edit, to the code, I saw this comment: “Stopped engaging gaymen.” That made me laugh. I imagined a frustrated developer, getting complaints from gay men who kept being assaulted by female chat bots looking for heterosexual love.”

 5. Płaczę jak to czytam :)))

  No matter where you are in the world, Ashley Madison probably has a bot that can say “anybody home? lol” in your native language.

 6. Haha no ale ciekawe ilu klientów pozyskali?

 7. Jakaś taka stara ta analiza :P

 8. Niezła jazda zdradzić swoją żonę z robotem – jak to się nazywa ? Złomofilia, robofilia, botofilia

 9. Ale naprawdę nikt z facetów nie zorientował się, że pisze z botem?

  • Możliwe, że zorientował, dlatego przestał korzystać z serwisu.

 10. I co, nikt nie zauważył że rozmawia z botami? To byłby przełom, test Turinga jeszcze nigdy nie został zdany na taką skalę…

  • Turing się w grobie przewraca

  • wystarczyłoby żeby nad boxem do wprowadzania tekstu w takim starym i legendarnym programie jak ELIZA z 1966 dodać zdjęcie panienki z wielkimi bufforami (buffor czy cache ? o to jest pytanie :D), a test Turinga już w latach 60-tych byłby zaliczony :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: