9:34
1/12/2009

To wydaje się być nieprawdopodobne, ale w Nowym Jorku aresztowano mężczyznę, bo odmówił skorzystania z Twittera…

Justin Bieber (prawie o nim słyszeliśmi…) miał dać koncert w centrum handlowym. Niestety, nie mógł zacząć, bo zgromadzone tłumy fanów “wymsknęły się spod panowania”.

Policja chciała, żeby wydawca piosenkarza wysłał wiadomość na Twittera i skłonił rozwydrzonych fanów zespołu do opuszczenia budynku. Ponieważ wydawca odmówił, postawiono mu zarzuty utrudniania śledztwa i odmowy współpracy z policją. Został aresztowany.

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji Twitter raczej by nie pomógł… zobaczcie sami, co się działo:

Na marginesie, sam piosenkarz twitterował, ale to chyba policji nie wystarczyło…
bieber-twitter

Zastanawiam się, czy kiedyś powstanie ustawa nakazująca każdemu Polakowi zasubskrybować profil Policja na Blipie, Flakerze, Naszej-Klasie i $DEITY raczy wiedzieć, gdzie jeszcze, oraz oczywiście stosować się do poleceń tam zawartych? Turcy powoli idą w tym kierunku, każde nowonarodzone dziecko ma dostać państwowego e-maila


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Ojtam, przecież na pierwszy rzut oka widać że to jakaś ściema jest. Ktoś kogoś krzywo zrozumiał i teraz robi sensację a Ty w tym uczestniczysz :P

    Nie słyszałem o policyjnych manualach do crowd control w których zaleca się użycie twittera. Gdyby się pojawiły — oo, to byłby news.

  2. […] zwolnieniu. Niedawno wspominaliśmy o człowieku, którego aresztowano, bo nie chciał użyć Twittera, a dziś kontynuujemy wątek nieszczęść sprowadzanych na ludzi przez portale społecznościowe […]

  3. Czy ktoś poważny (prywatna osoba), mający na trosce swoją prywatność, uczestniczy w wirtualnym życiu serwowanym przez różnej maści portale społecznościowe? Owszem, jeśli tylko przynosi to jakieś korzyści, a to z racji bogatego życia towarzyskiego, czy zawodowego. czy aspiracji do takowych.

  4. z powodu zlotu galerianek taka afera? jak sie patrzy na ta wspolczesna “mlodziez” w wieku gimnazjalnym to po prostu rece opadaja.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: