19:11
9/4/2015

Bardzo ciekawy opis dojścia do błędu, który pozwala każdemu procesowi na Mac OS X (do 10.10.3) zyskać uprawnienia roota …i powód dla którego warto wgrać najnowszego patcha od Apple, zwłaszcza, że łata on też ciekawego DoS-a na w kernelu.

Ciekawostka: systemy poniżej Yosemite nie dostaną tego patcha. #upgradeowalibyśmy bo exploit już jest.

PS. To nie jest backdoor, jak niektórzy sugerują. Ta klasa problemów ma ciekawszą nazwę.

Dziękujemy Marcinowi za info

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Update ma 2.2GB wiec widac zadbali o jak najszybsza dystrybucje laty.

  2. Lista zamian tudzież zawartość paczki wyjaśni Ci skąd taka, a nie inna objętość. Podpowiem: łatki to objętościowo niewielki fragment

  3. Security update, które się pojawiły w środę nie patchują tego?

  4. Dalej niezałatane – właśnie zrobiłem upgrade do 10.10.3 i exploit dalej działa.

    Smuteczek, ale w sumie niczego innego się nie spodziewałem po firmie, dla której ważniejsza jest sprzedaż iPhone niż bezpieczeństwo OSa.

    Pozdrawiam

  5. Oups, sorry. Odszczekuje – załatane w 10.10.3. Po prostu sprawdzałem wyjściowe binarki, które zrobiłem na 10.10.2 i nie zauważyłem, że mają flagę S.

  6. […] Do tej pory niezałatana jest także podatność umożliwiająca eskalację uprawnień do roota na Mac OS X, tzw. rootpipe (chociaż znany jest sposób samodzielnego usunięcia […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: