21:15
3/7/2016

Ciekawy artykuł (oraz towarzyszące mu materiały audio-video) poświęcone historii lockpickingu, czyli otwierania zamków wytrychami.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Piękny artykuł, ale jest pewna modyfikacja która hmm jest nie do pokonania. Zamienienie pinów stalowych czy jakie tam chcemy na…neomagnesy. Kiedy próbuje się podważyć jeden pin, w tedy oddziałowy-wuje on na sąsiednie. Bez sposobu na unieruchomienie “zrobionych” pinów, nie da się takiego zamka pokonać. https://www.youtube.com/watch?v=npEdjzGDt-c
  Twórca tej modyfikacji jeśli sobie uświadomi potęge tego rozwiązania, pewnie sporo zarobi. Na pytania “no dobra” a gdzie klucz.Jak to wspomniano w komentarzach, stalowy klucz powinien spokojnie dać tutaj.

 2. Nie wiem czy wiecie ale w ubekistanie nie wolno posiadać wytrychów nawet na własne potrzeby nawet gdybyś chciał otworzyć kłódkę do własnego garażu itp. Ale urżnięcie skobla szlifierką jest OK. Złamanie śrubokrętem zamka w drzwiach samochodu też jest OK. Byle obywatel nie miał wytrycha.

  • W ubekistanie nie można również kupić trawy na skręta, ale można się urżnąć wódą i rozjechać kogoś na drodze. W ubekistanie nie wolno grać w pokera, ale wolno oddawać rentę na czarownika (lokalnego lub toruńskiego). W ubekistanie nie ma adresu w podstawowym dokumencie tożsamości, mimo wciąż ciążącego obowiązku meldunkowego, ale trzeba rejestrować prepaida.

  • Można, jeśli prowadzi się działalność w której posiadanie wytrychów jest uzasadnione (ślusarz) – nie wiem, jak na tym tle wypada pentester – w sumie też nie powinno być problemów z pomilicją…

  • tutaj:
   Art. 129. Kodeksu Wykroczeń:
   § 1. Kto:
   1) wyrabia, posiada lub nabywa wytrychy, jeżeli nie trudni się zawodem, w którym są one potrzebne;
   2) dostarcza wytrychów osobie nie trudniącej się takim zawodem;
   3) wyrabia, posiada lub nabywa klucze do cudzego domu, mieszkania lub innego pomieszczenia albo schowania bez zezwolenia osoby uprawnionej lub organu administracji, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
   § 2. Tej samej karze podlega, kto wyrabia, posiada lub nabywa narzędzia przeznaczone do dokonywania kradzieży albo kto dostarcza takich narzędzi innym osobom.
   § 3. Wytrychy, klucze lub narzędzia podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: