21:14
23/4/2015

Na liście mailingowej OSS Security Tavis Ormandy opublikował przykładowy kod exploita, który umożliwia pozyskanie praw roota na domyślnej instalacji systemu Ubuntu poprzez usługę D-Bus.

PS. Do tej pory niezałatana jest także podatność umożliwiająca eskalację uprawnień do roota na Mac OS X, tzw. rootpipe (chociaż znany jest sposób samodzielnego usunięcia podatności).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

25 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A gdzie sekcja “Mam ubuntu – jak żyć?” ;)

  • Raczej “jak rzyć”?

  • Jak rzyć? A w porządku, wszystko z nią okej ;) :D

  • Ubuntu is an ancient African word meaning – I can’t install Slackware.

  • @Tadeusz Lolecki

   Ubuntu is an ancient African word meaning – I can’t install Debian.
   Poprawiłem błąd ;]

  • @tardek
   Windows bez antywirusa pozdrawia.
   Jestem o tyle spokojniejszy, że nawet nie widzę, ile mam aktywnych wirusów w pamięci i dysku i śpię dzięki temu bez nerwów i jestem zdrowszy… ;> (/żart)

  • @Tadeusz Lolecki & XeD: Ubuntu is an ancient African word meaning – I can’t install Windows.

  • @Tadeusz Lolecki & XeD: Ubuntu is an ancient African word meaning – I can’t install any application without fuc**ng with commands in terminal and making my life more difficult.

 2. Przetestowane na 15.04, nie działa

 3. Na debianie 7.8 też nie. Ktoś jeszcze używa Nigbuntu?

 4. Ubuntu 14.04 – najpierw nie działało (Failed to execute child process “kvm”), po doinstalowaniu pakietu “kvm” DZIAŁA.

 5. Normalnie zrobić aktualizację łatka już jest, przed chwilą instalowałem….

 6. – Mam Ubuntu. Jak żyć?
  – A po co?
  ;)

 7. Mam już wgrywać XPeka?

  • Proponuję FreeDosa ;)

 8. Mam Slackware, jak zyc? jestem geekiem czy rurkowcem z lumia w kieszeni?

  • Slackware RLZ :)

  • Hipsterem. Wiem, że zainstalowałeś Slacka ironicznie.

 9. Po XP miałem Ubuntu i netbooka. Często się aktualizuje, z czasem już samodzielnie bez pytania. W końcu po jakimś tam moim bardziej konkretnym poście n.t. polityki globalnej i władców świata, zaczął się aktualizować i system operacyjny padł, przy restarcie nie mógł wgrać trybu graficznego i widać, że kasują ważne pliki systemowe. To samo było z windami ale w bonusie miałem jeszcze zniszczenie partycji i jakby fizyczne a nie logiczne twardzieli. Na Mincie czuję, że mam trojana i keyloggera. Przymulają, rozwalają mi system i pliki coraz częściej, pewien jestem, że ma to związek z moimi postami i komentarzami. Zwłaszcza na Fb. Tylko widać, że to ich malware już nie działa tak perfekcyjnie i czasem to już jest niemożliwe do niezauważenia. Przy restarcie Mint się skutecznie naprawia. Mam jeszcze kolejną partycję, znowu z Ubuntu i widać, że jak na razie jest czyste bo wszystko śmiga. Ale ciągle domaga się aktualizacji flasha Adobe chociaż filmiki i animacje reklamowe działają poprawnie.

  • Paranoix? ;]

  • Stary, znam świetnego psychiatrę. Chcesz?

  • Zwyczajnie wymień dysk, ten chyba ma badsectory i się Tobie krzaczy :D :p

  • wyslij probke na virustotal ;)

 10. Zmień dysk na SSD i zainstaluj clamav i będzie dobrze. Korzystaj jak piszesz posty z vpna (takiego co nie trzyma logów) i TORa a najlepiej z Whonixa na vittualbox.

 11. Lubuntu 14.04, czy przed instalacją KVM czy bez niej monituje o hasło i dalej nie idzie.
  Wycina go PolicyKit sądząc z komunikatu.
  Kolegom, którzy odkryli że są podatni proponuje sprawdzić czy mają pakiet policykit-1.
  Nie sprawdzałem na 100% czy jak się go usunie podatność się pojawia ale w tą stronę podejrzewam.
  Pzdr

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: