9:34
1/12/2009

To wydaje się być nieprawdopodobne, ale w Nowym Jorku aresztowano mężczyznę, bo odmówił skorzystania z Twittera…

Justin Bieber (prawie o nim słyszeliśmi…) miał dać koncert w centrum handlowym. Niestety, nie mógł zacząć, bo zgromadzone tłumy fanów “wymsknęły się spod panowania”.

Policja chciała, żeby wydawca piosenkarza wysłał wiadomość na Twittera i skłonił rozwydrzonych fanów zespołu do opuszczenia budynku. Ponieważ wydawca odmówił, postawiono mu zarzuty utrudniania śledztwa i odmowy współpracy z policją. Został aresztowany.

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji Twitter raczej by nie pomógł… zobaczcie sami, co się działo:

Na marginesie, sam piosenkarz twitterował, ale to chyba policji nie wystarczyło…
bieber-twitter

Zastanawiam się, czy kiedyś powstanie ustawa nakazująca każdemu Polakowi zasubskrybować profil Policja na Blipie, Flakerze, Naszej-Klasie i $DEITY raczy wiedzieć, gdzie jeszcze, oraz oczywiście stosować się do poleceń tam zawartych? Turcy powoli idą w tym kierunku, każde nowonarodzone dziecko ma dostać państwowego e-maila

Przeczytaj także:

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Ojtam, przecież na pierwszy rzut oka widać że to jakaś ściema jest. Ktoś kogoś krzywo zrozumiał i teraz robi sensację a Ty w tym uczestniczysz :P

    Nie słyszałem o policyjnych manualach do crowd control w których zaleca się użycie twittera. Gdyby się pojawiły — oo, to byłby news.

  2. […] zwolnieniu. Niedawno wspominaliśmy o człowieku, którego aresztowano, bo nie chciał użyć Twittera, a dziś kontynuujemy wątek nieszczęść sprowadzanych na ludzi przez portale społecznościowe […]

  3. Czy ktoś poważny (prywatna osoba), mający na trosce swoją prywatność, uczestniczy w wirtualnym życiu serwowanym przez różnej maści portale społecznościowe? Owszem, jeśli tylko przynosi to jakieś korzyści, a to z racji bogatego życia towarzyskiego, czy zawodowego. czy aspiracji do takowych.

  4. z powodu zlotu galerianek taka afera? jak sie patrzy na ta wspolczesna “mlodziez” w wieku gimnazjalnym to po prostu rece opadaja.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: