10:55
9/1/2010

Ci z was, którzy grają na gitarze, a w dodatku mają kilka kart kredytowych, na pewno docenią tą maszynkę. Urządzenie potrafi przerobić kartę kredytową na …kostkę do gry:

Ciekawe, czy da się tak wyciąć kostkę, żeby karta dalej była akceptowana w sklepie...

Ja widzę przyszłość tego cacka w supermarketach — jego użycie ma zdecydowanie lepszy wydźwięk niż brutalne przecięcie karty nożyczkami przez kasjerkę ;-) Więcej informacji o tym cudzie techniki tutaj.

Podesłał skazi.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. No i gdzie ta kostka?

 2. Niezłe ;) A ja się zawsze męczyłem z cięciem kart nożyczkami :D

 3. Świetna sprawa i chętnie bym skorzystał z takiego wynalazku (nad kształtem kostki można by popracować jedynie), tylko trzeba uważać, żeby właściciel karty (bank) nie zabrał takiej kostki podczas koncertu. ;-)

 4. Na gitarze nie gram, ale urządzenie bardzo ciekawe. Ciekawe, czy napiszą o nim na LifeHackerze – już widzę ten tytuł: “[Clever Uses] How to make…” ;]

 5. http://www.pickpunch.com/ tu jest wersja mini ;]

 6. Ta “kostka” to chyba powinna sie nazywac piorko ? :)

 7. W obecnych warunkach karta kredytowa bardziej nadaje się na skrobaczkę do szyb ;)
  plus taki, że nie trzeba to tego specjalnej maszynki, minus, niestety szybko się ściera ;]

 8. @cyzko kostka, piórko, plectrum, czy angielskie “pick”, różnie się to zwie ;]

 9. o plectrum nie słyszałem… ale kostka brzmi old-school-owo :)

 10. […] Co jeśli footpath ustali, że dany numer IMSI spędził w sklepie godzinę przy stoisku z bielizną, a następnie stanął przy kasie numer 32 o 15:12? Właściciel sklepu posiada przecież log z terminala płatniczego, na którym o 15:12 widać płatność kartą kredytową wystawioną na nazwisko Jan Niebezpieczny… (kolejny powód, żeby swojej karty kredytowej używać tylko w ten sposób) […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: