23:46
17/4/2016

Strona Antykomor.pl która jako pierwsza opublikowała namiary na e-maile wykradzione Mateuszowi Kijewskiemu, liderowi KOD-u, właśnie sama została zhackowana.

antykomor_pl deface

antykomor.pl deface

Wygląda na to, że w polskim internecie zaczęły się walki sympatyków “prawicy” i “lewicy”.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

36 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. wygląda jakby za to odpowiedzialny był Karachan.

  • Pis to prawie prawica
   Wartościami uznawanymi przez zwolenników prawicy za podstawowe wartości tejże ideologii są: wstrzemięźliwość w reformach społeczno-gospodarczych i politycznych, szacunek dla tradycji ( religii) i istniejącej hierarchii . ( ustawa o lasach, podatek na hipermarkety zagraniczne , nie liczenie sie z głosem UE, USA, Niemców)
   Ograniczona liczba urzędów i wysoko opłacanych urzędników ( ustawa Pis , 74% podatek dla menedżerów, obniżenie pensji szefów spółek – ustawa w sejmie, rozwiązanie prokuratury wojskowej, generalnej, sparaliżowanie TK itd. )
   zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa i przestrzeganie prawa ( ustawa o policji – Pis, ustawa o prokuraturze, rejestr pedofilów, zaostrzenie przepisów karnych itd.
   Liczenie się z życiem i szczęściem każdego człowieka. ( zakaz aborcji , in vitro, 500 zł na dziecko)
   Podstawa społeczeństwa, którą należy wspierać. ( rodzina, rodzimy rynek ,historię, patriotyzm, rolnictwo ( zakaz sprzedaży ziemi.)

   W kraju lewicowym wszyscy ludzie są równi: geje, lesbijki.
   Nie można dyskryminować mniejszości , żydowskich, islamistów, homo, które mają pełne prawo do swoich przekonań i poczynań.
   Lewica popiera homoseksualizm, feministki, aborcje, sprowadzanie islamistów itd
   Lewica odcina się od tradycj jako zbędnego balastu, polityczna poprawność.
   Krytykują kościół i wartości chrześcijanskie.
   Lewica wychodzi z założenia, że państwo wie lepiej, co jest dobre dla społeczeństwa, nie liczą się z dobrem pojedynczych osób ( pewna sprzeczność ?)

 2. Ale PiSu to Ty prawicą nie nazywaj, bo jeszcze ktoś uwierzy.

  • Ja to nazywam katolewicą

 3. Przecież te boje od dawna były.
  Tradycją jest włamywanie się przed Marszem Niepodległości na portal narodowcy.net i podmienianie ich treści na zdjęcia z “zabaw” strony przeciwnej.

 4. Widać już, komu kibicuje niebezpiecznik ;) O Kijowskim cisza i zero podejrzeń, pewnie niewinny, teraz będą najazdy na prawicę. Widać, kto płaci wam za dbanie o bezpieczeństwo POwskich serwerków.

 5. No, Panowie i Panie chyba mamy do czynienia z UE/RUS prowokacją która zaszczepi w nas jeszcze większe ziarno niezgody…

  • Ta, w chemtrails i illuminati też pewnie wierzysz co?

  • I w świętego mikołaja

 6. Serio? Mam nadzieję, że porostu jesteś płatnym trolle i poniosła Cię ułańska fantazja. Niebezpiecznik, polityka? Serio?

 7. A kto niby w tym sporze jest “lewicą”?

  • Kto jest lewicą? Wszystkie strony. Przecież PiS to lewizna. Pytanie powinno brzmieć “która polska partia jest prawicowa”.

 8. Panowie… Odrobinę powagi ;)
  Podniecanie się kto kogo z hakował i kto komu kibicuje jest takie… Nie wiem nawet jak to nazwać. Taki instynkt stadny.

  Ciekawe natomiast jest to w JAKI SPOSÓB i gdzie dał ciała admin ;)

  • przecie ta stronka to pudelek, co ty chcesz

 9. @sroot, powiedziałem chyba, po analizie pewnych faktów możnaby taką teorie wysnuć

 10. A polacy jak za czasów szlachty tak i teraz nie potrafia sie dogadać i nic tylko żywią nienawiść do siebie. Potem zdziwieni że doprowadzono do rozbiorów.

 11. Fakt jeszcze przed chwilą byłem przekonany że to dobre określenie lol. Codziennie człowiek się uczy.

 12. Antykomor – jest !
  KOD – jest !

  To teraz czekamy na sejm.gov.pl :D

  • Daj spokój – gimbusy z karachana nie są AŻ TAK głupie (choć głupie niewątpliwie są).Nie twierdzę,że sejm.gov jest super zabezpieczone na 100% – bo może jednak nie jest znając nasz kraj i wyczyny Alladyna2. Twierdzę,że po czymś takim była by motywacja odpowiednich organów by dotrzeć “po logach do kłębka” i nic – nawet VPN i TOR nie uratowałoby tyłków winnych którzy na 100% by coś przecież znowu spaprali.

 13. Czy nie zastanawia Was, że niebezpiecznik.pl w niektórych przypadkach ma pewność, że doszło do włamania (np. antykomor.pl), a w innym przypadku pomimo kontaktu z włamywaczem i wielkorotnej korespondencji z zaprzyjaźnionymi działaczami komitetobronydemokracji.pl ma wątpliwości, czy doszło do włamania?

  Nie ma to jak bezstronność przekazu medialnego…

  Swoją drogą, to włamanie na antykomor.pl jest typowym przejawem ślepej nienawiści chłystków o IQ bóldoga ;-) i podpada nie tylko pod art. 267 ale i pod art. 196 kk.

  Może warto byłoby dla symetrii przekazu wspomnieć, że strona komitetobronydemokracji.pl również została zaatakowana:

  “Fatal error: Call to undefined function is_user_logged_in() in /wp-content/plugins/only-tweet-like-share-and-google-1/tweet-like-plusone.php on line 116”

  Chyba, że jest to owoc wielogodzinnej pracy intelektualnej znanego informatyka Pana Mateusza K..

  • Achh jak ty dbasz o symetrię, żeby ci tylko żyłka nie pękła…

  • Tym “bóldogiem” to mnie rozjechałeś. Dłuższą chwilę zastanawiałem się, co to za wyraz (połączenie 2 wyrazów – ból psa?), ponieważ nazwa rasy to buldog.

  • Był kiedyś taki stójkowy od żyradola, który łączył się w bulu, stąd ten bóldog :-)

 14. Jest pewna różnica między zhackowaną strona która dalej wisi, a screenem mającym świadczyć o włamaniu – coś takiego może spreparować każdy. Bawi mnie ze po atakach na kod wszystko było kk, ale gdy zaatakowano stronę pisującą, wszyscy zaczęli się pluć w komentarzach.

 15. LOOL, gdzie wy tu politykę widzicie?
  Zwykły news o słabo zhaxowanej stronie..

 16. No przecież tutaj widzą, że strona jest podmieniona, w przypadku kod-u strona szybko wstała i nie zdążyli uświadczyć skutków włamania.. Dlatego, uczciwie, napisali co napisali

  • Coś masz krótką pamięć. Strona kodziarzy wstawała przez kilka dni.

 17. Te teksty z obrazka jakąś marną polszczyzną napisane. Google translator?

  • specjalnie tak.
   żeby nie mogli porównać Twojego prawdziwego stylu pisania, z tym co wyświetlono na stronie.
   Np. gdyby na stronie kodu po deface ktoś użył słowa “wziąść” to od razu byłaby poszlaka, że Pawłowicz mogła w tym maczać palce.

 18. IMHO żaden inteligentny przyzwoity człowiek nie może być w tej chwili po stronie Pis. Niebezpiecznika tacy ludzie nie czytają i dlatego tak… :)

  • Na pewno od czytania niebezpiecznika będziesz inteligentniejsza przyzwoita Kasiu.

   P.S. Acha i nie zapomnij kupić ciemnej farby do włosów, dzięki temu inteligencja wzrośnie Ci dodatkowo dwukrotnie ;-)

 19. “Wygląda na to, że w polskim internecie zaczęły się walki sympatyków “prawicy” i “lewicy”. ”

  Żadna partia budująca socjalizm nie jest prawicowa :) to są wszystko partie lewicowe, tak po prostu.

 20. Nie, to tzw. chanowe pismo

 21. tl;dr – prawica i lewica to sztuczny podział, stąd też ma wiele definicji i nie da się sortować partii nie odnosząc się do konkretnej definicji

  No i oczywiście zaczęło się udowadnianie co jest lewicą, a co prawicą. Po pierwsze najczęściej nie da się partii wcisnąć w jedno określenie. Pod względem światopoglądowym, ekonomicznym czy jakim? Po drugie pojęcia te powinny być wpierw zdefiniowane. “PiS jest lewicą wg definicji lewicy Nowaka”. No bo tych definicji jest serio dużo i nie ma lepszych czy gorszych. To jak “dziecko”. Czy osoba, która ma 15 lat to dziecko? Chyba rozumiecie, że kłótnia czy jest czy nie, będzie bezsensowna, dopóki nie powiemy sobie pod jakim kątem to oceniamy. To wszystko przywodzi mi na myśl kłótnie czy NSDAP to prawica czy lewica. Tylko nikt w tych kłótniach nie opisze czym dla niego jest l/p. A jak już mówimy, że “partia X jest ekonomicznie lewicowa wg definicji lewicy Y” to ciągle niektóre kryteria zależą od naszej oceny (np. “partia lewicowa głównie robi cośtam”, ale to od nas zależy czy uznamy to za “głównie”). I to samo się tyczy socjalizmu/konserwatyzmu. Można przyjąć, że NOP to prawica, a Razem to lewica. Ale czym jest PiS czy PO? To przecież temat na dłuższy temat, który też nie pokaże jednej “prawdy”, tylko ewentualny wynik w zależności od definicji. Więc myślę, że jeśli już się sprzeczać, to może warto by było zdefiniować o czym mówimy. A moim zdaniem PO i PiS to partie populistyczne (w sensie pojęcia politologicznego), stąd patrząc na ich pojedyncze działania, można odnieść, że są zarówno lewicą i prawicą. Zresztą zauważcie jak podzielili ludzi – myślę, że to nie jest przypadek, a sztuczka znana np. z wojny Saturn vs. Media Markt. Ich celem jest wygenerować konflikt i pokazać, że jest się innym, tylko po to, żeby ludzie opowiedzieli się po jednej stronie, pomijając konkurencję.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: