12:18
18/8/2015

It’s alive! Więcej o Cicadzie pisaliśmy tu.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Wpis trochę brzmi jakby to samo 3301 się ruszyło, a tu mamy coś w stylu ruchu filozoficznego opartego na tym, co 3301 umieszczało w zagadkach – ‘cykadianizm’ (‘Cicadianism’).

  Idea mi się podoba (kiedyś wypisałam sobie parę myśli z Liber Primus), choć jak tak czytam tę stronę, brzmi to jak sekta – stopnie oświecenia, inicjacja, Liber Primus jako ‘sacred book’…
  To co? Formujemy jakieś ‘brood’ (jak to określić po polsku? ‘krąg’?)? ;)

  • Po polsku to “miot”.

  • Nauczyłam się czytać ze zrozumieniem – “brood” jest określeniem grupy cykad wieloletnich (https://en.wikipedia.org/wiki/Periodical_cicadas, sami o tym piszą), więc po polsku to będzie “rój”. ^^”

 2. Z tego co mi wiadomo, ostatnia wiadomosc wyslana w tym temacie 15 stycznia bodajrze tego roku, nie zostala nigdy potwierdzona (w przeciwienstwie do poprzednich lat).
  Nikomu nie udalo rozwiazac sie tej zagadki (albo nikt sie nie przyznal) wiec caly ten pomysl po prostu umarl (albo tak sie wszystkim zdaje)… kilka stron dalej pozostaje do rozszyfrowania, a strona z ta tematyka nie jest pierwsza ani jedyna…

  Swoja droga, ciekawe kto pierwszy zhakuje im ten website ;)

 3. fake & gay, nigdzie ani jednego podpisu PGP…

 4. Cicada3301 ZAWSZE podpisuje się swoim kluczem, jeśli go nie ma, to jest to napewno trollbait.

  • @Anonim @dżordż @AdNEt
   Tak bardzo czytanie ze zrozumieniem – jeśli nie strony, to chociaż innego komentarza (mój został zaakceptowany dość szybko, a właśnie to tłumaczę). ;P
   Wpis tu rzeczywiście brzmi jakby to 3301 ruszyło z zagadką, jednak sama strona jest o _filozofii_ opartej na rzeczach, które 3301 zawarło w Liber Primus.

   Liber Primus było ostatnią(?) prawdziwą zagadką, ileś stron zapisanych runami, tylko część zostało rozszyfrowane.
   Myśli zawarte w Liber Primus są… ciekawe. Polecam na tej stronie poczytać zakładkę Liber Primus – jest ładnie sformatowany rozszyfrowany tekst. (Nie podoba mi się w tym tylko zapisanie pierwszego kwadratu magicznego z liczbami – w oryginale są też słowa, których wartość odpowiada odpowiednim liczbom z kwadratu.)

 5. To ja zapodałem cynk o cykadzie. Jak pisałem maila, to na powyższej stronie, było jeszcze odliczanie, co można podejrzeć na archive.org (14 sierpnia ). Samo odliczanie miało pewną osobliwą wartość
  targetDate = new Date(2015, 07, 17, 10, 33, 00) . Czy to faktycznie wskazówka ze względu na 10:33 (17.07) nie wiem. Powyższa strona może być info dla spóźnialskich lub, faktycznie było to odliczanie do update strony, która skrywa (lub nie) nową zagadkę.

  • Nadal jest odliczanie http://www.cicada3301.org/tutaj_moze_byc_cokolwiek

  • @Krakowiak,
   To trochę wyjaśnia, dlaczego nbzp wyżej ma tak, a nie inaczej sformułowaną wiadomość.

   Od wczoraj zmienił się wystrój strony i treść:
   – duże logo cykady zmieniło się w małe logo z lewej i drzewko z prawej;
   – obrazek z kompilacją symboli z Liber Primus został dodany do strony Liber Primus;
   – nierozszyfrowane strony z Liber Primus oraz końcówka zostały dodane;
   – został dodany “The Test” (tak, to jest autentyk – rzeczywiście coś takiego było parę lat temu);
   – dodano “Theories” z różnymi myślami o 3301 wziętymi z różnych źródeł.

   Raczej nie wygląda na robotę 3301. Zostaję przy fanach 3301, którzy chcą rozpropagować myśli z zagadek 3301, stąd używanie symboli, w tym godziny 10:33. (Pewnie obecna aktualizacja też została wprowadzona o godzinie 1033.)

  • Odliczanie jest na http://cicada3301.org/xyz
   Ponieważ czas odliczania minął, teraz liczy od, a nie odlicza do 17 sierpnia, 10:33.

   Wątek z reddita o tej i innych stronach – http://redd.it/3hekg8
   Mamy też wątek polski – jedna ze stron jest hostowana w Polsce, zarejestrowana na Polaka, a nie przez usługę anonimizującą. Jest ona podlinkowana z innej strony z ‘łańcuszka’ zgadywanych/odnajdywanych adresów i sugeruje żeby wysłać własne dane na dany email, podany klucz publiczny nie ma nic wspólnego ze starym kluczem jaki stosowało 3301.

 6. The Chaos Computer Club wpisuje sie idealnie!

 7. The website is denied.You have no privilege to access “Religion/Ideologies” category.

  因为您没有权限访问”Religion/Ideologies”分类,所以您的访问被拦截。

  goddamnit…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: