19:36
6/7/2010

Polskie ABW, a dokładniej członkowie z Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.gov.pl, wygrali międzynarodowy konkurs Cyber Defence Workshop organizowany przez Departament Obrony U.S.A.

Jak pisze ABW na swoich stronach:

celem ćwiczeń ICDW było podniesienie poziomu kompetencji rządowych i wojskowych służb odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo w swoich krajach oraz wypracowanie metod współdziałania w przypadku zagrożeń pochodzących z sieci Internet.

Polacy pokonali 19 zespołów z całego świata …i zrobili to po raz trzeci z rzędu! Nic tylko pogratulować i oby tak dalej.

P.S. Mamy nadzieję, że za zwycięstwo chłopaki otrzymali spore premie :-)

Przeczytaj także:

24 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ano. Nasi informatycy są świetni. Szkoda, że często – gęsto strony rządowe stoją na niskim poziomie (chociaż i to się teraz zmienia)

  (( Pamiętacie stronę ds. walk z uzależnieniami? : ] ))

 2. Tak w ogóle ciekawe czy ktoś od nich czyta Niebezpiecznika? ;-)

 3. Dziękujemy :)
  @: Tak, Czytamy ale tylko po godzinach pracy :)

 4. Gratulacje. Wszakże Polskie serwery rządowe są świetnie chronione. Nic dziwnego, że departament USA przyznał naszym chłopcom nagrodę :)

  • Heh, nabijacie się z tych serwerów rządowych niczym osoba, której nicka tu nie wymienię — a gdybyście rzucili okiem w raporty CERT-ów, to zauważylibyście, że chłopaki regularnie robią pentesty rządówek. Tylko, że serwerów rządowych troche jest, pentesty trwają, a chłopaki chyba nie zamierzają się rozmnażać — także dajcie im trochę czasu. Przypominam również, że CERT nie jest od naprawiania błędów (nie zmienią się w programistów i nie dokodują walidacji zmiennych na każdej dziurawej rządówce w każdym chorym CMS-ie), a więc to co dana instytucja/ministerstwo/etc. (z)robi z raportem z pentestu, to osobna sprawa…

 5. No i pięknie. Pogratulować i być dumnym! ;)

 6. Nie ma co, tylko pogratulować, Gratulacje!

 7. Super chłopaki, trzymacie poziom :) Powodzenia za rok :)

 8. Phi zhaczyli jakiś Jportal wielka mi rzecz
  Obama dostał Nobla i o czym to świadczy ?
  ;D

 9. Szacun! Swoją drogą to pewnie jakiś nasz rodak odpowiedzialny jest za przygotowanie tych ćwiczebnych konkursowych cyberprzestępstw… ;)

 10. Dobrze wiedzieć że nie wszyscy zdolni porzucili nadzieję i Kraj ;)
  Gratuluję wyniku.

 11. no nieźle. Brakuje mi tylko bardziej szczegółowych informacji na temat przebiegu samego konkursu. Chyba, że to tajne :)

 12. No i dobrze – niech podtwierdzają starą zasadę, że polak potrafi I JEST do przodu.

 13. Siemanko Byku! Gratulacje CHLOPAKI!

 14. Super. Może jako Państwo odeprzemy atak Chin. Może nawet sami ich zaatakujemy? :) Ja bym chciał poznać ich technologię robienia jeansów za dolara.

 15. Obserwując od kilku świeżych lat zaangażowanie CERTu w interesujące i aktualne projekty, w prezentacje na poziomie i zdrowe podejście, osobiście uważam, że wykonują kawał dobrej roboty. Oby tak dalej!

 16. trzeci raz z rzędzu to oznacza klasyczny hattrick w piłce nożnej xD skopali resztę świata że się pewnie pod stół schowali :D
  Gratulacje^^

 17. A gdzie wyjaśnienie o co chodzi? Bo to, że CERT wygrał jakiś konkurs zza oceanu to trochę mało informacji

 18. PK: “a chłopaki chyba nie zamierzają się rozmnażać”
  Bardzo mocno podkreśliłbym słowo “chyba”.

 19. lezka sie w oku kreci .. Grunwald, Wieden, … CDW 2010 .. i co z tego bedziemy miec? fige z makiem .. ehhhh

 20. Gratulacje dla chłopaków z CERT. Kawał dobrej roboty tam robią!

  I podejście, że w podstronie jednostki X w ministerstwie Y jest dziura – i to kiepsko świadczy o CERT – to chyba trochę nieznajomość tematu i tego co i jak CERT robi :)

 21. więcej entuzjazmu – albo wóz albo defcom – a “kóla” ziemska kreci się nadal :D

 22. […] Sieci i Usług Teleinformatycznych w MON-ie) chwalimy nie po raz pierwszy. GOV-CERT 4 lata temu wygrał podobne ćwiczenia organizowane przez Departament Obrony USA, a z szybkością i jakością działań MIL-CERT-u mogliście się zapoznać na łamach […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: