6:11
25/11/2009

Xbox Live wydaje się być idealną platformą do rekrutacji agentów służb bezpieczeństwa. Graczy cechuje przecież szybkość reakcji i łatwość podejmowania decyzji w sytuacjach przepełnionych stresem (bo jak inaczej nazwać przebywanie pod ciągłym ostrzałem 7 terrorystów, albo skoki po dachach wieżowców). I właśnie dlatego, brytyjska służba wywiadowcza zaczyna rekrutować na jak najbardziej prawdziwe stanowiska w wirtualnym świecie.

282678.4Gracze, przez sześć tygodni po zalogowaniu do Xbox Live’s będą widzieć reklamy agencji. Nawoływania do zostania agentem pojawią się także w grach Call of Duty: Modern Warfare 2, Assassin’s Creed 2 i Left 4 Dead 2.

Brytyjski wywiad za pomocą Xboksa udostępni również specjalne materiały edukujące potencjalnych kanydatów na agentów.

Zastanawiamy się, kiedy ABW zacznie rekrutować w podobny sposób… W razie czego, służymy pomocą — nie jest bowiem tajemnicą, że gro naszych Czytelników to osoby z ponadprzeciętną wiedzę na temat wszelkiego rodzaju zagrożeń ;-)

P.S.
Naprawdę mamy nadzieję, że ABW zrekrutuje kogoś z Was. Z chęcią zagralibyśmy w polską wersję “spot the fed” z naszymi Czytelnikami na najbliższym zlocie Niebezpiecznika ;-)

Przeczytaj także:

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. “Synku idź się pouczyć bo graniem na chleb nie zarobisz” ;-)

 2. Czy w planach jest jakiś zlot??

  “na najbliższym zlocie Niebezpiecznika”

  • No cośtam planujemy, niebawem więcej informacji :)

 3. […] pisaliśmy o brytyjskim wywiadzie, który rekrutował swoich agentów przy pomocy gier komputerowych. Okazuje się, że nie tylko brytyjczycy potrzebują informatyków — również Polskie Wojsko […]

 4. ciekawe kiedy praca dla Polskich slużb specjalnych wkonu stanie sie “fajna”
  po IV rp sluzby w naszym kraju maja zuoa opinie…

  moze tylko mi sie mazy aby nasze panstwo mialo swoj oddzial bojowkarzy internetowych na miare chin
  ;]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: