9:00
30/1/2010

Weekendy to czas podróży, a podróże po polskich drogach to dziury, wypadki, korki, pijani kierowcy, niedzielni kierowcy i kretyńsko ustawione fotoradary — jednym słowem: niebezpieczeństwo. Dlatego motocyklistom proponujemy taki oto kask.

Co ciekawe, koncept chłodzącego mózg kasku został wymyślony podczas gry w koszykówkę. Jak wspomina wynalazca, stukł on łokieć (o głowę kolegi). Obaj dostali worki z lodem, przy czym jeden w roztargnieniu wrzucili do kasku i zapomnieli o nim. Po grze, nieświadomy niczego właściciel kasku założył go na głowę i odczuł ulgę. Wtedy nastąpiło olśnienie — i tak oto powstał kask, który przy upadku uwalnia chemikalia wchodzące ze sobą w reakcję powodującą obniżenie temperaturę głowy. To zapobiega urazom mózgu i pomaga przetrwać ofierze czas do przyjazdu karetki — a przynajmniej tak twierdzi producent :> Ja mimo wszystko proponuje motocyklistom i kierowcom jeździć wolniej i ostrożniej.

Przeczytaj także:

2 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Kolejny raz przypadek zaowocował utworzeniem ciekawej rzeczy. Miejmy nadzieję, że kask się rozpowszechni i uratuje życia ludzkie.

 2. Genialne!!! Taki kask ma wiele innych zastosowań:
  – w czasie dyskusji (np. Linux – Windows)
  – jak poznamy atrakcyjną facetkę
  – chcemy głosować na PO/PIS/SLD/itd

  to po stuknięciu zrozumiemy że
  – tamten system też ma zalety
  – nasza facetka może ma mniejsze piersi ale może nam to pasi ?
  – jaka to różnica???

  + wiele innych zastosowań

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: