10:05
10/2/2012

Rząd w swoich wytycznych dot. ochrony serwisów w domenie gov.pl zaleca blokować TOR-a i VPN-y. Więcej tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Mnie bardziej od tego, ze chca blokowac VPN, TOR, proxy, interesuje jak oni zamierzaja to zrobic. Serio, jest jakas skuteczna metoda?

 2. Dostawcy rozwiązań filtrujących maja regularnie aktualizowane listy IPków. Nawet jeśli lista nie pokrywa się w 100% z dostępnymi bramkami, to i tak szansa, że ktoś trafi akurat z tej jednej bramki, której aktualnie na liście nie ma, jest niewielka.

 3. no tora sie da, przeciez sa publikowane ip-ki poszczegolnych wezlow, wystarczy dynamiczna liste robic i tyle

 4. Wylewanie dziecka z kąpielą. Już nie będzie można anonimowo poinformować policji, czy też przejrzeć informacji z BIP bez możliwości przeprowadzenia późniejszej identyfikacji.

 5. Niech zablokują jeszcze wszystkich operatorów dających internet nie po kablu i ze zmiennym IP. Albo w ogóle niech strony zamkną :)

 6. Pewnie niebezpiecznik to wprowadzi za jakiś czas :x haha

 7. Przecież blokowanie dostępu do serwisów rządowych ludziom używającym VPN lub TOR jest występkiem. No bo proszę mi wskazać podstawę prawną dającą jakiemuś urzędasowi prawo do blokowania dostępu do informacji publicznej. Ja nie znam. Pozostałe znamiona czynu zabronionego z art.: 268 KK, 268a KK i 269 KK i 269a KK są spełnione.

  • Prawo prawem, a oni i tak robią i będą robić co im się podoba. Przykłady jawnego łamania prawa(bez kary) przez partyjne szczyty można by długo wymieniać.

 8. […] CERT zauważa, że większość ataków pochodziło z Polski (co kolejny raz podważa sens “wycinania TOR-a” na serwerach […]

  • Jakim programem robileś zdjęcie ?

  • lol!
   nie ma to jak profesjonalna fota na ubuntu…
   pewnie nie wiadomo jak screena zrobic, co ?

 9. Blokowanie TORa i VPNów nic nie da. W TORze jest mnóstwo tutków jak włamać się np. do wifi. Przeciętny “hakier” to zrobi. Ztoryfikuje laptopa bez dysku (liveCD), włamie się na wifi i przez owe wifi się włamie na rządowe serwery, jeśli tylko będzie chciał. nieRząd podjął walkę z wiatrakami.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: