6:11
25/11/2009

Xbox Live wydaje się być idealną platformą do rekrutacji agentów służb bezpieczeństwa. Graczy cechuje przecież szybkość reakcji i łatwość podejmowania decyzji w sytuacjach przepełnionych stresem (bo jak inaczej nazwać przebywanie pod ciągłym ostrzałem 7 terrorystów, albo skoki po dachach wieżowców). I właśnie dlatego, brytyjska służba wywiadowcza zaczyna rekrutować na jak najbardziej prawdziwe stanowiska w wirtualnym świecie.

282678.4Gracze, przez sześć tygodni po zalogowaniu do Xbox Live’s będą widzieć reklamy agencji. Nawoływania do zostania agentem pojawią się także w grach Call of Duty: Modern Warfare 2, Assassin’s Creed 2 i Left 4 Dead 2.

Brytyjski wywiad za pomocą Xboksa udostępni również specjalne materiały edukujące potencjalnych kanydatów na agentów.

Zastanawiamy się, kiedy ABW zacznie rekrutować w podobny sposób… W razie czego, służymy pomocą — nie jest bowiem tajemnicą, że gro naszych Czytelników to osoby z ponadprzeciętną wiedzę na temat wszelkiego rodzaju zagrożeń ;-)

P.S.
Naprawdę mamy nadzieję, że ABW zrekrutuje kogoś z Was. Z chęcią zagralibyśmy w polską wersję “spot the fed” z naszymi Czytelnikami na najbliższym zlocie Niebezpiecznika ;-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. “Synku idź się pouczyć bo graniem na chleb nie zarobisz” ;-)

  2. Czy w planach jest jakiś zlot??

    “na najbliższym zlocie Niebezpiecznika”

    • No cośtam planujemy, niebawem więcej informacji :)

  3. […] pisaliśmy o brytyjskim wywiadzie, który rekrutował swoich agentów przy pomocy gier komputerowych. Okazuje się, że nie tylko brytyjczycy potrzebują informatyków — również Polskie Wojsko […]

  4. ciekawe kiedy praca dla Polskich slużb specjalnych wkonu stanie sie “fajna”
    po IV rp sluzby w naszym kraju maja zuoa opinie…

    moze tylko mi sie mazy aby nasze panstwo mialo swoj oddzial bojowkarzy internetowych na miare chin
    ;]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: